Ocena zawodników Ekstraligi 2020 - Row Rybnik

autor: Kurt Kobajn | 2020-09-16, 23:28 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Sezon Zasadniczy 2020 w PGE Ekstralidze żużlowej można uznać za zakończony. Wiadomo kto spadł wiadomo kto awansował do PO wiadomo kto nic nie zyskał. A co wiadomo o zawodnikach? O tym poniżej

Dzisiaj na tapetę najgorsza drużyna Rozgrywek - Row Rybnik. Przez 14 spotkań niestety nie pokazali niczego co by pozwalało choc na chwilę pomyśleć że się utrzymają. Jednoroczny wyskok do PGE Ekstraligi kończą z 1 Zwycięstwem, 13 Porażkami i Bez bonusa. Jak się w tej drużynie pokazywali zawodnicy?

Zawodnicy Row Rybnik z min 1 startem w meczu w sezonie:
Zawodnik                   Narodowość.                       Pozycja w tabeli drużyny pod
                                                                                         względem średniej
Robert Lambert          Wielka Brytania                                         1
Mateusz Szczepaniak       Polska                                                  6
Adrian Miedziński             Polska                                             4(gość)
Siergiej Łogaczow            Rosja                                                    3
Kacper Woryna                 Polska                                                  2
Vaclav Milik                       Czechy                                                 5
Troy Batchelor           Wielka Brytania                         Niesklasyfikowany
Andrzej Lebiediew            Łotwa                                  Niesklasyfikowany
Juniorzy:
Kamil Nowacki                  Polska                                     7(wypożyczony)
Mateusz Tudzież               Polska                                                  8
Kacper Kłosiok                  Polska                                 Niesklasyfikowany

Jak widać powyżej w zeszłym sezonie w conajmniej jednym meczu wystartowało łącznie 11 żużlowców. Sześciu z nich było Polakami, dwóch z nich anglikami a także mieliśmy jednego Łotysza,Rosjanina i Czecha. 9/11 żużlowców było związanych z klubem od początku sezonu jednego z nich zakontraktowano w charakterze gościa a drugiego wypożyczono. 8/11 zostało sklasyfikowanych w statystykach.
A teraz o każdym z osobna.

Kacper Kłosiok - Krótko. Za szybko go wysłano na tak ważne wydarzenie tzn mecz ekstraligi i ewidentnie się tego przestraszył. Mecz otwarcia z Zieloną Górą był pierwszym i obawiam się że ostatnim meczem w ekstralidze.

Troy Batchelor - Były głosy o nim że niepotrzebnie go odstawiano od składu ALE kiedy wyjeżdzał na tor to nie pokazywał tego że powinien być w składzie trzymany. Może dobrze się stało że został w trakcie sezonu wypożyczony do Bydgoszczy bo w Rybniku albo by nic nie zwojował albo by nic nie pojeździł. Jeszcze statystycznie najlepszy mecz pojechał przeciwko GKM Grudziądz gdzie w 2 startach zdobył 2 pkt i jedyny raz w sezonie zakończył wyścig na 2 miejscu.

Andrzej Lebiediew - Ciężko ocenić postawę tego zawodnika ponieważ po 1 nieudanym starcie przeciwko Zielonej prezentował się przyzwoicie na wyjeździe w Grudziądzu. Ale koompletny brak współpracy doprowadził do tego że Andrzej tak na dobrąsprawę zakończył sezon. Ale czy byłby aż takim wzmocnieniem dla ekipy? chyba nie.

Kamil Nowacki - Wypożyczony z Gorzowa jako pilne zastępstwo za Kłosioka po prostu odjechał sezon. Ale Nowacki mimo tego że w kolejnym sezonie pojedzie jako junior po raz ostatni,potrafił się momentami naprawdę spisać. Zwłaszcza początek meczu z Grudziądzem u siebie był kapitalny jak na jego możliwości gdyż zainkasował dwie trójki. Ten mecz był również jego najlepszym w sezonie. Pytanie czy pojedzie gdziekolwiek w kolejnym?

Mateusz Tudzież -z tym żużlowcem jest taki problem że chęci niewątpliwie mu nie brakuje. Wydaje się wręcz momentami do przzesady waleczny. Niestety kompletny brak technicznej jazdy sprawia że wielokrotnie w tym sezonie na dystansie gubił punkty. Czy coś z niego będzie? Raczej nie ale plusy za ambicje się należą. Najlepszy mecz odjechał przeciwko Betard Sparcie Wrocław gdy w 4 biegach zrobił 4+3. Szkoda tylko że to był raczej pojedyńczy wyskok ale może będzie lepiej:)

Mateusz Szczepaniak - o ile nikt nie skarżył się gdy pomijano Batcha tak w przypadku Szczepana nieraz można było odnieść wrażenie że nie jest tam dobrze traktowany. Bywały mecze gdzie był zmieniany mimo że sprawiał wrażenie lepszego od kolegów z drużyny. Ale więcej było meczy gdzie nie tylko nie sprawiał a nawet był najsłabszym ogniwem. I wtedy zmiany faktycznie był uzasadnione. Pytanie czy odnajdzie się z powrotem w pierwszej lidze. Najlepszy mecz w sezonie odjechał przeciwko Betard Sparcie Wrocław na domowym torze. w 5 biegach zdobył 8+2 w tym 2 zwycięstwa indywidualne.

Vaclav Milik - Czech chciał pokazać w tym sezonie że Sparta źle zrobiła pozbywając się go ale Wrocławianie mieli chyba rację. Punktowo na tle ekipy - raczej średni. Prędkościowo - fatalny. Brak walki i charakteru sprawiał że Vaszka niejednokrotnie tracił pewne punkty na dystansie. Najlepszym opisem Milika jest chyba jego ostatni bieg w SGP Challenge w Gorican. Najlepszy mecz w sezonie pojechał przeciwko Stali Gorzów w Rybniku gdzie zainkasował 8+1 w 5 biegach.

Adrian Miedziński - tym razem gość z Torunia. Pytanie czy ten gość był tak niezbędny Rybnikowi. Miewał całkiem dobre mecze w sezonie ale miewał też mecze gdzie zawodził. O stylu i prędkości nie ma w sumie co gadać bo nie bardzo jest o czym:) Najgorzej nie było ale mogło być lepiej. w 2 części sezonu Rybnik już nie korzystał z jego usług. Najlepszy mecz miał przeciwko Częstochowie gdzie w 4 biegach zrobił 7 pkt w Rybniku. Co ciekawe podobnie dobry mecz miał przeciwko Lesznu w Rybniku gdzie w 5 biegach zrobił 7+1.

Siergiej Łogaczow - ma potencjał i potrafi ładnie zaskoczyć w niektórych meczach. Możliwe że jeżeli dostanie lepszy sprzęt w kolejnym sezonie to może spróbować nawojować w Ekstralidze. Niestety ten sezon ostatecznie dla niego był raczej nie udany gdyż choć miał naprawdę świetne mecze to miewał też takie gdzie tylko zera woził. Najlepszy mecz zaliczył przeciwko Gorzowowi w Gorzowie gdzie zrobił 11+2 w 6 biegach. Jest to też pierwszy zawodnik który w sezonie miał conajmniej jeden mecz z dwucyfrówką.

Robert Lambert - Brytyjczyk został mistrzem SEC 2020. Ale Sec Seciem a liga ligą. Tutaj wydaje się że w 2 części sezonu stracił formę i nie był pewniakiem składu który jeszcze ratował honor Rybnika niektórymi genialnymi biegami i meczami. Dość powiedzieć że w pierwszej części sezonu regularnie woził dwucyfrówki podczas gdy w 2 części zanotował max 1 dwucyfrówkę. Najlepszy mecz zanotował przeciwko Lesznu w Rybniku. 15 pkt w 6 biegach.

Kacper Woryna - na koniec jeden z większych zawodów ligi. Wielokrotnie mówiono o nim że to byłby mocny senior w Ekstralidze. Rzeczywistość jednak zweryfikowała jego możlwiość. myślę że dalej do ekstraligi się nadaje ale tymczasowo na drugą linię a nie na pierwszą jak można go było wysyłać 2-3 lata temu. Najlepszy mecz w sezonie pojechał przeciwko Częstochowie w Rybniku. 14 Pkt w 7 biegach.

To tyle z podsumowania Rybnika. Miejmy nadzieję że mimo wszystko się pozbierają w kolejnym sezonie

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.