Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Grieg lubi Komentarz

  Masz 100% rację bo to była najbardziej obciążona i zaangażowana siatkarka w naszej kadrze. Ogólnie mogę stwierdzić że teraz będzie tylko lepiej i myślę że dziewczyny i trenerzy co najgorsze mają za sobą.Jak skład się skrystalizuje to i gra będzie na wyższym poziomie.Owszem można się przyczepić i wytknąć wiele błędów ale to na pewno zrobi w spokojnej analizie sztab trenerski z zawodniczkami. Ale co by nie pisać i mówić to sezon w LN zdecydowanie na plus.

 • Grieg lubi Komentarz

  Pod "reputation" można podciągnąć wszystko i daje to szerokie pole do manipulacji. EHF robi co chce.

  Craiova w zeszłym sezonie sportowo pobiła zdecydowanie Larvik. Frekwencja w Craiovie 3600-4000 w fazie grupowej, od ćwierćfinału 4200 na każdym meczu pucharowym, w Larviku na LM 800-1300, w EHF 400-700 na ćwierćfinale z Viborgiem 650 osób. Więc co?? bo Larvik 7 lat temu wygrał LM??
  Taaa jasne lepiej dopuścić półamatorski zespół z Włoch niż vicemistrza Rosji bo?? "potencjał" - też coś zupełnie niedookreślonego i niekonkretnego jak "reputation"

 • Grieg lubi Komentarz

  Oczywiście, że niesprawiedliwa i nie chodzi tylko o nas (mamy lepszy klubowy ranking od Słowenii a Krim dostał grupę).
  W zeszłym sezonie Brest - 0 punktów w fazie grupowej, Larvik - 2 punkty, w Pucharze EHF obie odpadły w ćwierćfinale, a dostały od razu fazę grupową. A Craiova wygrała puchar EHF i gra kwalifikacje.
  A do kwalifikacji nie dopuszczono Łady Togliatti, ale jest Salerno.
  Niestety jak na dłoni widać, że EHF podejmując takie a nie inne decyzje nie kierowała się względami sportowymi.

 • Grieg lubi Komentarz

  Tegoroczny występ siatkarek w LN oceniam zdecydowanie na PLUS. To mi się podoba. Bez dmuchania niepotrzebnych balonów i niezdrowego podgrzewania atmosfery zrobiły wynik lepszy od oczekiwań. Brawo dziewczyny, brawo trenerzy. Postęp widoczny - oby tak dalej.

 • Grieg lubi Komentarz

  Liga Narodów (dawniej Liga światowa) stałą się jakimś szaleństwem. Czasami mam wrażenie, że powinniśmy mieć dwie reprezentacje. Przecież zmiany stref czasowych, w tak krótkim czasie Polska-Japonia-Chicago i z powrotem Australia wykończą chłopaków. Ma rację Michał Kubiak: "To karygodne, co zrobiła z nami światowa federacja". Następnym razem w takim wypadku powinniśmy mieć dwa zespoły. Jeden na Japonię i Australię (ta sama strefa) i zupełnie inny na Chicago. Może warto takiego rozwiązania spróbować. Jakby reprezentacja A-bis nawet umoczyła to i tak wyjdzie na to samo, ale przynajmniej chłopcy byliby wypoczęci w Australii, a my wiedzielibyśmy gdzie faktycznie jesteśmy z przygotowaniami do MŚ.

 • Grieg napisał/a komentarz do Oceniamy Polki za Siatkarską Ligę Narodów. Należą im się brawa

  Stenzel fajnie zadebiutowała, ale sprawiedliwsza byłaby ocena 4,0 - w końcu rozegrała tylko trzy mecze (dwa znakomite i jeden słabszy) w ostatnim turnieju, gdy utrzymanie w LN było już pewne, a na chwilę obecną nie przerasta jeszcze Witkowskiej aż o klasę.

 • Grieg lubi Komentarz

  Nie będę nikogo oceniać ,bo za mało obserwuję siatkowkę LSK ,ale szkoda ,że Monika Bociek, Natalia Murek i Emilia Mucha nie dostały szansy ,żeby udowodnić swoją przydatność dla kadry...

 • Grieg napisał/a komentarz do Liga Narodów: pusty przebieg Polaków w USA. Z Serbami też przegrali do zera

  "Serbowie potraktowali poważnie turniej w USA i wrócili do gry.Oby nie zapłacili za to porażką w Japonii z gospodarzami i Kanadą, a to jest możliwe."


  Gospodarzami ich ostatniego turnieju będą Chińczycy, nie Japończycy.

 • Grieg lubi Komentarz

  Typowo polskie, narzekanie na wszystko i wszystkich. LN to komercyjna zabawa dla pieniędzy. Rozliczmy VH po mistrzostwach.Różnie zespoły do tego podchodzą. Pamiętamy po 3:0 z Francją i Rosją? Wtedy oni byli w rezerwowych składach, a my w najsilniejszym. Serbowie potraktowali poważnie turniej w USA i wrócili do gry.Oby nie zapłacili za to porażką w Japonii z gospodarzami i Kanadą, a to jest możliwe. Włosi chyba wierzą w cuda. Teoretycznie wygrywając u siebie 3 mecze są w finale.Ale co na to Francuzi, Rosjanie i Jankesi???Prawdopodobnie po pierwszym wygranym meczu z Argentyną, będziemy już pewni finału.Ale tam będziemy raczej walczyć aby nie być ostatnim.

 • Grieg lubi Komentarz

  A ja nie jestem rozczarowany. Każdy turniej to doświadczenie i wyciąganie wniosków. I nie wątpię, że trener dostał odpowiedzi na swoje pytania.
  Pewnie, że szkoda, że nie wygrali choć jednego meczu. Naprawdę dostaliśmy wspaniały przegląd kadr. Jedni zdali egzamin, inni zostali przepchnięci, a inni potwierdzili, że to jeszcze nie ta liga.
  Młodych pokonały podróże, zmiany czasów i kontynentów, długość turnieju. Ale cierpliwości podliczymy ich po zakończeniu VLN

 • Grieg lubi Komentarz

  Dokładnie, ja już nie mogę czytać tych komentarzy i wylewania pomyj na naszych siatkarzy i trenera. Nie dość, że dziennikarze pompują balon, Mazur w studiu mówi, że muszą być w final six i kanapowi eksperci to samo. Założeniem tej ligi było przetestować różnych graczy, żeby zacząć budować drużynę pod igrzyska a tu już tragedia narodowa i zwalnianie trenera po miesiącu pracy...

 • Grieg lubi Komentarz

  Obraz typowego polskiego kibica - 5 zwycięstw: mistrzowie świata, bogowie siatkówki, Leon niepotrzebny. 3 porażki? Wystarczy poczytać mędrca jotwu: "Gra naszych to obraz nędzy i rozpaczy.Nie mamy zespołu,nie mamy trenera, nie mamy władz związku,bo to co jest to nadaje się na zwałkę". A prawda jest banalna - poprzedni sezon nie był przypadkowy. Jesteśmy w okresie przebudowy, wielu zawodników gra swoje pierwsze mecze na poziomie reprezentacyjnym. Początek LN był mocno ponad aktualny stan naszej siatkówki, co rozumie każdy rozgarnięty kibic. Drużyna potrzebuje czasu, czasu i jeszcze raz czasu.

 • Grieg lubi Komentarz

  3 sety Kurka, 28 ataków, 50% skuteczności, 2 bloki, 1 as. Końcówki mial słabe, ale ocena 2 to jednak za malo...
  Na Żurku o ile pamiętam były chyba 4 asy, a reszte przyjmowal ale tez bez szalu, 2,5 to troche za duzo.

 • Grieg lubi Komentarz

  Myślę, że nie ma co załamywać rąk. Wyprawa w różne strefy czasowe, na różne kontynenty, długie podróże pokonały naszych młodych graczy. Przecież Kwolek, Kochanowski, Żurek, Piechocki, Bednorz, Szalpuk (wiem zjeździł pół świata, ale nie grał) pierwszy raz grają w takim turnieju. Muszą się nauczyć jak sobie radzić w takich sytuacjach. Wyraźnie widać było, że są przumuleni.
  Mam nadzieję, że jednak wejdziemy do finałowej 6. Powodzenia!

 • Grieg lubi Komentarz

  Vital już niech nie rotuje i eksperymentuje składem tylko niech weźmie do Australii najlepszą 14, bo jest wielka szansa zagrać w Final Six.

 • Grieg lubi Komentarz

  Ja jestem mega zodowolony z trenera i z tej edycji Ligi Narodów. Jest niesamowicie dobrze patrząc na te wszystkie rotacje i na to że to etap selekcji a nie zgrywania drużyny. Chyba nie było kibica we wczorajszym meczu który sobie nie mówił "zmień tego słabego Muzaja i wstaw Szulza na całego seta", ale trener tego nie zrobił i świetnie. Bo ma jaja , zna swoje cele i jest konsekwentny. LN ma wartość edukacyjną nie tylko dla zawodników ale też dla Sztabu i daje nam naprawdę piękne odpowiedzi na każdej pozycji. To pierwszy trener, przy którym wszystko widać jak na dłoni. Widać że 3 najlepszych atakujących w naszym kraju to Kaczmar, Schulz i Konarski, widać że Muzaj i Kurek nie ta liga, widać że Lemański zbiera doświadczenie uczy się ale jeszcze to nie ten poziom, widać, że Mika nie ma szans na 4 przyjmujących, ogrywa się Kwolek, który ma super potencjał, nawet Żurek dostał szansę przez duże S a nie statystowanie jak to bywa często w przypadku dwóch libero. Widać ile dla naszej kadry znaczy świetny Zatorski w przyjęciu. I świetnie, kryzys musiał przyjść, przegrywamy, selekcjonujemy a przy tym dalej walczymy o awans. Dziś stawiałbym, że wygramy z Serbami bo nie wierzę w drugi mecz z rzedu tak dobry tej drużyny, ale pewnie zaczniemy z Kurkiem co ograniczy nasze szanse. Ale to jest konsekwencja trenera i bardzo dobrze, musimy przeboleć ten okres, bo nie tworzymy ludzie drużyny na ewentualny awans do final six (pisałem że to będzie mega sukces i jesteśmy tak blisko - czy to nie piękne !?) tylko na igrzyska olimpijskie w 2020 roku. Jak heynen zacznie zawężać skład za miesiąc to naprawdę nic złego się nie stanie. Jest akcja jest reakcja w tym przypadku cena jaką za to płacimy, ale jest też plan. Najgorsze co by mógł zrobić to teraz odejść od tej formuły i pokazać zawodnikom, że sam w to wszystko wątpił. Ja wczoraj nie widziałem przestraszonego i złego gościa bo przegrywamy z świetnie dysponowanymi amerykanami ale trenera, który zdawał sobie sprawę, że w takim zestawieniu personalnym nie mamy wielkich szans. NIe hejtujmy też chłopaków, którzy na ten moment absolutnie się nie nadają do 14 na mŚ jak Leman, Żurek czy np. Muzaj. Nie wszystko w życiu jest tak jakbyśmy chcieli. Nie grają słabo specjalnie. Gra w kadrze to dla nich zaszczyt, któremu po prostu mentalnie nie są w stanie sprostać i swojej szansy nie wykorzystali. Ale po to była ta Liga Narodów. Pozdrawiam

 • Grieg lubi Komentarz

  Od początku LN było widać, że zespoły z którymi graliśmy wchodzą w rozgrywki nieco "spóźnione z formą". Polska na ich tle prezentowała się całkiem dobrze i stąd pasmo zwycięstw (czasem wręcz zaskakująco łatwych). Ale one nie były efektem naszej wspaniałej gry a raczej tego planowego "opóźnienia" innych zespołów. Teraz z biegiem czasu wszystkie drużyny podnoszą dyspozycje i o zwycięstwa będzie coraz trudniej. Już mecz z Niemcami po raz pierwszy pokazał to dobitnie. A teraz „im dalej w las …….”

 • Grieg lubi Komentarz

  Nie rozumiem tej fali hejtu przez kibiców sukcesu. Nie da się przy takim rotowaniu składem cały czas wygrywać.
  Do tego to już kolejna zmiana strefy czasowej dla Polaków, polecam każdemu podróż z Europy do Azji, a następnie do Stanów :) Na pewno wyjdzie to na dobre.

 • Grieg lubi Komentarz

  Wynik mnie nie zaskakuje. Wiedziałem że wygrana z USA w USA graniczyć będzie z cudem, szczególnie w tym składzie. Muzaj, Żurek i Lemański to nie ta liga. Z Serbią dzisiaj raczej też przegramy więc pozostaje liczyć że w ostatnim turnieju ogramy Australię i Argentynę i uda się wywalczyć awans. A jak się nie uda to też nie będę płakał - bo LN to poligon doświadczalny i trening, forma i mocny skład mają przyjść na MŚ.

 • Grieg lubi Komentarz

  tak, mecz z Serbią jest kluczowy - wygrana dziś właściwie zapewnia nam awans do turnieju finałowego, gdyż wtedy nad Serbią mielibyśmy 2 mecze przewagi przy 3 do końca. Jeśli przegramy, to sprawa trochę się pokomplikuje, ale szanse nadal będą spore. Decydujący będzie turniej w Modenie, gdzie zagrają ze sobą 4 zespoły z TOP6, czyli Włochy, USA, Francja i Rosja - jeden z tych zespołów najprawdopodobniej odpadnie

 • Grieg lubi Komentarz

  Heynen na starcie LN zrobił to co powinien był zrobić. Mając dwa turnieje w Polsce przygotował zespół na tyle mocno, żeby ON jako debiutant oraz DRUŻYNA pokazali się dobrze przed polską publicznością. Nie powtórzył błędu Niemczyka sprzed lat, który pozwolił sobie na słabiutki występ Polek w turniejach w naszym kraju co w efekcie przesądziło o jego odejściu.

 • Grieg lubi Komentarz

  Heynen cały czas podkreślał i podkreśla że im nie zależy stricte na final6. Cel to Igrzyska Olimpijskie za 2 lata. Oni chcą wygrać każdy mecz, ale nie grając cały czas jedną szóstką. Po każdej porażce zawsze zbierała się fala, że potrzebujemy młodych. Teraz mamy Kochanowskiego, Kwolka, Lemańskiego, Bieńka, Muzaja, Bednorza czy Szalpuka... żaden z nich nie ma powyżej 25 lat. Plan na LN stworzony był kilka miesięcy temu, a najważniejsze w nim punkty to ogrywanie niedoświadczonych i sprawdzenie jak grają pod presją, z ciężkimi przeciwnikami. Również my, kibice widzimy w jakiej formie są zawodnicy, a nie tak jak było dotychczas że musieliśmy wierzyć w słowa trenerów czy komentatorów, teraz sami możemy wyciągać wnioski.
  Jeśli załapiemy się do finałowej szóstki- fajnie, ale będziemy grać o zgranie drużyny i zebranie więcej danych do analizy. Nie nastawiajmy się na medal, bo na dzień dzisiejszy czołowe drużyny, takie jak Brazylia, Francja czy USA są od nas lepsze.
  Po za tym, kto do "stalowej 6" daje dwóch atakujących i zaledwie jednego środkowego? A w dodatku nie znamy wszystkich szczegółów na temat stanu zdrowotnego Miki. Wczoraj wyszedł na boisko, zagrał bodajże dwa sety, ale on potrzebuje czasu by wrócić do formy jaką miał w 2014 roku.

 • Grieg lubi Komentarz

  Nie da się ukryć, że Iran od kilku lat stanowi poważne wyzwanie dla Polaków. Skończyły się czasy, że w meczach Polska - Iran można z góry wskazać faworyta. Zwłaszcza w tych rozgrywanych przy fanatycznej i szowinistycznej irańskiej publiczności. A wczorajszy wynik pokazuje, że i na neutralnym terenie gra się z nimi coraz trudniej.

 • Grieg lubi Komentarz

  Haha. Te kobiety wyglądają, jakby całe życie na sterydach były.

 • Grieg lubi Komentarz

  Od paru ładnych lat moje oglądanie siatkówki kobiecej to było takie wyrywkowe zerkanie na mecze (liga, liga mistrzyń, reprezentacja) ot dla zasady, żeby mniej więcej kojarzyć kto gdzie gra.
  Bieżąca liga narodów Pań wciągała i nasze Dziewczyny rozkręcały się i coraz więcej czasu spędzałem na oglądaniu tych ich pojedynków. 9 ostatnich spotkań widziałem w całości (pomijając wyjścia na siku i po kawkę).
  Dawaj dalej Panie Jacku, może z tej mąki będzie pyszny chlebek.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.