• Maniacków Święto. Porttal tańczy. Szampan płynie.

  Jeśli ktoś nie zdażył dzisiaj na obchody świeta Maniacków, niech się nie martwi, jutro też świętujemy. Oto toast:[url=muzyka:Za chwilę ją ściągnę :)[url=

  Więcej

 • Tenisistka znika bez śladu..

  2008 rok, sierpień, Zurych, Kunsthaus. Mural ceramiczny,( patio z kawiarenką przy nim, przy budynku muzeum), autorstwa.. poznajecie?? ;) Wchodzę pewnym krokiem do swoich ukochanych sal Boecklina, narodowego malarza szwajcarskiego. To ich ”klasyka”, tak jak u nas Matejko. A na środku narodowego sanktuarium (…)

  Więcej

 • Tenis i dziura w ziemi

  Po-widoki. Miejsce. Oniryczne wspomnienia, do śnienia. Blog surowo zabroniony :) dla interesujących się "profesjonalnie" tenisem, dedykowany pozostałym, Przypadkowym Użytkownikom :) oraz koledze qasta, mimo że znawcą tenisa, nie da się ukryć, on jest świetnym :) Podróż na turniej katowicki była dla (…)

  Więcej

 • Paznokcie i wywiady to złożona sprawa..

  Złożona, a jednak reprezentant  "wąskiej specjalizacji" w tym zawodzie, dziennikarz SPORTOWY, wygrywa pojedynek (Jakub Ciastoń vs. Jarosław Kuźniar) na wywiady. To miłe, w końcu Wszyscy jesteśmy tu poniekąd i po trosze;)  "dziennikarzami sportowymi", prawda?? Ale zacznę od "prawdy o bojkocie", bom obiecał. (…)

  Więcej

 • "Czas mój poświęcam CNN, niech mi wybaczy TVN"..

  Tak, oblegana przez dziennikarzy, Agnieszka Radwańska tłumaczyła, z widocznym ubolewaniem, fanom, swą nieobecność w niektórych mediach, zgodnie z poradą pewnego ponurego specjalisty od wizerunku (kwota porady utrzymana jest w ścisłej tajemnicy) Wybaczcie mi tę drobną "mistyfikację" i niech Agnieszka (…)

  Więcej

 • Szepty i krzyki. Rzecz na głosy. Korespondencja.

  Korespondecja ze szklannego Business Cornet, z Kato;)Turnieju 2013Szepty: "Myśli o aucie, to i na aut wyrzuca." (o Kwitowej, czasowo samochodu, przez złodzieji pozbawionej).Krzyki: "Alexis, już jom tyroz mosz!!" (po śląsku o Cadantu, broniacej się zaciekle, ale po pierwszym secie bez wyniku 0:6, w drugim (…)

  Więcej

 • Tenis przyczyną prześladowań. (D)uszne* martyrium Sybila

  Czy TenisowySybil będzie pierwszym więźniem sumienia za miłość do białego sportu?? Groźne represje ze strony rodziny! Cara Vivendi!Być może nie jesteś odpowiednim adresatem tej ponurej wiadomości. Chciałem Ci przesłać początkowo, na zachętę do zaglądania częstszego na SF, od nas uśmiech szeroki. Taki, (…)

  Więcej

 • "Koło zatoczyło okrąg." Wielkanoc=Boże Narodzenie? :)

  Dziś rano zobaczyłem za oknem znajomy, śnieżny pejzaż. Czyżby Boże Narodzenie wygrało? Żartuję. Dziś rano usłyszałem audycję, którą chciałbym się z Wszystkimi podzielić. Tak mi się spodobała jej wymowa. Tak odświętna jak tylko możliwe! Jestem nią wypełniony. Mówi o cudzie zmartwychstania. Podaję link (…)

  Więcej

 • 2.Sezon ogórkowy na SF trwa - "a ty z tej próżni czemu drwisz.."

  FanowiRadwana vel FanowiJusIsi dedykuję z sympatią:))Dzisiaj, z największą przyjemnością, mam zaszczyt Państwu przedstawić jeden z moich ulubionych wierszy Mirona Białoszewskiego z dyptyku "Filozofia Wołomina" - Mit naoczny..:)) Dlaczego ulubiony. Po pierwsze - warszawski, poniekąd:), po drugie - krótki (…)

  Więcej

 • 3. Sezon ogórkowy trwa -"a ty z tej próżni czemu drwisz.."

  Vamosowi..Pojawiły się już biegi narciarskie, z nasza królową narciarską Justyną I i próżnia przestała być tak dojmująca, nawet dla fanów tenisowych, bo zawsze w wolnej chwili można na Polkę w telewizji też zerknąć. Bo to i patriotycznie, i przyjemnie.. Wykorzystując więc fakt, że prawie każdy z nas (…)

  Więcej