Ranking żużlowców - Lokomotiv Daugavpils

autor: Kurt Kobajn | 2019-08-16, 22:07 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Przed sezonem Lokomotiv prawodopodobnie nie zakładał że w sezonie zwojuje szcyzt tabeli i doskonale żużlowcy lokomotivu wiedzieli że w tym sezonie będzie im bliżej do walkio uniknięcie baraży niż o play offy. Ostatecznie sezon skończyli na 6 miejscu. Jak wypadli w perwpektywie sezonu żużlowcy lokomotivu?

Niesklasyfikowani:
-Pontus Aspgren
-Davis Kurmis

Klasyfikacja właściwa

Miejsce 7 - Jewgienij Kostygow

Jewgienij już 2 sezon z rzędu jest najsłabszym ogniwem ekipy z łotwy. Tylko 1 biegowe zwycięstwo za to cała masa 3 i 4 miejsc. Jeżeli nie weźmie się za siebie to działą Lokomotivu powinni się rozejrzeć koniecznie za innym żużlowcem.

Miejsce 6 - Artiom Trofimow

Po raz kolejny juniorzy Lokomotivu ciągną wynik zespołu z łotwy. Jednak w tym sezonie odnoszę wrażenie że zarówno Artiom jak i Oleg raczej staneli w miejscu. Artiom w tym roku ewidentnie wydaje się nie zrobił większego postępu. Powoli wiek juniorski dobiega końca i jeżeli Artiom nie chce być potem ignorowany przy wyborach żużlowców to jednak powinien wziąść się za siebie.

Miejsce 5 - Kjasta Puodzukś

Kjastas podobnie jak Jewgienij nie zachwycił. Jednak w przeciwieństwie do Kostygowa Jewgienij regularnie punktował i miał stosunkowo mało ostatnich miejsc. Jednak duża ilość trzecich miejsc sprawia że jest on stosunkowo nisko.

Miejsce 4 - Oleg Michaiłow

Oleg podobnie jak Artiom sprawia wrażenie że raczej stanął w miejscu. Jest ewidentnie lepszy od Artioma jednak ma też mniej czasu i jeżeli nie zrobi większego progresu to prawdopodobnie za 2 lata przepadnie w klubach 2 ligowych. Trochę byłoby szkoda bo niewątpliwie talent ma

Miejsce 3 - Wadim Tarasienko

Ten sezon ma ewidentnie trochę lepszy od poprzedniego. Miewał pojedyńcze nawet bardzo dobre występy, jednak można odnieść wrażenie żę tego rosjanina stać na więcej. Na tle ekipy tak jak wspominałem wypadał nawet momentami bardzo dobrze ale na tle innych zawodników z ligi był tylko przeciętny. Niemniej nie powinien mieć problemu za rok w ekipie łotewskiej

Miejsce 2 - Timo Lahti

Podobnie jak rok temu moc Lokomotivu jest oparta na 2 armatach i podobnie jak w zeszłym sezonie armatą numer 2 był Timo Lahti. Prawdopodobnie najlepiej jeżdzący fin na żużlu pokazywał charakter na torze i nieraz ciągnął wynik zespołu. Ciężko o nim coś więcej powiedzieć bo to jest po prostu dobry solidny żużlowiec który mógłby się śmiało rozejrzeć za innymi klubami.

Miejsce 1 - Andrzej Lebiediew

Po zepsutym finale(ale nie w jego wykonaniu) i nieudanych barażach Andrzej postanowił wspomóc swój klub w walce na 1 ligowych torach. Jego przejście okazało się być strzałem w 10 i okazał się być na przestrzeni całego sezonu godnym zmiennikiem Petera Ljunga. Po takim sezonie Andrzej może nawet próbować się rozglądać za ofertą z E ligi(możę powrót do Rybnika?)


To tyle z podsumowania łotyszy. Następna będzie ekipa z Gdańska

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.