Jastrzębskie baty w Nowym Targu - relacja z meczu MMKS Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie

Nowotarska młodzież przy własnej publiczności dostała lekcję hokeja od przeciwnika. Jastrzębianie rozgromili "Szarotki" 8:1, przełamując swoją passę porażek na wyjeździe. Już w 25 minucie goście prowadzili 5:0.

Marcin Dzioboń

W tym spotkaniu dość zaskakująco mecz w barwach "Szarotek", strzegąc ich "twierdzy" rozpoczął Jarosław Furca. Już w 6 minucie nowotarski golkiper został pokonany przez Daniela Danieluka. Chwilę później Damian Kapica stanął "oko w oko" z bramkarzem JKH, który okazał się lepszy w tym pojedynku. W 9 minucie podwyższył Kamil Górny. Górale grali bardzo chaotyczny hokej. Zabrakło "profesora" gry ciałem - Kelly'ego Czuy'a i to goście królowali na bandach.

Nowotarżanie stanowili tylko tło. Przeszli zupełnie obok tego spotkania, nie wykazując się wolą walki - bali się rywala. Jastrzębie emanowało spokojem, pewnością siebie i chęcią wygrania meczu, czego nie było widać u gospodarzy. Po bramce zdobytej na 0:3 przez Tomasza Pastryka w bramce "Szarotek" zobaczyliśmy podstawowego bramkarza Podhalan - Tomasza Rajskiego. I on nie pomógł. Nie zdołał zatrzymać rozpędzonej lokomotywy JKH po ułożeniu sobie spotkania już na początku. W głowach nowotarżan rozstrzygnięte było chyba przed pierwszym gwizdkiem. Jastrzębianie kontrolowali przebieg wydarzeń do samego końca, rozbijając gospodarzy 1:8. Sama wypowiedź trenera Podhala, Jacka Szopińskiego, zapytanego kogo nominuje do Złotego kija, odparł Tego co nie grał. Szkoleniowiec MMKS-u przeprosił także kibiców za żenujący styl gry swoich podopiecznych, przyznając, iż było to ich najgorsze spotkanie.

MMKS Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 1:8 (0:3:1:3:0:2)
0:1 - Mateusz Danieluk (Richard Kral, Petr Lipina) 6'
0:2 - Kamil Górny (Patrik Rimmel) 9'
0:3 - Tomasz Pastryk (Milan Furo, Tomasz Kulas) 18'
0:4 - Richard Kral (Petr Lipina, Mateusz Danieluk) 21' /5na4/
0:5 - Richard Bordowski (Richard Kral) 25' /4na5/
1:5 - Jarosław Różański (Kasper Bryniczka, Damian Kapica) 26' /5na4/
1:6 - Richard Kral (Petr Lipina, Patrik Rimmel) 28' /5na4/