Karolina Woźniacka: Dumna z sezonu i sposobu w jaki grałam

Dała z siebie wszystko, a jednak nie wystarczyło. Według Karoliny Woźniackiej to doświadczenie Kim Clijsters było czynnikiem, który także zadecydował o rozstrzygnięciu w finale Mistrzostw WTA w Dausze.

Krzysztof Straszak

Karolina Woźniacka, 20 lat, finalistka US Open 2009 (foto PAP/EPA)
W drugim występie w kończącym sezon turnieju w kompleksie Khalifa duńska liderka rankingu w meczu o tytuł uległa 3:6, 7:5, 3:6 Clijsters. - Myślę, że obie pokazałyśmy niezły tenis - powiedziała Woźniacka. - Kim miała lepszy początek, raz mnie przełamała i wygrała seta. W drugim po jednym przełamaniu powróciłam: przy 4:4 poczułam, że gram agresywniej, że wykorzystuję szanse. Trzeci set był bardzo wyrównany. Ona zagrała bardzo dobrze, szczególnie w ważnych momentach. W trzeciej partii koncentrację Karoliny - obstajemy przy tym, że nieświadomie - chciał odwrócić... robak. - Chodził po naciągu mojej rakiety i po całym korcie - powiedziała zawodniczka, która po porażce nie ma do siebie żalu: - Łatwo mówić, że mogłam zrobić coś inaczej. Ale dałam z siebie wszystko, ale to nie wystarczyło. Nie mogłam grać dzisiaj [w niedzielę] lepiej. Zdecydowanie doświadczenie miało trochę znaczenia. Ostatni mecz w sezonie, czas na wakacje: - Zamierzam cieszyć się teraz przerwą. Zrobię sobie kilka tygodni wolnego, a potem znów zaczynam ciężko pracować, by być w styczniu jeszcze lepszą niż teraz. Nie jestem pewna swojego kalendarza na początek nowego sezonu, być może przed Australian Open wystąpię w Sydney. Na pewno zagram pokazówkę w Tajlandi z Kim, a potem [kolejną] w Hong Kongu. Woźniacka o znaczeniu porażki w finale Mistrzostw WTA w kwestii jej pierwszego miejsca w rankingu: - Jestem liderką na koniec sezonu, więc żadnego poruszenia ten mecz nie wywoła. Także psychologicznego. Za mną fantastyczny rok: wygrałam sześć turniejów, pokonałam wiele dobrych zawodniczek. Nie można wygrywać wszystkich meczów. Dotarłam do finału Mistrzostw WTA i przegrałam finał: nic z tym teraz nie zrobię. Jestem dumna ze swojego sezonu. Jestem zadowolona z tego w jaki sposób grałam. Wyniki i program Mistrzostw WTA