Ranking żużlowców - Get Well Toruń(Stan po 10 kolejkach)

autor: Kurt Kobajn | 2019-07-01, 14:07 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Witam witam o zdrowie nie pytam. Ponieważ rozpoczeła się przerwa wakacyjna uznałem żę to dobry moment na taką "klasyfikację" żużlowców osobno z każdej ekipy.
Ponieważ to 1 taki blog czy jak kto tam zwał to warto wyjaśnić parę zasad
1- Artykuły umieszczan zaczynając od ostatniej drużyny w tabeli do lidera
2 - Aby żużlowiec mógł zostać oceniony musi mieć na swoim koncie conajmniej odjechane 3 mecze i minimum 12 biegów(po to abym nie musiał klasyfikować bez potrzeby kewlarów za które jest RZ)
3 - Klasyfikacja obejmuje w 1 kolejności średnią JEDNAKŻE w przypadku podobnej średniej żużlowców(np obaj mają po 1,4) wtedy pod uwagę będą brane inne czynniki takie jak jazda zespołowa rywale z którymi się mierzyli itd.
4 - Z chęcią zobaczę opinie na temat rankingu i mojego stylu pisania
A więc jedziemy!
5 - jeszcze apropo. Nie oceniam trenerów i menadżerów ponieważ nie mam takiej wiedzy aby ich sensownie ocenić


Get Well Toruń - drużyna praktycznie 1 ligowa. Pomimo posiadania całkiem dobrych zawodników to jednak Toruń przez brak atmosfery i przez zły zmysł taktyczny trenera Toruń w tym roku najprawdopodobniej pożegna się z Ekstraligą po raz pierwszy w histori. Jak do tej pory prezentowali się zawodnicy?

Miejsce 8 - Maksymilian Bogdanowicz.

W tym roku Bogdanowicz zaliczył ogromny regres. Przed sezonem myślałem że może się rozwinąć w E lidze i chociaż mieć jakieś szanse na niezłe punkty. Tymczasem w tym roku z najgorszą średnią w E lidze(0,200!!) i 0 pokonanymi rywalami na koncie dumnie dzierży tytuł najsłabszego żużlowca Ekstraligi. W tym roku zrobił się na torze strasznie chaotyczny i co dziwne zły technicznie. Wiadomo nie oczekuje się od takiego zawodnika pokonywania zawodników pokroju Smyka czy Drabika. Ale jeżeli na swoim torze nie potrafi pokonać zawodników pokroju Wieczorka(niczego mu nie ujmując) to już jest naprawdę coś nie tak. Jeżeli nikt go nie oprzytomni to bądźmy pewni że po tym sezonie w najlepszym wypadku wróci do 1 ligi.

Miejsce 7 - Rune Holta.

Bardzo słaba postawa Holty w tym sezonie. Choć posiada większą średnią niż IKS to jednak zdecydowałem się go sklasyfikować niżej ponieważ jego "wysoka średnia" 0,714 bardziej wynika ze względu na małą ilość odjechanych biegów a nie ze względu na jego niezłą postawę(żadnej 3!). I tak to prawda Holta wrócił po bardzo ciężkiej kontuzji(złamanie prawej nogi w zespoleniu piszczela i kości strzałkowej) a dodatkowo przed sezonem wskutek awari sprzęgła doznał odmy opłucnowej ale to nie zmienia faktu że w tym sezonie jest strasznie sztywny na motocyklu a każdemu kto go mocniej zaatakuje zostawia mnóstwo miejsca. Może po tym sezonie powinien zakończyć karierę?

Miejsce 6 - Igor Kopeć Sobczyński

Tak na dobrą sprawę gdyby nie ostatni występ Kopcia to dałbym go za Rune Holtą. Ale w ostatnim meczu z GKM Grudziądz Igor zrobił co w jego mocy i pokazał że wciąż jest jakiś w nim potencjał. średnia bardzo niska(0,556) bo i mało miejsc wyższych od 4 ale przynajmniej ma jedno biegowe zwycięstwo na koncie. Dodatkowo choć na trasie wydaje się niepoukładany to jednak pokazuje chęć do jazdy i wolę walki. Jestem ciekaw jego postawy w meczu z Zieloną górą. Może tam pokusi się o 2 zbiegowe zwycięstwo?

Miejsce 5 - Norbert Kościuch

Dobrze żę trener w ogóle puścił go w meczu ze Stalą gorzów bo gdyby nie on to prawdopodobnie Toruń nawet do meczu z Motorem nie miałby szans na utrzymanie. Do owego meczu schemat startów miał identyczny(poza swoim 1 meczem). 1 bieg odjedzie i po tym jak pojedzie coś tam jakoś przyzwoicie natychmiast zostanie zmieniony przez Jacka Holdera. Norbert w tym sezonie prezentuje słaby moment startowy ale kiedy tylko ma szanse to walczy zażarcie. Technicznie też nie jest taki zły ale samymi chęciami nie można wiele zdziałać. Po tym sezonie Norbert powinien jak najszybciej poszukać innego klubu.

Miejsce 4 -Jack Holder

Tak po szczeremu gdyby nie to że kieruje się głównie średnią to bezproblemu wepchnąłbym go za Kościucha. Pomimo momentami świetnymi występami które na pewno rchneły nadzieje w Toruńskich kibiców(np z Motorem na wyjeździe) to jednak przeplata te występy z bardzo słabymi(np znowu z motorem ale u siebie) Dodatkowo jego nieukończenie wyścigu numer 13 w Grudziądzu na pewno nie zostało odebrane przez wielu pozytywnie. Ogólnie Jack to zawodnik z dużym potencjałem ale też można odnieść wrażenie że nie zależy mu do końca na klubie tak jak np IKS. Po spadku Torunia ten zawodnik powinien jednak być rozchwytywany przez inne kluby.

Miejsce 3 - Chris Holder.

Pomimo bardzo zbliżonej średniej do Nielsa Kristana Iversena wręcz trzeba było go usadowić pozycję niżej. Pomimo dobrej średniej 1,776 Chris nie będzie łakomym kąskiem transferowym. Wszystko przez jego bardzo słabe wyjazdy. Holder starszy wydaje siębyć bardzo ceniony w Toruniu ale głownie przez jego bardzo dobre mecze domowe. Ogółem w tym sezonie Chris pomimo iż potrafi być szybki i skuteczny, to jednak starszy Holder daje też po sobie poznać że jeździ głównie dla zarobków a nie dla klubu, a kiedy Toruń spadnie to albo zostanie dla pieniędzy albo razem ze swoim bratem poprostu gdzieś ucieknie.

Miejsce 2 - Niels Kristan Iversen

Iversen w tym roku wydaje się prezentować dość dobrą jazdę. Ale właśnie słowo klucz"wydaje się". 2 krotnie w tym roku przyjechał tylkoz jednym silnikiem na mecz(tak można zrozumieć z tłumaczeń jego i klubu), dodatkowo przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie że spora część punktów wpadła na jego konto nie dlatego że był super szybki ale dlatego że po prostu dawano go pod numer 5 a punkta będzie miał z urzędu za pokonanie juniora ze swojej pary. Dziwne to zwłaszcza żę w SGP taki wolny to on nie jest. Punkty na poziomie 8 7 czy 9 to raczejwynik 2 lini a nie człowieka który jest stawiany w duecie z juniorem.

Miejsce 1 - Jason Doyle

Jedyny szczery i prawdziwy pozytyw Get Well Toruń. Tylko on nie zawiódł do tej pory i to w żadnym meczu swojej drużyny a kiedy pojawi się na torze kibice klubu mogą być pewni że zrobi minimum 12 punktów w meczu. Dość powiedzieć że w tym sezoniem ma uwaga tylko jedno 4 miejsce. Gdyby reszta drużyny chociaż w części wzieła by z niego przykład ale... niestety. Jestem pewien na 100% że po spadku nie zostanie w zespole Jason bo w 1 lidze to najpewniej zrobi średnią 3.00

Takie jest zestawienie Toruńskiej drużyny. Mam nadzieję że odpowiada wam taki format i że ktoś mi podpowie co poprawić.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.