LM grupa B: Noliko Maaseik liderem

Siatkarze Noliko Maaseik pokonali 3:1 Radnicki Kragujevac w swoim pierwszym spotkaniu tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Mistrzowie Belgii przez większość spotkania dominowali nad rywalem, który jedyne zwycięstwo odniósł w trzecim secie wygrywając emocjonującą końcówkę. W innym meczu tej grupy Bre Banca Cuneo okazała się lepsza od Cai Teruel. Liderem rozgrywek po pierwszej kolejce zostali siatkarze z południowych Niderlandów.

Jacek Pawłowski

Dla zespołu Radnicki Kragujevac, który w Lidze Mistrzów występuje dopiero po raz drugi każdy mecz jest wielkim wydarzeniem. Przed spotkaniem z Noliko szkoleniowiec zespołu z Serbii przyznał, że obawia się konfrontacji z zespołem belgijskim, bowiem rywal jest doświadczonym zespołem, natomiast gospodarze w ostatnim czasie znacznie odmłodzili skład. Słowa szkoleniowca z Kragujevac czwartkowe spotkanie w pełni potwierdziło. Siatkarze z Bałkanów zdołali ugrać zaledwie jednego seta triumfując po emocjonującej końcówce. Kolejne odsłony należały do bardziej doświadczonych Belgów, którzy dzięki pewnemu zwycięstwu na kilka dni zadomowili się na pozycji lidera grupy B.

Radnicki Kragujevac - Noliko Maaseik 1:3 (18:25, 16:25, 25:23, 19:25)