Przełamanie CB Mar Alicante

W bieżącym miesiącu drużyna KGHM Metraco Zagłębia Lubin zagra dwumecz z CB Mar Alicante w 3. rundzie Pucharu Zdobywców Pucharów. Hiszpański klub po trzech kolejkach bez zwycięstwa, w końcu okazał się lepszy od rywalek w rodzimej ekstraklasie.

Wojciech Święch

Piłkarki ręczne CB Mar Alicante w 7. kolejce Ligi ABF podjęły u siebie Vícar Goya Koppert. Gospodynie lepiej rozpoczęły to spotkanie. Miejscowe zaczęły pojedynek systemem obrony 5:1. Szybko objęły one prowadzenie w stosunku 3:0, a potem utrzymywały one wypracowaną przewagę (7:4). Potrafiły bowiem wykorzystać błędy szczypiornistek Vícar Goya Koppert, którym przydarzały się straty piłek. Jednak z biegiem czasu to przyjezdne zaczęły przejmować inicjatywę na parkiecie i to one schodziły na przerwę przy prowadzeniu 14:13.

Po zmianie stron szkoleniowiec Esteban Roig wprowadził system obrony 6:0, co dało pozytywny efekt jego podopiecznym. W 39. minucie meczu zespół CB Mar Alicante doprowadził do remisu (16:16), a chwilę później wyszedł na prowadzenie 17:16. Ekipa Vícar Goya Koppert zaczęła grać niedokładnie w ataku, co bezlitośnie wykorzystały miejscowe coraz bardziej zwiększając przewagę. W 56. minucie pojedynku przy stanie 28:22 drużyna CB Mar Alicante mogła być już pewna zwycięstwa. Gospodynie wygrały w stosunku 29:23. W barwach klubu Vícar Goya Koppert nie wystąpiła Dorota Skipor, która leczy obecnie kontuzję kolana.

W 7. kolejce Ligi ABF najskuteczniejszą zawodniczką w szeregach miejscowych była Isabela Ortuño, która rzuciła jedenaście bramek. Ekipa CB Mar Alicante zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli ekstraklasy ze stratą pięciu punktów do lidera rozgrywek - Itxako Reyno de Navarra. Jak twierdzą media w Hiszpanii pojedynkeim z Vícar Goya Koppert Esteban Roig pożegnał się z funkcją I trenera CB Mar Alicante. Zespół w najbliższych dniach ma objąć Ángel Sandoval.

CB Mar Alicante - Vícar Goya Koppert 29:23 (13:14)