Primera Division: Osiem bramek FC Barcelony, rewelacyjny Messi

Niesamowitego wyczynu dokonali piłkarze FC Barcelony. Katalończycy pokonali na wyjeździe Almerię 8:0! Andaluzyjczycy byli cieniem swoich rywali, którzy już za tydzień zagrają w Wielkich Derbach Europy z Realem Madryt. Bohaterem po raz kolejny został Lionel Messi, który ustrzelił hat-tricka i zaliczył dwie asysty. W innym sobotnim spotkaniu Villarreal tylko zremisował u siebie z Valencią 1:1.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Derby Walencji miały być hitem 12. kolejki Primera Division. Spotkanie jednak mogło zawieść kibiców zgromadzonych na El Madrigal. Zarówno Villarreal, jak i Valencia były typowane w tym sezonie do walki o mistrzostwo, jednak ponownie okazało się, że obie strony nie są w stanie rywalizować na równi z FC Barceloną i Realem Madryt. W spotkaniu więcej było fauli i złośliwości, aniżeli sytuacji podbramkowych. Sędzia pokazał aż 10-krotnie żółty kartonik i wyrzucił jednego piłkarza z murawy. Na prowadzenie wyszli Nietoperze za sprawą bramki Aritza Aduriza, lecz później mecz był co chwilę przerywany przez arbitra. Żółte Łodzie Podwodne do tej pory wygrywały wszystkie spotkania na własnym boisku w tym sezonie, jednak tego popołudnia stać ich było tylko na jedno trafienie. Do wyrównania doprowadził Giuseppe Rossi, który po raz 7. wpisał się na listę strzelców. Na 9. minut przed końcem za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Markus Stankevicius, ale wynik już się nie zmienił.

Prawdziwy pogrom strzelecki Almerii zafundowała FC Barcelona. Katalończycy od początku przycisnęli Andaluzyjczyków, którzy znajdują się w strefie spadkowej. Na bramki kibice musieli czekać do 17. minuty. Później worek z bramkami się otworzył i jeszcze przed przerwą 4-krotnie Diego Alves musiał wyjmować piłkę z siatki. Co ciekawe golkiper Almerii do tej pory miał trzeci najlepszy bilans bramkowy w całej lidze. Po raz kolejny ze świetnej strony pokazał się jednak Lionel Messi, który w pierwszej połowie ustrzelił już dublet. Po przerwie zmasowany atak gości nastąpił pomiędzy 62. i 73. minutą. W tym czasie hat-tricka skompletował Argentyńczyk, który dodatkowo dwukrotnie asystował przy trafieniach Bojana Krkicia. Tym samym Messi ma już na koncie 13. bramek w lidze i wyprzedził dotychczasowego lidera klasyfikacji strzelców - Cristiano Ronaldo.

Villarreal - Valencia 1:1 (0:1)
0:1 - Aduriz 21'
1:1 - Rossi 73'

Czerwona kartka: Stankevicius 81' (Valencia).

Almeria - FC Barcelona 0:8 (0:5)
0:1 - Messi 17'
0:2 - Iniesta 19'
0:3 - Acasiete (sam.) 27'