Podsumowanie rundy zasadniczej sezonu 2013: Najwięksi przegrani

autor: Romek z Weronek -Kurski- | 2013-08-19, 16:04 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
1. PGE Marma Rzeszów - Zespół ze stolicy podkarpacia przed startem sezonu zakładał sobie walkę o podium, właściwie było to życzenie Pani Marty która jest prezesem rzeszowskiej drużyny. Na papierze wszystko wyglądało elegancko, inauguracyjne spotkanie w Gorzowie zakończone przekonywującym zwycięstwem "żurawi" pokazało, że w drużynie drzemie spory potencjał jednak z każdym kolejnym spotkaniem rzeszowianie jeździli coraz gorzej. Poza tym atmosfera w drużynie była również coraz gorsza co skutecznie obniżało morale wszystkich zawodników. Feralne wydarzenia w Lesznie oraz w Tarnowie były całkowicie niepotrzebne. Absencja Nicki'ego również nie wpłynęła zbyt pozytywnie na poczynania drużyny. Podsumowując, gdyby w rzeszowskiej drużynie obeszło się bez powyższych kuriozalnych sytuacji to wielce prawdopodobne, że ekipa Marmy utrzymałaby się w Ekstralidze. Jednak rzeszowscy kibice jak i cały zarząd muszą pogodzić się ze spadkiem i jak najszybciej doprowadzić drużynę na właściwe tory.

2. Lechma Start Gniezno - Drużyna z pierwszej stolicy naszego kraju wygrała zaledwie 3 spośród 18 rozegranych spotkań w sezonie. O ile większych zastrzeżeń nie można mieć do lidera gnieźnieńskich "orłów" a więc Mateja Zagar'a o tyle pozostali zawodnicy spisywali się poniżej oczekiwań. Tegoroczny beniaminek wprawdzie miał dobre momenty w sezonie (zwycięstwo nad Unibaxem Toruń), jednak były to jedynie przebłyski drużyny która dysponowała całkiem ciekawym składem który mógł równie dobrze walczyć jak równy z równym z faworytami do zdobycia złotego medalu jak i seryjnie przegrywać spotkania na własnym terenie. Niestety dla drużyny oraz kibiców "orłów" sprawdziła się ta druga wersja co spowodowało, że w przyszłym sezonie ekipa z Gniezna będzie rywalizowała na pierwszoligowych torach.

3. Unia Leszno - Trapionej kontuzjami drużynie z Leszna mimo ambitnej walki w końcowym rozrachunku nie udało się awansować do fazy play-off. Jednym z głównych powodów takiego a nie innego obrotu spraw były właśnie kontuzje. Dwaj czołowi leszczyńscy "jeźdżcy" a więc Fredrik Lindgren oraz Przemysław Pawlicki w różnym okresie czasu nie mogli wesprzeć swojego zespołu z powodu pechowych kontuzji. Ponadto przez większą część rudny rewanżowej "byki" z Leszna musiały sobie radzić bez Tobiasza Musielaka który był mocnym punktem drużyny. W przypadku Unii Leszno nie można nie wspomnieć o torze który w tym sezonie w ogóle nie był ich atutem. Można pokusić się o stwierdzenie, że większy "handicap" miała drużyna przyjeźdzająca do Leszna niż jeźdżący na własnym torze gospodarze.

4. składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz - Pierwsza część sezonu w wykonaniu bydgoskiej drużyny była całkiem przyzwoita. Wyjazdowe porażki z pretendentami do złotego medalu a więc drużyną z Częstochowy oraz Zielonej Góry (różnicą nie większą niż 6 punktów) a następnie wysokie zwycięstwo u siebie z ekipą z Wrocławia (54:36) mogły dawać sporę nadzieję na to, że "gryfy" powalczą o coś więcej niż tylko o utrzymanie. Jednak podobnie jak rzeszowska drużyna bydgoszczanie praktycznie z meczu na mecz preznetowali się coraz słabiej. W przypadku drużyny z Bydgoszczy znaczenie mogła mieć sytuacja finansowa która delikatnie pisząc nie była zbyt dobra co między innymi spowodowało, że w ostatnich spotkaniach "gryfy" rywalizowały bez swojego lidera Greg'a Hancock'a.

5. Martin Vaculik - Sympatyczny Słowak obecnego sezonu nie może zaliczyć do udanych. W odróżnieniu od poprzedniego sezonu kiedy to był jednym z liderów aktualnych mistrzów Polski. Wystarczy popatrzeć na miejsca oraz wykalkulowaną średnią ze wszystkich biegów z poprzedniego oraz obecnego sezonu:
2012 - 12 - Śr.b.: 2,088
2013 - 43 - Śr.b.: 1,519
Oczywiście Martin będzie miał szansę na poprawę swojego miejsca w ogólnej klasyfikacji, gdyż drużynie Unii Tarnów pozostały do rozegrania cztery spotkania. Być może tegoroczny stały uczestnik GP nieudaną rundę zasadniczą zrekompenuje sobie poprzez dobrą jazdę w fazie play-off.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj: