Puchar Króla: Awans Realu Madryt i Barcelony

Faworyci nie zawiedli, Real Madryt, Barcelona i Sevilla wysoko wygrały swoje spotkania i zagrają w 1/8 finału Copa del Rey. Z niżej notowanym rywalem zaledwie zremisowało Atletico Madryt, ale awansowało dzięki korzystnemu rezultatowi pierwszego meczu.

Piotr Robaczyński

Po sensacyjnym rezultacie pierwszego spotkania, w rewanżu nie zawiedli piłkarze Realu Madryt. Podopieczni Jose Mourinho pokonali Real Murcia 5:1. Gospodarze zdołali strzelić dwa gole grając w końcówce spotkania w dziesiątkę (czerwoną kartką ukarany został Alvaro Arbeloa). Na listę strzelców wpisali się także Cristiano Ronaldo i Xabi Alonso, którzy pojawili się na boisku dopiero w drugiej części spotkania.

Niżej notowanego rywala pewnie ograła także Sevilla. Choć od 13. minuty niespodziewanie przegrywała z Realem Union, później stopniowo uzyskiwała wyraźną przewagę, którą udokumentowała kolejnymi trafieniami. Bramkarz drużyny gości aż sześciokrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki.

Niespodzianki nie było także w starciu Barcelony z trzecioligową Ceutą. Gospodarze, którzy przystąpili do tego spotkania w rezerwowym składzie, w 7. minucie prowadzili już 2:0 po golach Nolito i Gabriela Milito. Ostatecznie wygrali różnicą czterech bramek, choć gdyby wykorzystali wszystkie dogodne okazje do strzelenia goli, rezultat mógł być znacznie wyższy.