Franek w krainie żużla [2] - Historia Mistrzostw Świata (1936-55)

autor: Romek z Weronek -Kurski- | 2014-07-02, 19:59 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Witam ! W swoim drugim artykule przedstawię historię Mistrzostw Świata na żużlu. Zaczniemy oczywiście od początku czyli od lat przedwojennych. W każdym okresie mieliśmy do czynienia ze świetnymi żużlowcami a zarazem wielkimi osobowościami. Warto sobie przypomnieć kto brylował na torach gdy nasza kochana dyscyplina dopiero raczkowała.

1936:

[1] W pierwszych Mistrzostwach Świata złotym medalistą okazał się australisjki żużlowiec Lionel van Praag. Poza uprawianiem żużla uczestniczył on również w II wojnie światowej w walkach lotniczych za co został wyróżniony otrzymując Medal Króla Jerzego. Lionel'owi ani razu nie udało się zdobyć Indywidualnego Mistrzoswta Australii ale był on 5 krotnie na podium (4x drugie miejsce, 1x trzecie). W swojej karierze reprezentował kluby Wembley Lions (1931-39) oraz na krótki okres czasu New Cross Rangers (1947). W swoim dorobku poza mistrzostwem świata ma również drużynowy triumf z ekipą Wembley Lions w National League.

Srebrnym medalistą został urodzony w Leeds Eric Langton.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.