Po 18. kolejce Serie A słów kilka

Pierwsze zwycięstwo AC Milanu na stadionie San Siro w Mediolanie w trwającym sezonie ligowym było wydarzeniem 18. kolejki rozgrywek Serie A. Rossoneri po bardzo dobrym meczu pokonali beniaminka z SSC Napoli aż 5:2. Bramkę w debiucie zdobył młodziutki Brazylijczyk Pato. W miniony weekend nie zawiódł Inter, nie rozczarowała Roma, ale punkty zgubił Juventus.

Agnieszka Kiołbasa

Ro-Ka-Pa brazylijski tercet Milanu miał czarować publiczność zgromadzoną na starciach z udziałem Rossonerich i kibice, którzy w niedzielę wybrali się na stadion nie żałowali. Czarodzieje z kraju kawy zagrali bardzo dobre spotkanie. Niewiele czasu potrzebował młody Pato, by wkomponować się w szeregi mediolańczyków. O ile w pierwszej połowie meczu był nieco zagubiony, o tyle druga odsłona starcia była już popisem w jego wykonaniu. Podopieczni Carlo Ancelottiego nowy rok rozpoczęli znakomicie. Teraz nie pozostaje nic innego jak utrzymać formę i gonić czołówkę. Jeśli Milan wygra trzy zaległe mecze, wówczas czwarta lokata będzie jak najbardziej w jego zasięgu, bo będzie do niej tracili zaledwie dwa oczka.

Jeśli ktoś myślał, że po przerwie świątecznej forma Interu spadnie, pomylił się. Mistrzowie Włoch jak wygrywali, tak nadal wygrywają. W niedzielę pokonali na wyjeździe grającą tego dnia bardzo dobry futbol AC Sienę. Warto zaznaczyć, że był to dopiero drugi mecz w tym sezonie, w którym popularni Nerazzurri stracili dwie bramki. Wcześniej tylko Livorno było w stanie dwukrotnie pokonać Julio Cesara. Raz kolejny znakomitą partię w szeregach Interu rozegrał Zlatan Ibrahimović.

Kroku Interowi stara się dotrzymywać Roma. Giallorossi wygrali na trudnym terenie w Bergamo z rewelacyjną w tym sezonie Atalantą. Dla podopiecznych Luigi Del Neriego była to dopiero druga w tym sezonie porażka na własnym terenie. Wcześniej stadion w Bergamo zdobyło tylko Palermo. W niedzielę cenne trzy punkty zespołowi ze stolicy Włoch zapewnił Amantino Mancini, który zdaje się być bliski rozstania z Romą, bo jego wymagania finansowe znacznie różnią się od warunków kontraktowych, jakie są mu gotowi zaoferować Giallorossi.

Juventus Turyn był faworytem do zwycięstwa na Angelo Massimino w Katanii, ale już przed meczem wiadomo było, że czeka go niełatwa przeprawa. Rossoblu potrafią wykorzystywać atut własnego boiska. Przed tą kolejką z sześciu ostatnich meczów przed własną publicznością wygrali aż pięć. Teraz też nie pozwolili się pokonać, mało tego byli bliscy ogrania Starej Damy. Bianconeri ze stolicy Piemontu dopiero w ostatnich minutach meczu doprowadzili do wyrównania. Jedenastkę na bramkę zamienił Alessandro Del Piero.

Trwa kryzys Lazio. Sytuacja Biancocelestich staje się coraz trudniejsza. Rzymianie grają słabo i mają poważne problemy z odnoszeniem zwycięstw. Nieważne czy to przed własną publicznością czy na wyjeździe. Tym razem przegrali na Olimpico z FC Genoą. Podopieczni Delio Rossiego mają już tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową, w której niezmiennie znajdują się zespoły: Regginy, Sieny i Cagliari.

18. kolejka Serie A we fleszu:

Najlepszy mecz:
AC Milan - SSC Napoli. Emocjonujące spotkanie. Wyrównana pierwsza odsłona meczu zakończona bramkowym remisem 2:2 i popis Rossonerich w drugich 45 minutach. To był jeden z lepszych meczów w tym sezonie Serie A.

Najlepszy zawodnik: Ronaldo. Brazylijczyk wrócił po kontuzji i pokazał się ze znakomitej strony. Zdaje się, że problemy Milanu z linią ataku są rozwiązane. Snajper w niedzielę dwukrotnie pokonał golkipera Napoli.

Niespodzianka: Remis Juventusu z Catanią. Stara Dama była faworytem do zwycięstwa na Angelo Massimino, ale tym razem przyszło jej zadowolić się remisem. Strata do pierwszego miejsca wzrosła do dziesięciu punktów.

Ciekawostki: Milan wygrał pierwsze w tym sezonie ligowe spotkanie na San Siro.

Swoje pierwsze bramki w tegorocznych rozgrywkach zdobył Ronaldo. Inny Brazylijczyk ? Pato w debiutanckim meczu umieścił piłkę w siatce.

Inter Mediolan wygrał siódme ligowe spotkanie z rzędu.