EIHC w Sanoku : Rosjanie wciąż niepokonani - relacja z meczu Rosja B - Holandia

Bardzo dobrze podczas turnieju EIHC w Sanoku radzi sobie zaplecze rosyjskiej reprezentacji. Po okazałym zwycięstwie 9:0 nad drużyną Ukrainy w drugim dniu turnieju pokonali 9:1 ekipę Holandii, która dzień wcześniej uległa Polsce 10:1.

Michał Zieliński

Rosjanie spotkanie zaczęli od huraganowych ataków. W przeciągu pierwszych trzech minut, Matt Anthony trzy razy stawał oko w oko z napastnikami Rosji - tyle też razy wychodził z nich obronną ręką. W czwartej minucie Holendrzy wyprowadzili kontrę dwóch na jednego, lecz krążek po strzale zawodnika "pomarańczowych" minął o centymetry bramkę. Sześć minut później Maxim Chudinov po raz pierwszy pokonał bramkarza holenderskiej drużyny, a kilkanaście sekund później w zamieszaniu podbramkowym największym sprytem wykazał się Roman Lyudochin i umieścił krążek w holenderskiej bramce podwyższając na 2:0. Nie minęło pięć minut i było już 3:0, a autorem trafienia był najlepszy jak do tej pory strzelec turnieju Igor Musatov.

W drugiej odsłonie Joly Raphael przeprowadził szybką akcję swojego zespołu, ale tym razem bez skutku bramkowego. Rosjanie atakowali, ale swoją grą nie potrafili zmienić wyniku. W 31 minucie obrońca Roman Derlyuk w sytuacji sam na sam strzałem obok słupka zdobył czwartą bramkę w tym spotkaniu. Holendrzy ograniczali się do kontr, a druga drużyna Rosji nie kwapiła się w tej odsłonie do usilnego podwyższenia rezultatu. Dopiero na dwie minuty przed końcem tercji Andrey Kiryuhin strzelił 5 bramkę dla Rosji.

Ostatnia tercja to tercja, o której Holendrzy chcieliby zapomnieć - stracili w niej kolejne cztery bramki. Już w 3 minucie tej odsłony kolejną bramkę dla drużyny zaplecza Rosji zdobył Alexander Kalyanin. Trzy minuty później było już 6:0. Ósme trafienie było autorstwa Musatova, który kolejnym swoim golem potwierdził wysoką dyspozycję strzelecką. W 55 minucie grający w podwójnym osłabieniu Rosjanie stracili pierwszą bramkę na tym turnieju, której autorem był Tony Demelinne. Minutę później Rosjanie zdobyli ostatnią w tym dniu bramkę i wynikiem 9:1 zakończyli to spotkanie.

9:1 - Egor Milovzorov 56'

Rosja B: Kasutin - Pashnin, Derlyuk, Shipachev, Varnakov, Kiryuhin - Chudinov, Konev, Krysanov, Ketov(2), Skchakhov - Belov, Ryasensky, Musatov, Rybakov, Kalyanin - Kalimunin, Kurbatov(2), Kulemin, Milovzorov, Lyuduchin.

Holandia: Anthony - Brandasu, Staats, Joly, Heuvel, Demelinne - Veden, Oorshout, Sloun, Wurm, Harrison - Lieshout, Tummers, Break, Dijkstra, Smulders - Kars, Bruijsten, Hagemeijer, Houkes.

Kary: Rosja B - 14 min, Holandia - 14 min.

Sędziowali: Oleksiy Glukhovskyy (Ukraina), Tomasz Przyborowski, Leszek Kubiszewski.