Drużynowy PŚ florecistów w Hawanie

Na zakończenie trzydniowych zmagań na Kubie, floreciści przystąpili do turnieju drużynowego. Polacy walczący w składzie: Radosław Glonek, Paweł Kawiecki (obaj Sietom AZS-AWFiS Gdańsk), Michał Majewski (AZS-AWF Warszawa) oraz Sławomir Mocek (IKS Leszno) ukończyli zawody na czwartym miejscu.

Joanna Wojtko

Radosław Glonek, Paweł Kawiecki (obaj Sietom AZS-AWFiS Gdańsk), Michał Majewski (AZS-AWF Warszawa) oraz Sławomir Mocek (IKS Leszno) zaczęli turniej od wysokiego zwycięstwa 45:20 w 1/8 finału nad Węgrami. W kolejnej rundzie podopieczni fechmistrza Stanisława Szymańskiego pokonali Rosję, jednak w kolejnej rundzie nie sprostali oni późniejszym zwycięzcom turnieju – Włochom. W meczu o trzecie miejsce biało-czerwoni ulegli reprezentacji Chin i ostatecznie ukończyli zawody na czwartym miejscu.

Startowało 15 zespołów.

W środę, 11 czerwca rywalizację na "gorącej wyspie" rozpoczynają florecistki, które o godz. 14:00 czasu polskiego przystąpią do kwalifikacji do turnieju Grand Prix Pucharu Świata "Nancy Uranga".