Bundesliga: Pierwsza wyjazdowa wygrana Kolonii, Matuszczyk wszedł z ławki

Gol Lukasa Podolskiego zdobyty w końcówce z rzutu karnego dał FC Koeln sensacyjną wygraną 1:0 w Stuttgarcie. 20 minut w zwycięskim zespole, który opuścił ostatnie miejsce w tabeli, rozegrał Adam Matuszczyk.

Konrad Kostorz

Spotkanie w Stuttgarcie toczone było w bardzo szybkim tempie ze znaczną przewagą Die Schwaben. Mnóstwo szans mieli Ciprian Marica i Cacau, a po wejściu na murawę również Martin Harnik oraz Pavel Pogrebnyak. Rosjanin w 80. minucie uderzając na niemal pustą bramkę trafił w słupek!

Chwilę później bardzo kontrowersyjną decyzję podjął arbiter Christian Dingert, dyktując rzut karny za faul Georga Niedermayera na Milivoje Novakoviciu. Z jedenastu metrów nie pomylił się, uderzając nie do obrony, Lukas Podolski i Koziołki objęły prowadzenie.

Die Schwaben rzucili się do odrabiania strat, ale ich próby znów przypominały bicie głową w mur. Lepsze okazje z kontrataków stworzyli sobie za to goście. W 90. minucie pojedynek sam na sam ze Svenem Ulreichem przegrał jednak Novaković, a w doliczonym czasie gry w dogodnej pozycji nieznacznie obok słupka strzelił Adam Matuszczyk.

Polak pojawił się na murawie w 70. minucie, zmieniając Mato Jajalo. To drugie z rzędu spotkanie 21-latka rozpoczynane na ławce rezerwowych. W ostatnich sekundach VFB należał się rzut karny, ale sędzia, ku rozpaczy miejscowych fanów, był innego zdania. Kolonia zwyciężyła po raz pierwszy na wyjeździe i opuściła ostatnie miejsce w tabeli, zrównując się punktami ze swoim niedzielnym rywalem.

W ostatnim pojedynku 13. rundy Sankt Pauli podzieliło się punktami z Wolfsburgiem. Beniaminek objął prowadzenie, gdy Markus Thorandt mocnym strzałem głową wykorzystał centrę Maxa Kruse z rzutu rożnego. Przeżywające kryzys Wilki odpowiedziały jedynie golem Edina Dzeko z 9 metrów po podaniu Diego.

W końcówce zdecydowanie więcej z gry mieli hamburczycy, ale nie zdołali postawić kropki nad "i". Jednak dzięki podziałowi punktów ekipa Holgera Stanislawskiego przerwała serię czterech porażek z rzędu i nieco oddaliła się od strefy spadkowej. Z kolei zespół Stevena McClarena jest w tabeli 11. ze stratą 19 punktów do prowadzącej Borussii Dortmund.