(Z)Budowany skład Stelmetu Zielona Góra - PF

autor: szenojek | 2014-08-15, 11:07 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
W piątek nadszedł czas dla silnych skrzydłowych.

PF (Power Forward)

Chevon Troutman (@Chevonpit225588) – Jego występ przeciwko Stelmetowi na otwarcie Euroleague Regular Season 2013/2014 został wybrany jako Nightly Notable. Nic dziwnego bo 19 pkt (9/9 z gry) w 17 minut musiało zrobić wrażenie na każdym. Chevon ma jedynie 202 cm wzrostu, ale jest potężnie zbudowany przez co zdecydowanie można go nazywać silnym skrzydłowym przez duże S. Chevon to doświadczony zawodnik, który grał we Włoszech, Francji i Niemczech. U naszych zachodnich sąsiadów spędził ostatnie 3 sezony w drużynie Bayern Munich, z którą zdobył mistrzostwo kraju w 2014 roku. Co prawda jego umiejętności rzutów dystansowych nie powalają na kolana. Statystyki pod względem zbieranych piłek w lidze niemieckiej też nie są jakoś bardzo imponujące, ale zdecydowanie na przyzwoitym poziomie. Trener Adamek liczy na jego muskulaturę, która w połączeniu z dużym doświadczeniem ma przynosić dużo dobrego na atakowanej desce. W połączeniu z Danielem Johnsonem będą tworzyć zróżnicowany duet podkoszowy. Natomiast z Adamem Hrycaniukiem mogą być jak dwaj wielcy ochroniarze przed ekskluzywnym lokalem, którzy odstraszają napastników już samą swoją muskulaturą.

Aaron Cel (@AaronCel87) – Aaron chyba już się zadomowił w Zielonej Górze. Silny skrzydłowy z bardzo dobrym rzutem dystansowym. Nieraz jego seryjne trójki porywały zespół do walki, a kibicom przywracały wiarę w zwycięstwo. Swoje umiejętności rzutowe zaprezentował nam chociażby w meczu numer 3 finałów 2014. Wtedy to w czwartej kwarcie trafił 3 trójki z rzędu i przywrócił zielonogórzanom wiarę w końcowe zwycięstwo. Aaron jest troszkę słabszy fizycznie od Troutmana, ale to dobrze ponieważ pozwoli to wprowadzić zmienny styl gry w zależności od tego, który ze skrzydłowych będzie przebywał na parkiecie. Życzył bym sobie i kibicom Stelmetu by Aaron przeniósł do klubu ten wigor i formę, które prezentował w meczach reprezentacji Polski. Najwyraźniej zezwolenie na grę w kadrze Polski, które otrzymał od FIBA, podziałało na niego motywująco.

Patryk Pełka (@PPelka4) – Ciężko mi na temat Patryka napisać coś konkretnego. Znam nazwisko bo w 2011/2012 grał dla AZS Politechnika Warszawska w TBL i 2012/2013 w Starcie Gdynia z Maćkiem Kucharkiem i tyle. Gra na pozycji silnego skrzydłowego i ma 202 cm wzrostu. Z wywiadu jaki ukazał się w internecie wnioskuję, że on sam był zaskoczony propozycją kontraktu ze strony Stelmetu. Może ma on być solidnym wzmocnieniem Nowosolskich Muszkieterów, a może ktoś w klubie widzi w nim duży nieodkryty potencjał? Zobaczymy czy w Stelmecie znalazł się by pobierać nauki od bardziej doświadczonych kolegów czy może będzie konkurował o miejse w pierwszym składzie?

PS.
Sprawdźcie na youtube "Patryk Pełka sezon 2012/2013 start gdynia HIGHLIGHTS".
Film ten to kompilacja jego umiejetności.

Jutro ostatnia część tego felitonu, która będzie poświęcona środkowym.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
amatorkosza

troutman - w plk trzeba będzie się bić, bo nikt nam nie punktów za darmo i niestety sam wygląd nic nie da.
pełka - bardzo jestem ciekaw jego umiejętności, statystyki nie powalają.
cel - cóż może zrobić wszystko!
bardzo ciekawe zestawienie zawodników w naszej drużynie - zobaczymy co z tego wyniknie

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.