Ligue 1: Olympique Marsylia rozgromił Montpellier

Swoje spotkania z niżej notowanymi rywalami pewnie wygrali piłkarze Olympique Marsylia i Valenciennes. Słabej passy nie zdołali przełamać zawodnicy AS Monaco, którzy tylko zremisowali z OGC Nice.

Piotr Robaczyński

Olympique Marsylia w lidze od połowy sierpnia przegrał tylko jeden mecz. W sobotę podopieczni Didiera Deschampsa ponownie dopisali do swojego dorobku trzy punkty, tym razem wygrali z Montpellier. Prowadzenie objęli w 20. minucie, Brandao w polu karnym podał do niepilnowanego Lucho Gonzaleza. Argentyńczyk uderzył z powietrza nie dając szans bramkarzowi. Na 2:0 szybko podwyższył Benoit Cheyrou, który zaskoczył golkipera strzałem z dystansu.

Po przerwie Marsylczycy nie zwolnili tempa i strzelili kolejne dwa gole. W 65. minucie po podaniu Lucho akcję precyzyjnym strzałem wykończył Mathieu Valbuena. Goście nie byli w stanie odwrócić losów spotkania, a tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego wynik na 4:0 ustalił Loic Remy. Po długim podaniu Taye Taiwo reprezentant Francji znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem i nie zmarnował dogodnej okazji do strzelenia gola.

Nie zawiedli zawodnicy Valenciennes, którzy rozstrzygnęli na swoją korzyść pojedynek z zamykającym tabelę Ligue 1 zespołem AC Arles. Mecz zakończył się wynikiem 3:0, na listę strzelców w pierwszej części gry wpisali się Gregory Pujol oraz Carlos Sanchez Moreno. Po przerwie rywala dobił Gael Danic.

Słabo spisująca się w tym sezonie drużyna AS Monaco nie zdołała pokonać na własnym stadionie OGC Nice. Goście od 25. minuty grali w osłabieniu (czerwoną kartką ukarany został Drissa Diakite) i choć długo bronili się przed atakami rywala, przegrywali od 76. minuty, Davida Ospinę pokonał rezerwowy Park Chu-Young. W końcówce OGC Nice uratowało jednak cenny punkt, do wyrównania doprowadził Eric Mouloungui, który pojawił się na boisku zaledwie sześć minut wcześniej.

W starciu Stade Brest z RC Lens w pierwszej połowie utrzymywał się bezbramkowy remis. Druga połowa nie przyniosła rozstrzygnięcia, sędzia przerwał bowiem spotkanie. Podjął taką decyzję ze względu na wyjątkowo złą pogodę.