Ranking żużlowców - Zdunek Wybrzeże Gdańsk

autor: Kurt Kobajn | 2019-08-26, 17:37 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Przed sezonem Zdunek Wybrzeże było stawiane wysoko przez ekhem "ekspertów" portalu WP Sport. Rzeczywistość trochę zweryfikowała ich oczekiwania i jakby nie patrzeć, pojechali niemal to samo co rok wcześniej. Jak tym razem zawodnicy zaprezentowali się w zespole Wybrzeża?

Niesklasyfikowani:
- Joel Kling
- Bradley Wilson-Dean
Ranking Sklasyfikowanych

Miejsce 8 - Denis Zieliński

To dopiero pierwszy sezon Zielińskiego w lidze żużlowej. Czy ten sezon był udany? Niezbyt. Miał swoje pojedyńcze przebłyski ale i tak znaczną większość biegów kończył na ostatnim miejscu. Czy jest szansa na poprawę? Myślę że tak. Ale jeszcze przed nim długa droga.

Miejsce 7 - Karol Żupiński

O ile Zieliński jest jeszcze młody o tyle Żupiński choć też nie jest najstarszy to powinnien niepokoić jego brak rozwoju względem poprzedniego roku. Żupiński w tym sezonie albo zaskakiwał na plus albo tak jak było w większości przypadków jechał po prostu słabo. Przed tym zawodnikiem jeszcze sporo roboty

Miejsce 6 - Kim Nilsson

O nim nie da się za dużo powiedzieć. Pojechał w 4 meczach i miał tyle samo drugich co też 4 miejsc. To samo z 1 i 3. Stosunkowo niska średnia i nie za duża liczba punktów sprawiły że Kim nie był potem brany pod uwagę w składach na kolejne mecze.

Miejsce  5 - Adrian Cyfer

W składzie nie był obecny od samego początku sezonu ale dość szybko wywalczył sobie miejsce na stale. Możliwe że to jego punktów mogło brakować w niektórych meczach ponieważ był stosunkowo nierówny jeśli chodzi o zdobycz punktową. Czasami wydawało się że za łatwo traci punkty na trasie a czasami potrafił po ładnej walce te punkty uzyskać. Jednak można sie było po nim spodziewać więcej.

Miejsce 4 - Kacper Gomólski

W tym sezonie Gdańsk jechał na 3 liderów ale jest też miał dużą pomoc ze strony Gomóslkiego. Zwłaszcza początek sezonu wydawał się być naprawdę obiecujący. Końcówka była jednak troszkę słabsza. Ale na miejscu Gdańska poważnie pomyślałbym nad zatrzymaniem go na kolejny sezon

Miejsce 3 - Mikkel Bech

Dziwnym trafem i w tym i w zeszłym roku Bech jest żużlowcem numer 3 w swojej ekipie. I w tym i w poprzednim sezonie Bech prezentuje dobry choć nienajwyższy stabilny poziom. Z taką jazdą jednak ponad 1 ligę nie zajdzie.

Miejsce 2 - Krystian Pieszczek

Powrót z E ligi okazał się być dla niego strzałem w 10. W 1 lidze wydaje się żę odsyskał z powrotem radość z jazdy a także odsyskał swoją dobrą formę. Ktoś powinien zaryzykować z jego jazdą. Może Rybnik?

Miejsce 1 - Jacob Thorssell

Rewelacja w zespole Gdańskim.Thorssell podobnie jak Pieszczek z powrotem zaliczył progres po stosunkowo nieudanym zeszłym zespole i podobnie jak Pieszczek był jednym z liderów drużyny. Ale w przeciwieństwie do Pieszczka Jacob nie był pewniakiem od 1 meczu. Dlatego jemu zalecam jeszcze jeden rok w 1 lidze bo może się okazać że miał "sezon konia"

I to tyle o Gdańsku. Kolejny zespół to będzie prawdopodobnie któryś z półfinalistów 2 ligi

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.