Jagiellonia Białystok - ŁKS Łomża 2:0 w meczu sparingowym

Jagiellonia Białystok w swoim czwartym meczu sparingowym, rozegranym na boisku Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego w Białymstoku, pewnie pokonała ŁKS Łomżę 2:0 (2:0). Bramki na wagę zwycięstwa dla żółto-czerwonych zdobyli Jacek Falkowski oraz Mariusz Marczak. W tym spotkaniu wystąpił teoretycznie słabszy skład białostoczan.

Tomasz Kozioł

W 20. minucie Jagiellonia objęła prowadzenie. Marczak prostopadle zagrał do Marcina Truszkowskiego, który w pełnym biegu zwiódł obrońcę i podał do Falkowskiego, a ten pewnie skierował piłkę do siatki.

Drugą bramkę Jaga zdobyła w 31. minucie. Tomasz Sokołowski długim, krosowym podaniem uruchomił Bartłomieja Niedzielę, który dośrodkował wzdłuż bramki. Niefrasobliwość defensywy ŁKS-u wykorzystał Marczak zdobywając gola ustalającego wynik meczu.

Podczas spotkania z ŁKS Łomża Jagiellonia testowała 19-letniego obrońcę IV-ligowej Granicy Kętrzyn Piotra Aleksandrowicza, który zaprezentował się z dobrej strony i niewykluczone, że zasili szeregi białostoczan.

Trener Łomży Witold Mroziewski, a w przeszłości szkoleniowiec Jagiellonii był zadowolony z tego spotkania. - W pierwszej połowie było widać, że obie drużyny są w zupełnie innym etapie przygotowań. Pierwszoligowcy wcześniej, o dwa tygodnie, zaczynają ligę. Moi zawodnicy mieli ciężkie nogi. Widać, że rzetelnie przepracowali ten okres treningowy. Zaś w drugiej połowie to ŁKS osiągnął przewagę, ale nie wykorzystaliśmy swoich szans na strzelenie bramki i dlatego przegraliśmy.

Jagiellonia Białystok - ŁKS Łomża 2:0 (2:0)
1:0 - Falkowski 20'
2:0 - Marczak 31'

Jagiellonia Białystok: Kudrycki - Aleksandrowicz, Johnatan, Everton, Wasiluk - Niedziela, Marczak, Falkowski, Sokołowski - Janik, Truszkowski. Ponadto grali: Renusz, Sołdecki, Stachelski, Citko, Kisiel, Gogol, Sulkowski, Butkiewicz, Karwacki.

ŁKS Łomża: Chachuła (46' Pronaj) - Stefańczyk (46? Galiński), Jurgielewicz, Brodecki (46' Skórnicki), Janicki - Kęska (52' Siara), Sędrowski (46' Łazar), Oben (46' Ogrodowicz), Siara (46' Ptaszyński) - Bzdęga, Obaka (46' Kobierecki).