Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Paweł Kapusta: Polska piłka w agonii. Na szczęście PZPN stać na ładny, pogrzebowy wieniec (komentarz)

  PZPN powinien koordynować szkolenie i przeznaczać na nie środki.

 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Paweł Kapusta: Polska piłka w agonii. Na szczęście PZPN stać na ładny, pogrzebowy wieniec (komentarz)

  Zgadzam się z tezami redaktora Pawła Kapusty - tak dalej być nie może,

  Możliwości polskich klubów są ograniczone, o czym Paweł Kapusta wyraźnie pisze . To polska ekstraklasa jest dostarczycielem piłkarzy do kadry jeżeli jej kondycja będzie słaba, to kondycja naszej kadry będzie słaba. I jeżeli tak będzie dalej, czyli nic nie zmieni się, to nasza reprezentacja zaliczy znowu spadek w rankingach, a o awansach na Mistrzostwa Świata czy Europy trzeba będzie znowu bardzo długo czekać. na mundial w Rosji czekaliśmy 12 lat - kto wie czy przed nami nie zaczyna się okres smuty. Mundial w Rosji pod wieloma względami był ciekawy - to było zwycięstwo młodości nad rutyną - upadły gwiazdy Ronaldo i Messiego - pojawiła się młodzież zwłaszcza objawienie Mbepe.

  Zbigniew Boniek musi odejść, nie tylko on zresztą - głowy muszą polecieć. Fiasko mundialu, nie może być tak, że to tylko Adama Nawałka składa dymisję a ona jest przyjęta. Adam Nawałka za wszystko nie odpowiada i nie może podpowiadać w myśl zasady tak krawiec kraj jak mu materii staje. Dotychczasowe dokonania Bońka,nie jako piłkarza, nie predysponują o do tego,aby zajmował tak wysokie stanowisko w związku na stanowisku prezesa PZPN. W związku nadal są osoby , czy działacze którym należałoby definitywnie podziękować. Nie wszystko zależy od klubów, systemu szkoleń, ale od tego jaką mamy pozycję w FIFA czy UEFA. Redaktor zwraca uwagę na poziom naszej ligi, dlaczego do tej pory nikt nie rozliczył pomysłodawców wyłaniania mistrza polski w systemu grup mistrzowskich i spadkowych jako podgrupy w Ekstraklasie. Ten system wyłania stworzył swoisty dualizm mistrzowski - gdyby przełożyć wyniki (na tyle ile jest to możliwe) na stary system - Mistrzem byłaby Jagiellonia, wbrew ligowej rzeczywistości mistrzem została Legia. Idę dalej, lubię Jagiellonię - jednak Jagiellonia Białystok była zawsze w drugiej lidze, stosunkowo niedawno awansowała do Ekstraklasy i gra wręcz rewelacyjnie i to klub który był skazany na pożarcie. Za sukcesem Jagiellonii bez wątpienia stoi praca z młodzieżą, ona zawsze była bardzo dobra. Powiem przewrotnie to nie Jagiellonia gra dobrze, to Legia gra słabo poniżej swoich możliwości.


  Barometrem kondycji polskiej piłki jest postawa Legii Warszawa i Górnika Zabrze. O Legii można co nie co napisać, o Górniku mniej. Od prawie 30 lat Górnik Zabrze nie zdobył mistrzostwa Polski, co gorsza został nawet zdegradowany z Ekstraklasy do pierwszej ligi (potocznie do drugiej ligi). Przed laty rywalizacji tych drużyn elektryzowała kibiców, skutkiem tej rywalizacji był wysoki poziom naszej piłki - te drużyny zawieszały zawsze wysoka poprzeczkę - nawet jak nie zdobywały mistrzostwa i pucharu, to mistrz spoza tej dwójki musiał być naprawdę dobry. W tym miejscu nie można umniejszać zasług innych klubów. W każdej silnej lidze europejskiej są zawsze prymusi - dwie, trzy drużyny które rządzą i dzielą w sposób niepodzielny np. Ajax, Feyenoord i PSV w Holandii. Barcelona i Real w Hiszpanii itd.

  Jak jest teraz? Poziom ligowy jest wyrównany, tylko jest to równanie do dołu - wystarczy porównać tabele strzelone i stracone gole w ekstraklasie czy np. w Premier Ligue. W polskiej lidze najlepsze drużyny strzelają nie więcej jak 50 goli na sezon w Lidze Hiszpańskiej Barcelona i Real miały tych goli strzelonych prawie 100. nie licząc goli strzelonych w Lidze mistrzów. Na to zwrócił uwagę jeden z telewizyjnych komentatorów - i trudno nie przyznać mu racji - niewiele ponad pięćdziesiąt goli wystawia słabą laurkę naszym napastnikom i pomocnikom. Tacy zawodnicy jak obecnie Lewandowski, czy wcześniej Boniek, Lato, czy np. Kowalczyk (Wojtek Kowalczyk w latach dziewięćdziesiątych uchodził za wielki talent i wielką nadzieje polskiej piłki) pojawiają się rzadko. Jeżeli chodzi o zawodników światowej klasy jest ich na całym świecie niewielu.


  Prawdziwym przekleństwem polskiej piłki był sukces na Euro 2016 r. - to brzmi jak żart, ale jest to niestety do bólu prawdziwe. Temu sukcesowi towarzyszyło lukrowanie smutnej ligowej rzeczywistości. Po występie naszych panowało przekonanie, że ta drużyna będzie rozwijać się, jednak w eliminacjach do Mistrzostw świata pojawiły się schody - najpierw szczęśliwy remis z Kazachstanem - chociaż ten mecz mógł skończyć się przegraną. Dość wysoka przegrana z Danią - 4 cztery do zera. Jednak awansowaliśmy raz remisując i przegrywając. Faktycznie awansowaliśmy, wbrew boiskowej rzeczywistości. Towarzyszyło temu ogromne lukrowanie rzeczywistości, że ta kadra ma potencjał na ćwierćfinał a może nawet i finał - teraz zaczyna szukanie się winnego.

  Autor tego artykułu pisze o systemie szkoleń - no właśnie, kto ma szkolić naszych piłkarzy trenerzy - a kto ma doskonalić ich umiejętności? Efekt jest taki, że polska Ekstraklasa jest niewydolna jeszcze parę lat temu Legia grał w Lidze Mistrzów i jak na ówczesne realia prezentowała się przywozicie również inne drużyny w lidze Europy spisywały się nieźle. W każdym bądź razie wydawało się, że coś drgnęło, że idzie na dobre. Zwłaszcza, że kadra zaczęła od mocnego uderzenia wygrywając w eliminacjach z aktualnymi mistrzami świata Niemcami. Można było odnieść wrażenie, że nasza ligowa rzeczywistość, nasze drużyny eksportowe złapały wiatr w żagle i po słabych występach zaczęły grać. Sytuacja kiedy poziom ligowy jest wysoki, a czołowe drużyny grają dobrze w pucharach jest stanem pożądanym, wręcz koniecznym - tylko silna liga może dostarczyć świetnych piłkarzy.

  Polska ligowa rzeczywistość jest inna. Przykładem może być Robert Lewandowski, obecnie jeden z czołowych napastników świata. Czy Robert Lewandowski zdoiłaby rozwinąć talent w polskiej lidze? Wątpię, niestety w naszej lidze jest różnie, kto wie czy byłby kolejnym straconym talentem. Całe szczęście, że nasi piłkarze pokroju Lewandowskiego mogą rozwijać się w zachodnich klubach, szkoda, że nie w polskich. Pólfinał Legii Warszawa z Manchesterem United z 1991 r. to ostatni znaczący sukces drużyny klubowej z Polski - co prawda nie było pucharu ale wyeliminowanie Sampdorii Genui w ćwierćfinale (mistrza Włoch) w tamtym okresie było nie lada wyczynem.

  Na czym polega problem naszej piłki - nasze drużyny nie walczą o nic w pucharach - wyjazd na mecze eliminacyjne do dalekich krain takich jak Azerbejdżan czy inny koniec Europy jest kosztowny i w zasadzie nie przynosi żadnych profitów. Droga eliminacji do Ligi Mistrzów a nawet Ligi Europy jest długa. Kwalifikacje do ligi mistrzów dyskryminują mistrzów krajów Europy Środkowej - tutaj mamy do czynienia z sytuacją - mistrz, i wicemistrz Hiszpanii mają automatyczny awans, drużyny z trzeciego i czwartego miejsca walczą w eliminacjach i to też nie od początku. Mistrz Polski bez względu kto nim będzie nie mając pewności czy awansuje nie będzie inwestował w dobrych piłkarzy. Swego czasu mieliśmy do czynienia z taką sytuacją - po zdobyciu mistrzostwa Polski ŁKS Łódź zaczął sprzedawać swoich piłkarzy. Mistrz Polski przed konfrontacją z wicemistrzem Anglii Manchesterem United zaczął sprzedawać swoich najlepszych piłkarzy, nie towarzyszyło temu spektakularne zwolnienia - brzmi to dziwnie - ale z taką potęgą mistrz Polski był bez szans. Nie jest tajemnicą, że nasze drużyny gdyby miały zagrać w najsilniejszych ligach europejskich przy tej kondycji sportowej nie dałyby rady utrzymać się. jednak z drugiej strony dopuszczenie do rywalizacji i o Lige Mistrzów zespoły z czwartego miejsca jest krzywdzące dla mistrzów takich krajów jak Polska. Ten system Ligi Mistrzów sprawia, że potentaci są bardzie bogaci a biedni bardziej biedniejsi.mając gwarantowany start w lidze Mistrzów można planować transfery rozwój itd. Mając perspektywę kwalifikacji - mamy niepewność i prawie 100 procentowe ryzyko, że nie awansujemy - i to jest bardzo ważny powód dlaczego nasze kluby są słabe. Tutaj nie zgodziłbym się z redaktorem, że nasi piłkarze zarabiają dużo, - na warunki polskie może i tak, ale na europejskie nie jest to żadna rewelacja. W polskich klubach nie ma pieniędzy na zatrzymanie najlepszych dlatego emigrują oni do innych lig a sprzedanie najlepszego zawodnika do innej drużyny skutkuje tym, że trzeba go kimś zastąpić, co nie jest zadaniem łatwym. System rozgrywek ligi mistrzów konserwuje stary układ w europejskiej piłce klubowej, czyli sankcjonuje tzw. grupę g14. Jeszcze parę lat temu Legia miała dwa razy Ligę mistrzów - odwołanie Celticu Glasgow i kuriozalny powód sprawił, że Celticowi przyznano mecz walkowerem przez co Legia nie zakwalifikowała się do Ligi Mistrzów , szkoda tego awansu.


  Jakakolwiek zmiana czy próba radykalnej zmiany w PZPN spotyka się z ostrym sprzeciwem FIFA. Pod szantażem FIFA ówczesny minister sportu Jacek Dębski ugiął się i nie zrobił czystki w PZPN. I to był błąd. FIFA nie odważyłaby się na takie kroki jak zawieszenie wszystkich polskich drużyn w meczach o mistrzostwa, pucharach i towarzyskich - na wszystkich szczeblach.

  W PZPN chyba do tej pory panuje przekonanie, że selekcjoner jest Bogiem i panem i siła sprawczą wszystkiego. Adam Nawałka - czas w końcu z tym skończyć. Oczywiście zmiana Zbigniewa Bońka nic nie zmieni, jeżeli nie zmieni się tego całego towarzystwa, którzy tworzą system polskiej piłki. Odbudowa polskiej piłki w oparciu o nasz kapitał może okazać się niemożliwa, ta odbudowa trwa od wielu lat co najmniej od 1986 roku a mimo to w dalszym ciągu nie jest dobrze - a oliwy do gnia dolała porażka Legii.


 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Neymar ucina spekulacje. "Zostaję w Paryżu"

  Mbepe strzelał ważne i kluczowe bramki dla Francji . Jeden z dziennikarzy - porównał debiut Mbepe do debiutu Pele - kto wie czy nie jest to trafne porównanie. Obaj panowie byli w podobnym wieku, ich talent objawił się w kluczowych meczach - Mbepe błysnął w meczu z Argentyną, świetnie zagrał w finale z Chorwacją. A Neymar cóż - potykał się o wiatr.

 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Neymar ucina spekulacje. "Zostaję w Paryżu"

  Barcelona sprzedając Neymara za ponad 220 mln Euro zrobiła interes życia. Neymar jest najbardziej przereklamowanym piłkarzem świata. Pogłoski o transferze, powstają wbrew jakiejkolwiek logice, jeżeli ktoś tyle płaci za zawodnika to nie po to aby go sprzedać, tym bardziej, że żaden z wielkich nie da za niego takich pieniędzy. Chyba, że właściciele PSG przejrzeli na oczy, że przepłacili niemiłosiernie za słabego Neymara.

  Ta sytuacja przypomina sytuację Ronaldo po zdobyciu Ligi Mistrzów. On powiedział coś takiego, że lata spędzone w Realu były latami najlepszymi dla niego w karierze piłkarskich. od razu piłkarz zaczął tłumaczyć się, że jego słowa zostały opatrznie zrozumiane. Ronaldo po niezbyt udanych Mistrzostwach Świata jest już w Juventusie - tak więc spekulacje na temat jego odejścia były prawdziwe. W pięciu ostatnich latach Ronaldo zdobył cztery Puchary Ligi Mistrzów, trzykrotnie uznany był za najlepszego piłkarza świata - wątpliwe aby Ronaldo powtórzył te sukcesy w Juventusie. Tak więc Ronaldo podjął zagrywkę Pijarowską polegającą na tym, ze on nie odchodzić z Realu - w sytuacji kiedy jego dni były już policzone i to nie w tym sezonie, ale kiedy trenerem został Zidane. Można śmiało powiedzieć, ze kiedy przyszedł Zidane Ronaldo zaczął grać lepiej, do tego Portugalia zdobyła bardzo szczęśliwie mistrzostwo Europy w 2016 nie wygrywając meczu w grupie szczęśliwe wygrywając konkurs rzutów karnych z polską. W tym miejscu ciekawy był przebieg finału Mistrzostw Europy - w momencie kiedy Ronaldo zszedł z boiska - zobaczyliśmy inną Portugalię, grającą ładniej, lepiej przede wszystkim skuteczniej na tle nieporadnej Francji. i tak samo z Neymarem - mija dwa lata, od jego transferu, pozostają duże oczekiwania a tu nic - te pogłoski kto go kupi i za ile - to nic innego jak pijar, ale sondowanie rynku i opinii w środowisku piłkarskim - to świadczy o tym ,że właściciele PSG tracą cierpliwość.

  Porównajmy Ronaldo z Brazylii (ten wielki i jedyny) z Neymarem wypadają słabo. Ronaldo był tym liderem który dwukrotnie doprowadził Brazylię do finału Mistrzostw Świata (w 1998 r, finał w 2002 r. mistrzostwo), przypomnijmy tylko ,że Ronaldo był piłkarzem, który czesto ulegał kontuzjo i z tego powodu miał długie przerwy w grze. On nie wywracał sie artystycznie jak Neymar, i udawał uraz tylko - rzeczywistsze go miał - a mimo to umiał dojść szbko do wielkiej formy.

  Ten transfer nie zostanie powtórzony przez żaden z największych klubów. Ewentualny transfer Neymara wyniesie niewiele ponad 100 mln. - nie więcej. Mistrzostwa Świata pokazały jakim zawodnikiem jest tak naprawdę Neymer, przewraca się udaje jakiś uraz mnóstwo aktorstwa i zero gry. Mecz z Belgią, który Brazylia powinna wygrać w cuglach, przegrała będac zdominowaną przez cały mecz. Dopiero Bramka kontaktowa Brazylii zdestabilizowała grę, jednak nieznacznie. wielka gwiazda Neymar nie istniał . Tak chwalona Belgia dość gładko przegrała z Francją - i to może świadczyć o sile Brazylii i jej czołowego frontmana. Widząc co wyprawia Neymar na boiskach Rosji, zwłaszcza przez jego właścicieli. widać, że jego czas w PSG kończy się. Jęzeli PSGbędzie miało w miare udany sezon sprzedadzą Neymara.

 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Mundial 2018. Zbigniew Boniek: W reprezentacji brakowało entuzjazmu, ognia i poczucia jedności

  Zbigniew Boniek powinien podać się do dymisji, nigdy nie powinien zostać prezesem PZPN w myśl zasady wszyscy siedzimy na tej samej gałęzi. Adam Nawałka nie może odpowiadać za wszystko. Powodów jest wiele - chociażby to co mówił w wywiadzie z Sebastianem Milą. Piłkarsko nie jesteśmy potęgą, ten występ mógł być lepszy - szkoda głupio przegranego meczu z Senegalem, co miało wpływ na fatalną postawę z Kolumbią.

  Błędem było przyjęcie dymisji Adama Nawałki - nie wyszedł ten mundial, ale można było poczekać do jego zakończenia, a w międzyczasie dokonać analizy. Joachim Loew będzie selekcjonerem do 2022 r. , u nas jest inaczej. Decyzja Adama Nawałki była zrozumiała, ale gdybym był prezesem jego prośbę o dymisję wrzuciłbym do kosza. To nie kto inny jak Adam Nawałka wydobył nasza piłkę z kolejnej zapaści.

  Co teraz będzie? Przerobiliśmy podobną sytuację po Jerzym Engelu. Jak było i co było? Czy następca Nawałki utrzyma dotychczasowy poziom reprezentacji?

 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Mundial 2018. Andrzej Iwan krytykuje Roberta Lewandowskiego. "Powinien natychmiast oddać opaskę"

  To nie jest tak, że to tylko polscy dziennikarze krytykują Lewandowskiego, zmasowana krytyka poszła również ze strony Niemiec, zwłaszcza po słabej końcówce sezonu (półfinał z Realem Madryt). Z formą Lewandowskiego, a może umiejętnościami jest coś nie tak. Osobiście nie podobała się wypowiedź Lewandowskiego po meczu z Senegalem o jakości - ta wypowiedź nie mogła podobać się reszcie drużyny. Andrzej Iwan porusza kwestię tego co sie dzieje w drużynie, ten artykuł porusza kwestię trupów w szafie. nastroje w drużynie musiały byc naprawdę nietęgie - bo z Kolumbią była totalny kataklizm.

  Sprawa Lewandowskiego ma dwie strony - nas drażni słaba postawa Roberta Lewandowskiego. Ale Hejterzy nie zdają sobie sprawy, że Robert gra o bardzo wysoką stawkę. Jednakże, nie zmienia to faktu, że taka gra nie promuje Lewandowskiego.

  Oczywiście zgadzam się z Andrzejem Iwanem. Dodam tylko, że już na poprzednich Mistrzostwach Europy coś było nie tak z formą Lewandowskiego. To Gole Kuby Błaszczykowskiego i świetna gra Błaszczykowskiego na Euro 2016 sprawiły, że zagraliśmy w ćwierćfinale i niewiele zabrakło aby zagrać w półfinale Z Walią i nawet w finale. To był najlepszy występ naszej reprezentacji była realna szansa na finał.

  Dla krytyków Andrzeja Iwana - Andrzej Iwan może poszczyć się brązowym medalem Mistrzostw Europy do lat 18-tu, Srebrny medal na Mistrzostwa Świata na Mundialu w Hiszpanii 1982 r. Dużo czy mało - kontuzje - to była zmora Andrzeja iwana na mistrzostwach. Kontuzja wyeliminowała go z Mundialu w meksyku w 1986 R. . Dorobek Reprezentacyjny Andrzeja Iwana jest znacznie większy niż Lewandowskiego .


  ZABRAKŁO KUBY BŁASZCZYKOWSKIEGO - JAK KLUCZOWYM ZAWODNIKIEM ON JEST TO MOŻNA BYŁO ZOBACZYĆ NA EURO 2012 r TO JEGO POSTAWA W MECZU Z ROSJĄ DAŁA NAM REMIS. NA EURO 2016 DZIĘKI WSPANIAŁEJ GRZE BŁASZCZYKOWSKIEGO I JEGO GOLOM ZAGRALIŚMY W ĆWIERĆFINALE - BYŁA SZANSA NA PÓŁFINAŁ Z WALIĄ A NAWET FINAŁ. ALE TO BYŁ TYLKO JEDEN GOL LEWANDOWSKIEGO. mecz z Senegalem nie był wcale taki zły, ta druga bramka dla Senegalu została zdobyta w dziwnych okolicznościach strzelił ją zawodnik który dopiero co wszedł w czasie akcji na boisko.

  Przed Mundialem dużo mówiło się i nawet teraz mówi się o ewentualnym transferze Lewandowskiego do Realu. Dzisiaj wiadomo, że Real raczej na pewno sprzeda Ronaldo, że zeszłoroczne 40 mln Euro na transfery to nie przypadek - Real szykuje się do spektakularnego transferu, który wszystkich zwali z nóg - na celowniku jest Harry Kane. Jaki wpływ ma gra na Mundialu a transfer - przekonał się o tym Luis Suarez to jego dobra gra na poprzednim mundialu sprawiła, że jego cena mocno poszła do góry i przeszedł do Barcelony.

  Rober Lewandowski w końcówce sezonu jest bez formy, w jakieś dziwnej niemocy strzeleckiej, w półfinale Ligi Mistrzów nie strzelił żadnego gola - chociaż Real był do ogrania. na mistrzostwach świata nie strzelił żadnej bramki. mankamentem gry Lewandowskiego jest to, że jest mało skuteczny w ważnych meczach. To chyba jest aż nad wyraz widoczne dla łowców głów tzw. head hunterów. Gra na Mundialu wydaj mi się, że ostatecznie pogrzebała szanse Roberta Lewandowskiego na grę w którymś z czołowych klubów Europy.

  Wczoraj niemiecka prasa podała Info, że Lewandowski chce grać w Bayernie. Co jak co, ale Bayern dla wielu piłkarzy to jest marzenie. Jeżeli Lewandowski będzie w takiej formie to może stracić miejsce na ławce Bayernu.


 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Mundial 2018. Polska - Japonia: znamy skład

  Ja podziękowałbym Lewandowskiemu.

 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Mundial 2018. Polska straciła szansę na historyczny sukces. Teraz czas na lata chude

  [b] Nie da się ukryć idą chude lata, być może nasza reprezentacja osiągnęła szczyt formy na Euro 2016 [b]

  To nie jest nic odkrywczego, szkoda tylko, ze niektórzy dziennikarze wróżyli świetny występ naszej reprezentacji. W gruncie rzeczy nasz zespól nie zagrał źle z
  Senegalem. Senegal był do ogrania i nie był to zły mecz. Dziwię się, że w meczu z Kolumbią Adama Nawałka uległ presji i wystawił dość eksperymentalne ustawienie, i były fatalne skutki. Na mecz z Kolumbią należało zdjąć Szczęsnego i od razu zastąpić go Fabiańskim i zagrać w takim ustawieniu jak z Senegalem. Efekt był taki, że nasza reprezentacja zagrał poniżej swoich możliwości. [b] Nie zmienia to faktu, że Robert Lewandowski zaliczył bardzo słaby występ[b]

 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Mundial 2018. Kto zastąpi Adama Nawałkę? Siedmiu kandydatów na nowego selekcjonera reprezentacji Polski

  KTO ZASTĄPI BOŃKA!!!!???? BONIEK MUSI ODEJŚĆ - PROSZĘ ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA SYSTEM WYŁANIANIA MISTRZA POLSKI - JAKAŚ GRUPA SPADKOWA, JAKAŚ GRUPA MISTRZOWSKA - NIGDZIE CZEGOŚ TAKIEGO NIE MA!!!! Rolą PZPN jest przygotowanie optymalnych warunków, nie tylko hotele, czy ośrodek szkoleniowy , ale całą otoczkę ligową będącą naturalnym rezerwuarem dla kadry.


  Polska Ekstraklasa jest po prostu niewydolna, nie gwarantuje zdolnym piłkarzom rozwinięcie skrzydeł. Testem polskiej Ekstraklasy jest Liga Mistrzów - tylko trzy razy nasze zespoły awansowały - dwukrotnie Legia i raz Widzew Łódź będący w w 2 lidze!!! Za kondycję polskiej piłki odpowiada Prezes PZPN - jak wygląda system szkolenia młodzieży, jak wygląda system szkolenia i i doskonalenia trenerów? Z czego Adam Nawałka ma wybierać?? Wielu zawodników od Euro 2016 niestety zaliczyło regres formy. Nie ulega wątpliwości, że Adam Nawałka wybrał najlepszych, tylko, że jego wybór był ograniczony.

  Warto skupić się na dwóch zawodnikach - Robert Lewandowski i jego transfer do Realu - chyba sam Lewandowski doskonale zdaje sobie sprawę, że z taką grą nie zagra w Realu, również i jego przyszłość w Bayernie nie rysuje się kolorowo. Tak jak w przypadku Jerzego Engela - kluczem do awansu był przebojowy Olisadebe, tak tutaj gra Lewandowskiego i tylko Lewandowskiego nie zachwycała. Zresztą, samo to, że Lewandowski nie miał dobrej prasy w niemieckich mediach - jest ogromnie zastanawiające. Kamil Glik i jego kontuzja - jak w ogóle mogło do tego dojść na pięć minut przed ogłoszeniem składu kadry?

  TYCH PYTAŃ DO ZBIGNIEWA BOŃKA JEST WIELE . Mijają dwa lata od Mistrzostw Europy - nasza reprezentacja na tych mistrzostwach odpadła w marnym stylu - bez walki i całkowicie bezradna i pogubiona.
  Co takiego stało się, że drużyna która jeszcze nie tak dawno była w stanie pokonać Niemców, walczyć o Mistrzostwo Europy nagle gra słabo wręcz bardzo słabo?

 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Mundial 2018. Selekcjoner chciał odejść. Czas na włoskiego Adama Nawałkę

  Odsunąć Bońka i wielu działaczy od rządzenia polską piłką. W polskiej piłce nie ma jakości, tylko trzy razy nasze zespoły ligowe zagrały w Lidze mistrzów, w rozgrywkach pucharowych nie liczymy się. Gdyby nie zawodnicy grający w ligach zagranicznych z reprezentacją byłoby naprawdę źle.

  Jak wyglądają rozgrywki ekstraklasy? To kolejny eksperyment, który nie przynosi spodziewanych efektów. Tylko trzy razy polskie zespoły awansowały do ligi mistrzów - ostatni raz dwa lata temu po 23 latach przerwy!!!!! Trzeci występ na MS od 2002 r., tylko Euro 2016 nam dobrze wyszło - coś jest nie tak.

 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Adam Nawałka: Jestem odpowiedzialny za wynik na mundialu, po meczu z Japonią oddam się do dyspozycji zarządu PZPN

  ZBIGNIEW BONIEK DO DYMISJI, ZBIGNIEW BONIEK MUSI ODEJŚĆ ADAM NAWAŁKA MUSI ZOSTAĆ. Nie może być tak, że sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą. Powód jest prosty za wszystko nie odpowiada Nawałka i nie może za wszystko odpowiadać.

  Uważni kibice pamiętają, kulisy odejścia Jerzego Engela - w Korei nie wyszło poza jednym meczem z USA. Ale Engel musiał odejść - zastąpił go Zbigniew Boniek i co było dalej? Kibice pamiętają, że w tamtym czasie Jerzy Engel wydobył polską piłkę z dna. Tak samo Adam Nawałka nasza reprezentacja była prawie na 80 miejscu w rankingu FIFA, a mimo to potrafiliśmy pokonać Niemców -aktualnych Mistrzów Świata. Na Euro 2016 byliśmy blisko gry w Finale!!!!

 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Mundial 2018. Robert Lewandowski przegrał życiową szansę. A my razem z nim (komentarz)

  Z taką grą Lewandowski nie tylko nie zagra w Realu Madryt, ale jego przyszłość w Bayernie będzie niepewna. Tłumaczenia Lewandowskiego są co najmniej dziwne.


  Czy jakości zabrakło również w półfinałach Ligi Mistrzów? Co jak co ale Robert końcówkę sezonu nie miał zbyt udanej. W tych najważniejszych meczach Robertowi coś nie wychodziło.

  Cofnijmy się jeszcze dalej eliminacje do Euro 2016 r. świetna postawa Lewandowskiego, zwłaszcza ten gol ze Szkocją - w meczu w którym ważył się bezpośredni awans naszej reprezentacji. A potem na Euro 2016 dziwna niemoc.

  Euro 2016 to popis Kuby Błaszczykowskiego, Milika i Krychowiaka to Kuba Błaszczykowski strzelił kluczowe 2 bramki bramki które zdecydowały o tym, że awansowaliśmy. Lewandowski nie zagrał tak jak od niego oczekiwano, strzelił tylko jedną bramkę w meczu z Portugalią. Owszem Ronaldo nie lepiej tylko trzy i tak naprawdę nie pokazał za wiele, zwłaszcza w fazie grupowej i play off.

  Dla uważnych obserwatorów przegraliśmy w ćwierćfinale ze słabą Portugalią. Gdybyśmy wygrali trafilibyśmy na Walię i bylibyśmy w finale Euro 2016. Brzmi to niedorzecznie, ale takie są fakty - drabinka turniejowa ułożyła się nam wyjątkowo dobrze. Faworyci imprezy zagrali między sobą ciężkie mecze, stąd Francja typowana do zdobycia Mistrzostwa Europy nie dała rady Portugalii bez Ronaldo. W drabince Francji do finału były takie drużyny jak Anglia, Niemcy, Hiszpania i Włochy - sami faworyci.

 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Mundial 2018. "The Times": Lewandowski z rezerwą o transferze do Chelsea

  Końcówka sezonu w Bayernie jak i MŚ - to nie jest dobra zachęta dla klubów w których chciałby grać Robert. To go oddala od lepszego klubu. Wbrew krytyce jaka wylewa się na niego, to mało kto wie, że stawka o którą gra jest ogromna i z zdają sobie z tego wszyscy ci co znają się na piłce.

 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Mundial 2018. Marek Wawrzynowski: Adam Nawałka jest ojcem porażki (felieton)

  Senegal nie pokazał niczego nadzwyczajnego. Uznajmy ten wynik jako wypadek przy pracy. To jest nagonka na trenera. Kolumbia i Senegal to dwie bardzo silne drużyny. Na początku nasza kadra zagrała zbyt bojaźliwie i za bardzo dała zepchnąć się do głębokiej defensywy. Stracone bramki były dość niefortunne, tak jak ten rykoszet Cionka, czy niefortunne wyjście Szczęsnego.

  Nie zmienia to faktu, że to nasi piłkarze strzelili dwa gole a Senegal tylko jeden.

 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Media: Cristiano Ronaldo zażenowany ofertą Realu Madryt. Nadal chce odejść

  Wygrał zespól a nie Ronaldo. Tak było na Euro 2016. Tak było z Pucharem Ligi Mistrzów. Ronaldo w pewnym momencie przełamał się, ale każdy kto zna się na pice doskonale widzi, że to Real jako drużyna przełamał się. Przed Ancelottim było tylko gwiazdorzenie, i dopiero jak przyszedł Zidane skończyło się gwiazdorzenie a zaczęła się gra. Ten okres kariery Ronaldo jest jego najlepszym, ale nie zmienia to faktu że to słaby piłkarz.

 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do MŚ 2018: Messi ostrożny przed mundialem. "Nie jesteśmy faworytem, są lepsi"

  Do 1998 r. był to klub mistrzów Świata. W 1978 dołączyła do niego Argentyna w 1998 Francja, w 2012 roku Hiszpania. na ostatnim Mundialu mieliśmy rewanż za Mundial we Włoszech w 1990 r. - Niemcy znowu byli górą. Urugwaj, Włoch, Niemcy, Brazylia, Argentyna, Francja, Hiszpania i Anglia - raczej mistrza spodziewałbym się spośród wymienionych.

  Nie zmienia to faktu, że o tym jaki wynik uzyska dana drużyna będzie decydowało to - kto ile zachował sił. 90 procent zawodników na Mundialu gra w Europie, wielu zawodników na mundialu jest zmęczonych długotrwałym sezonem - Liga Mistrzów, Europy czy klubowe mistrzostwa świata, czy nawet tourne wielu znanych klubów po świecie w którym te kluby grają wiele towarzyskich spotkań. Nierzadko ci zawodnicy fenomenalnie grający w sezonie ligowym, grają jakby bez sił na Mundialu. Ktoś kiedyś powiedział, że wygrywają ci co zachowali najwięcej sił. Tak samo tutaj, kolejny tryumf Realu w Lidze mistrzów, ciężki sezon ligowy może mieć wpływ na formę kluczowych piłkarzy zasilających różne reprezentacje.

  Na pewno faworytem nie będzie Brazylia - nie ma piłkarza pokroju Ronaldo, Romario, czy Ronaldinho. Szybciej Argentyna z Messim. Z Europy - większych szans nie można dać Niemcom - trudno ocenić ich formę, jako obrońca tytułu nie grali w Eliminacjach a ostatnie ME nie były dla nich zbyt udane - to jest zespól z kótrego po zdobyciu MŚ odeszło wielu kluczowych zawodników, o ile jeszcze nie uzyskali optymalnej formy w ME, tak tutaj mogą sprawić niespodziankę.

  Hiszpania, Francja nie. Włochy prędzej.

  Na uwagę jednak zasługuje forma Anglii, praca z młodzieżą przyniosła rezultaty pojawili się młodzi zdolni zawodnicy. Na tych mistrzostwach Anglicy mogą sprawić miłą niespodziankę. Z Anglikami przypomina mi się Mundial we Włoszech - Anglicy w grupie nie grali rewelacyjnie, ale za to potem było tylko lepiej, wygrana z Belgią, Kamerunem. No i mecz z Niemcami - tak jak komentował go Andrzej Zydorowicz - spotkały się dwie drużyny pancerne. Dużym objawieniem Anglików był Paul Gascoigne ogromny talent i ogromna nadzieja. I chociaż w ciężkim boju nikt się nie oszczędzał po wyniku 1 do 1 Anglicy ulegli w rzutach karnych - Stuart Pierce strzelił w nogi Bodo Ilgnera. obie drużyny zasłużyły na finał, ale moim zdaniem to Anglicy byli odrobinę lepsi od Niemców. Spotkanie z Argentyną było w zasadzie formalnościa, przetrzebiona za kartki, Argentyna która przeczołgała się w kiepskim stylu w finale była lepsza drużyną, ale niestety to Niemcom podyktowano karnego.

 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Aktorka porno pociesza Kariusa. Regularnie zaczepia sportowców

  Próbuje za wszelką cenę zwrócić na siebie uwagę. Widocznie chce zostać kolejną z WAG jakiegoś znanego piłkarza. Profesja którą zajmuje się, nazywana aktorstwem, nie tylko nie ułatwia jej tego celu, a wręcz przeciwnie oddala.

  Gdyby tak prześledzić kariery największych gwiazd porno - to szału nie ma. Tylko nielicznym udało się coś osiągnąć. Samo to jak zaczynali najwięksi w tej branży, jedni przez przypadek bo zmusiły ich do tego długi, które trzeba było spłacać inni podobno dla fantazji. Po prostu wielu z nich zmusiła do tego sytuacja życiowa, nie jest tajemnicą, że wiele aktorek to faktycznie aktorki które wylądowały w tej branży.

  Mimo wszystko, branża filmów dla dorosłych próbuje ocieplić swój wizerunek, ale nie zmyje się wrażenia po głośnym filmie Boogie Nights. Cokolwiek by o tym nie powiedziało się to jest ciężki kawałek chleba.

 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Robert Lewandowski podpisał kontrakt z gigantem marketingowym

  I ma rację - za kilka lat kariera Lewandowskiego dobiegnie końca. Kiedyś piłkarz w wieku 30 lat - był piłkarzem wiekowo zaawansowanym i mało perspektywicznym, Teraz ta granica przesunęła się o kilka lat - co nie zmienia faktu, że kariera piłkarska trwa wiecznie. Dla porównania ilu naszych reprezentantów w piłce nożnej osiągnęło taki sukces w wymiarze finansowym i sportowym? Historie wielu piłkarzy są smutne nawet bardzo smutne, wielu z nich urodziło się w złych dla siebie czasach na który cieniem położył się kryzys polskiej piłki lat 80tych i dziewięćdziesiątych. jednak niekótrzy wykorzystali swoją szansę np. Zbigniew Boniek.

  Starsi kibice pamiętają Klątwę Bońka po klęsce w Meksyku - tak postawa naszej reprezentacji została odebrana. Pamiętam jak wszyscy przeklinali Bońka co on wygaduje, jak on śmiał - po latach ci sami kibice przyznali Bońkowi 100 procent racji. Ale Zbigniew Boniek w tych trudnych czasach miał odwagę powiedzieć prawdę o faktycznej kondycji polskiego piłkarstwa.


  Osobiście śmieszą mnie komentarze tych znawców od wszystkiego. Kiedyś piłkarze nie zarabiali takich pieniędzy. np. 13 mln dolarów (gdyby przeliczyć wartość dolara 1990 r. do wartości około 30 mln dolarów) za Roberto Baggio w 1990 r. szokowało. 30 milionów dolarów nie robi na nikim wrażenie, to i tak siedmiokrotnie mniej niz PSG dało za Neymara czyli od 210 mln euro lub 245 milionów dolarów. ponieważ nastały takie czasy dla piłkarze grzechem byłoby tego nie wykorzystać.

 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Cristiano Ronaldo dał do zrozumienia, że zostanie w Realu! "Do zobaczenia w następnym sezonie"

  W kluczowych meczach dla Realu to grała drużyna, Ronaldo grał słabo. Ronaldo wie że jego czas w realu kończy się, nie jest w stanie grać na wysokim poziomie przez cały czas. Jego słowa to jego ego, to co mu latami zarzucano. Aby to zrozumieć cofnijmy się do ostatnich ME - gdzie Portugalia cudem zdobyła ME wygrywając z Polską w rzutach karnych - gdzie fatalnie zaprezentowała się w grupie poza meczem finałowym, gdzie po zejściu Ronaldo - zobaczyliśmy inną Portugalię zmotywowana pięknie grającą. Mimo wszystko, te dwa ostatnie sezony były dla niego najlepsze, począwszy od zdobycia ME (całkowicie niezasłużonego) dwóch Pucharów Ligi Mistrzów.

  Słowa Ronaldo, to słowa uprzedzające pewne fakty. Ronaldo dał jednoznacznie do zrozumienia, że nie chce ale musi i odchodzi z Realu - i mówi to po najważniejszym meczu sezonu jakim jest wygrany Finał Ligi Mistrzów. jest to apel do jego fanatycznych kibiców - bądźcie ze mną, z drugiej zaś strony jest to wyraźny sygnał dla prezydenta Realu Pereza nic mi nie zrobicie. Tylko na pozór w Realu już swego czasu bł zawodnik Raul - bramkostrzelny i wszystko, tylko poza Realem czy to kadra, czy to inny klub taki jak Schalke 04 - szału nie było. Podobnie było z Ikerem Casilassem - był nie do ruszenia, ale jego liczne błędy były zbyt kosztowne dla Realu.

  Pytanie jest oczywiste w co gra Real - Real będzie chciał pozbyć się Ronaldo i to za jak najlepszą ceną, póki jeszcze może. Ronaldo ma jeszcze ważny kontrakt przez dwa lata, po tym okresie może odejść z Realu na zasadzie wolnego strzelca, czyli Real może stracić na tym do 120 ml euro. Wątpliwym jest aby jego cena przekroczyła 100 mln euro - pomimo, że jego wartość na rynku piłkarskim przekracza 120 mln euro. Czym innym jest cena rynkowa a czym innym transakcyjna. wielką niewiadomą jest postawa Ronaldo na Mistrzostwach Świata w Piłce w Rosji jeżeli zagra słabo marzenia o wysokim transferze ostatecznie legną w gruzach. Gdyby prześledzić rynek transferowy, oczami ekspertów - to Ronaldo raczej jest na fali opadającej - samo to, że wysokość jego transferu nie jest oszałamiająca.

 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Narodowa Gala Boksu: tragiczna walka i porażka Marcina Najmana

  Ostatnim wielkim sukcesem polskiego boksu był brązowy medal Wojciecha Bartnika w Barcelonie. Wysoko zaszedł Michalczewski, Gołota, kilku innych bokserów walczyło z aktualnymi mistrzami swiata z braćmi Kliczko np. Albert Sosnowskim i mariasz Wach.

 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Milik ma powody do zmartwień. Słynny napastnik łączony z Napoli

  Świetny piłkarz, ale po Euro 2012 jest tylko cieniem siebie samego.

 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Lechowi Poznań grożą surowe kary, w tym zamknięcie stadionu

  SKANDALEM JEST OBECNY SYSTEM ROZGRYWEK !!!!! Ten system rozgrywek to jakiś ewenement na skalę światową, nawet nie europejską. W najsilniejszych ligach takich jak hiszpańska, angielska, niemiecka, włoska, francuska, holenderska zasady są niezmienne jest liga, każdy gra z każdym, swego czasu wprowadzona trzy punkty za zwycięstwo i jeden za remis zamiast dwóch za zwycięstwo - czasami zmniejsza się lub zwiększa liczbę drużyn. Lecha Poznań w przekroju całego sezonu był najrówniej grającą drużyną i gdyby tak zostawić to oni byliby mistrzem. W końcówce sezonu Lech jakby stracił wigor i opadł z sił - trudno się dziwić skoro narzucił takie tempo. o mistrzostwo walczy się cały rok, a nie w końcówce sezonu.

  Kryzys lat 90-tych będący pochodną lat 80-tych to kryzys szkolenia, braku odpowiedniego systemu szkolenia, ale to równie pozytywny okres, gdzie pewne rzeczy zaczęły odradzać się, zmieniało się podejście nasze kluby były biedne, a zachód uciekał nam.

  W naszej lidze trwają jakieś dziwne eksperymenty, to nie jest dobre. To nie pierwszy raz kiedy zmieniano system rozgrywek w ekstraklasie kilka lat temu też wprowadzono eksperymentalny system, z którego nikt nie wyciągnął wnioski jak on funkcjonował, czy sprawdził się - kompletna cisza poza dziennikarstwem piłkarskim. nawet najlepszy system rozgrywek nie sprawi, że nasza piłka będzie potęgą, sukcesy naszej kadry narodowej nie mogą przesłaniać codzienności - czy czołowi zawodnicy kadry Nawałki byliby w stanie rozwinąć swój talent w naszej Lidze ? Nie dlatego, że nasze drużyny poza trzykrotnym występie w Lidze mistrzów nic na piłkarskiej mapie nie znaczą. Obecny system Ligi Mistrzów preferuje mistrzów wicemistrzów, trzecie i czwarte drożyny z najbogatszych lig, kosztem mistrzów krajowych krajów Europy środkowo-wschodniej. Wartość Premier Lig to 4,5 Miliarda Euro, polska liga około 100 mln.


  MISTRZA NIE MA. O mistrzostwo walczy się cały rok, a nie w ostatnich kolejkach, czy w tzw. grupie mistrzowskiej, i faktycznie - spadek formy Lecha to efekt trudów sezonu. Np. w Niemczech po ciężkim sezonie Bayern uległ w Pucharze Eintrachtowi, i Bayerowi Leverkusen - trudno się się dziwić po nieudanym początku ligi bayern zaczął nadrabiać straty a to kosztuje wiele wysiłku.

 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Michał Kołodziejczyk: Paryż zawsze modny (felieton)

  To jest zwykła zazdrość i zawiść - Lewandowski osiągnął sukces sportowy i finansowy - wielu jest z tym w niesmak. Robert Lewandowski dokonał czegoś większego - polscy piłkarze są inaczej traktowani na rynku transferowym - to bardzo dużo. Wkurzają mnie takie oceny Roberta Lewandowskiego. Jak strzela to jest ok, jak nie strzela to jest drewniak. To tylko ten co nie ma pojęcia o piłce może pisać takie głupoty.

 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Michał Kołodziejczyk: Paryż zawsze modny (felieton)

  Nie wiem jakie są marzenia Roberta, ale wierzę że spełnią się. Wierzę, że autorzy takich felietonów jak ten - przyznają się do tego, że w swoich ocenach mylili się.

 • Trinity and Tsar otrzymał brązowy medal w kategorii Komentator Wszech Czasów

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.