WTA Birmingham: Domachowska w drugiej rundzie

Marta Domachowska awansowała do drugiej rundy zawodów DFS Classic w Birmingham (Tier III, pula nagród $200.000). Polka pokonała w dwóch setach kwalifikantkę z Estonii Margit Ruutel. Spotkanie trwało godzinę i 13 minut.

Adam Naruszewicz

Oba sety zakończyły się rezultatem 6:4. Marta Domachowska miała jednak okazję na szybsze i pewniejsze zwycięstwo, jednak nie wykorzystywała przewag. W drugim secie Polka prowadziła 3:1 i 4:2, jednak Margit Ruutel doprowadziła do remisu. Na szczęście dwa ostatnie gemy należały do Domachowskiej, która w drugiej rundzie zmierzy się z Camille Pin (Francja) lub Anastazją Rodionową (Rosja)

U Polki tradycyjnie już niemal zawodził serwis. Domachowska popełniła aż 9 podwójnych błędów serwisowych. W kort trafiło też niewiele ponad 50 proc. pierwszych serwisów Domachowskiej. W sumie nasza zawodniczka zdobyła w całym spotkaniu o 12 punktów więcej niż rywalka.