Szanse polskich skoczków w dzisiejszych zawodach

autor: Maciek Adamek | 2018-12-02, 14:16 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Dzisiaj odbędą się zawody pucharu świata w skokach narciarskich w Niżnym Tagile. Na starcie dzisiejszych kwalifikacji i najpewniej konkursu stanie 6 polaków. O szansach w kwalifikacjach pisać nie będe bo wątpliwe że polacy przegrają z rosyjską krajówką i reprezentacją kazachstanu. Ale wróćmy do szans w zawodach.
Jakub Wolny - Wczorajszy występ nie napawał optymizmem i po szczeremu nie oczekujmy dzisiaj większych cudów. Od pierwszych skoków w serii próbnej kuba nie prezentował tutaj super formy. Może mu skocznia nie pasuje? Na jego punkty zaczekałbym raczej do zawodów w Neustad
Maciej Kot - Kot ma jak najbardziej szanse na punkty. Ale musi sobie przypomnieć jak skakał w piątek. Błąd skrętu tułowia w locie na pewno jest problemem który mu przeskadza w oddawaniu dalekich skoków. Jeżeli to poprawi to o punkty bym się nie martwił
Stefan Hula - Po nieudanym występie w Wiśle Stefan się zmobilizował.I owszem może wczoraj nie skakał jeszcze tak jak nas do tego przyzwyczaił rok temu ale widać zarysy jego dobrej formy. O punkty jestem  raczej spokojny ale pamiętajmy że Hula jeszcze jest trochę chimeryczny(mam tu na myśli 2 konkurs w Ruce)
Dawid Kubacki - w trakcie zawodów tutaj obserwujemy za dużo skoków w jego starym stylu. Tzn wysoko w górę a potem lądujemy tuż za punktem K. Miejmy nadzieję że Horngacher upomniał Kubackiego za to bo formę na te zawody ma. Ale nie umie tego przełożyć na skok w przód:)
Kamil Stoch - Co tu mówić Kamil jest w formie  ma ewidentnie rezerwy. Jego wczorajszy występ może nie był idealny(tylko 7 miejsce) jednakże taka pozycja mogła wyniknąć najpewniej z jego ulubionego błędu - nie trafianie w próg. Dzisiaj może bez problemu walczyć o top 5 jeśli tylko w ten próg trafi
Piotr Żyła - Start życia Piotrka mamy przyjemność oglądać w tym sezonie. W jego wypadku można dyskutować czy Piotr dzisiaj sięgnie po prawie 6 latach po swoje 2 zwycięstwo. Już wczoraj była na to duża szansa i przegrał to o zaledwie pół metra. Jeżeli Piotrek dzisiaj zapragnie zwycięstwa, to może po nie sięgnąć. Potrzebuje tylko 3 (nie zapominajmy o kwalach) znakomitych skoków i odrobinę gorszej postawy Ryoyu:).
PODSUMOWANIE W SKRÓCIE
Jakub Wolny - szansa na punkty znikoma
Maciej Kot - szansa na punkty: połowiczna
Stefan Hula - szansa na punkty: Duża, może być miejsce w okolicach 20 miejsca
Dawid Kubacki - szansa na punkty: Duża, miejsce w okolicach 15 możliwe
Kamil Stoch - Szansa na podium: Duża o ile trafi w próg
Piotr Żyła - szansa na zwycięstwo: Duża. Musi to wykorzystać
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.