Podsumowanie rundy zasadniczej sezonu 2013: Najwięksi przegrani

autor: Romek z Weronek -Kurski- | 2013-08-19, 16:04 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
1. PGE Marma Rzeszów - Zespół ze stolicy podkarpacia przed startem sezonu zakładał sobie walkę o podium, właściwie było to życzenie Pani Marty która jest prezesem rzeszowskiej drużyny. Na papierze wszystko wyglądało elegancko, inauguracyjne spotkanie w Gorzowie zakończone przekonywującym zwycięstwem "żurawi" pokazało, że w drużynie drzemie spory potencjał jednak z każdym kolejnym spotkaniem rzeszowianie jeździli coraz gorzej. Poza tym atmosfera w drużynie była również coraz gorsza co skutecznie obniżało morale wszystkich zawodników. Feralne wydarzenia w Lesznie oraz w Tarnowie były całkowicie niepotrzebne. Absencja Nicki'ego również nie wpłynęła zbyt pozytywnie na poczynania drużyny. Podsumowując, gdyby w rzeszowskiej drużynie obeszło się bez powyższych kuriozalnych sytuacji to wielce prawdopodobne, że ekipa Marmy utrzymałaby się w Ekstralidze. Jednak rzeszowscy kibice jak i cały zarząd muszą pogodzić się ze spadkiem i jak najszybciej doprowadzić drużynę na właściwe tory.

2. Lechma Start Gniezno - Drużyna z pierwszej stolicy naszego kraju wygrała zaledwie 3 spośród 18 rozegranych spotkań w sezonie. O ile większych zastrzeżeń nie można mieć do lidera gnieźnieńskich "orłów" a więc Mateja Zagar'a o tyle pozostali zawodnicy spisywali się poniżej oczekiwań. Tegoroczny beniaminek wprawdzie miał dobre momenty w sezonie (zwycięstwo nad Unibaxem Toruń), jednak były to jedynie przebłyski drużyny która dysponowała całkiem ciekawym składem który mógł równie dobrze walczyć jak równy z równym z faworytami do zdobycia złotego medalu jak i seryjnie przegrywać spotkania na własnym terenie. Niestety dla drużyny oraz kibiców "orłów" sprawdziła się ta druga wersja co spowodowało, że w przyszłym sezonie ekipa z Gniezna będzie rywalizowała na pierwszoligowych torach.

3. Unia Leszno - Trapionej kontuzjami drużynie z Leszna mimo ambitnej walki w końcowym rozrachunku nie udało się awansować do fazy play-off. Jednym z głównych powodów takiego a nie innego obrotu spraw były właśnie kontuzje. Dwaj czołowi leszczyńscy "jeźdżcy" a więc Fredrik Lindgren oraz Przemysław Pawlicki w różnym okresie czasu nie mogli wesprzeć swojego zespołu z powodu pechowych kontuzji. Ponadto przez większą część rudny rewanżowej "byki" z Leszna musiały sobie radzić bez Tobiasza Musielaka który był mocnym punktem drużyny. W przypadku Unii Leszno nie można nie wspomnieć o torze który w tym sezonie w ogóle nie był ich atutem. Można pokusić się o stwierdzenie, że większy "handicap" miała drużyna przyjeźdzająca do Leszna niż jeźdżący na własnym torze gospodarze.

4. składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz - Pierwsza część sezonu w wykonaniu bydgoskiej drużyny była całkiem przyzwoita. Wyjazdowe porażki z pretendentami do złotego medalu a więc drużyną z Częstochowy oraz Zielonej Góry (różnicą nie większą niż 6 punktów) a następnie wysokie zwycięstwo u siebie z ekipą z Wrocławia (54:36) mogły dawać sporę nadzieję na to, że "gryfy" powalczą o coś więcej niż tylko o utrzymanie. Jednak podobnie jak rzeszowska drużyna bydgoszczanie praktycznie z meczu na mecz preznetowali się coraz słabiej. W przypadku drużyny z Bydgoszczy znaczenie mogła mieć sytuacja finansowa która delikatnie pisząc nie była zbyt dobra co między innymi spowodowało, że w ostatnich spotkaniach "gryfy" rywalizowały bez swojego lidera Greg'a Hancock'a.

5. Martin Vaculik - Sympatyczny Słowak obecnego sezonu nie może zaliczyć do udanych. W odróżnieniu od poprzedniego sezonu kiedy to był jednym z liderów aktualnych mistrzów Polski. Wystarczy popatrzeć na miejsca oraz wykalkulowaną średnią ze wszystkich biegów z poprzedniego oraz obecnego sezonu:
2012 - 12 - Śr.b.: 2,088
2013 - 43 - Śr.b.: 1,519
Oczywiście Martin będzie miał szansę na poprawę swojego miejsca w ogólnej klasyfikacji, gdyż drużynie Unii Tarnów pozostały do rozegrania cztery spotkania. Być może tegoroczny stały uczestnik GP nieudaną rundę zasadniczą zrekompenuje sobie poprzez dobrą jazdę w fazie play-off.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj: