Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • wycieczkowicz napisał/a komentarz do Kolejna klęska Niedźwiadków - Kolejarz Intermarche Rawicz vs. Polonia Piła (relacja)

  Czas skończyć z takimi głupimi komentarzami. Zauważ ilu z tych, jak to ich nazywasz "odpadów", dzięki Rawiczowi weszło do poważnego żużla.

 • wycieczkowicz lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • wycieczkowicz lubi Komentarz

  zeby zrobic iluzje ze ktos ze SF tam byl i to wszystko dokladnie widzial.

 • wycieczkowicz napisał/a komentarz do Kolejarz Intermarche chce walczyć z Wybrzeżem. "Nie ma mowy o odpuszczaniu"

  I to jest właściwe podejście. Wiadomo, że pod każdym względem Gdańsk bije Rawicz na głowę (może poza Plantami), ale działacze nie chcą honorowo przegrać, tylko zapowiadają walkę o zwycięstwo. Powodzenia!

 • wycieczkowicz lubi PGE Stal vs SportoweFakty.pl?

 • wycieczkowicz lubi Komentarz

  Angole chcieliby, żeby zawodnicy skuszeni walką o IMŚ jechali za jakieś marne grosze i dokładali do tego interesu. A sama BSI z kolei chętnie drenuje z kasy, najczęściej polskie, miasta i kluby, które chcą gościć u siebie turnieje GP. Nasz One Sport nie jest taki pazerny.


  Pula nagród za jedną rundę SEC: 65,100 euro = około 266,259 zł
  Pula nagród za jedną rundę SGP: 84,500 dolarów = około 321,945 zł
  Pula nagród w jednym sezonie w SEC: około 1,065,036 zł
  Pula nagród w jednym sezonie w SGP: około 3,862,140 zł

  Cykl GP się zwija, zjada własny ogon, już się przejadł, jadą w nim niemal te same nazwiska, coraz mniejsza frekwencja na trybunach, czasem to jest nawet porażka, do tego bardzo średnia oglądalność na tiwi.


  Jeśli wypali runda w Melbourne to SGP 2015 ma szanse na najwyższą średnią frekwencję w całej swojej historii. Do tego dochodzi 50 tysięcy biletów na rundę w Warszawie, które sprzedały się w dwa dni. Gdzie więc są te symptomy przejedzenia?

  Afera z siłowym wprowadzeniem nieprzelotowych, niebezpiecznych (zabierały moc silnikom i nie było czym się ratować przed dechami) i niszczących atrakcyjność żużla nieprzelotowych, wyciszonych tłumików pokazała, kto w tym interesie nie ma jaj i jest konformistycznym mięczakiem. Zagraniczni żużlowcy z miejsca zwiesili głowy i poddali się dyktatowi FIM oraz swoich macierzystych federacji motorowych. Poszli niczym barany na rzeź.


  A może po prostu zagraniczni zawodnicy mieli ważniejsze rzeczy na głowie (przygotowania do zbliżającego się sezonu) niż walkę o tłumiki? Zresztą, sedno sprawy zostało ujęte poniżej:

  Polacy się stawiali i buntowali. Razem z red. Damianem Gapiński ze SF.pl bardzo ich wtedy wspieraliśmy. Należycie w tej sytuacji zachowywał się szef zawodniczego "Metanolu" Krzysiek Cegielski.


  Skoro tylko Polacy walczyli, a reszta świata przeszła nad tym do porządku dziennego to może zmiana tłumików nie była aż tak gigantyczną rewolucją jak próbuje się od lat wciskać opinii publicznej?

  Potem na stadionach było cicho


  Z pomiarów wynika, że obecne tłumiki (w tym Poldemy) są jeszcze cichsze, ale to już Panu nie przeszkadza? ; ]

  mijanek jak na lekarstwo


  Widać mało Pan oglądał żużla ostatnimi czasy... Ale chętnie pomogę:
  Grand Prix Cardiff 2011 - Bieg 12
  Grand Prix Cardiff 2011 - Bieg 18
  Grand Prix Terenzano 2011 - Bieg 19
  Grand Prix Malilla 2011 - Finał
  Grand Prix Toruń 2011 - Bieg 7
  Grand Prix Toruń 2011 - Bieg 12
  Grand Prix Auckland 2012 - Bieg 15
  Grand Prix Auckland 2012 - Bieg 20
  Grand Prix Leszno 2012 - Finał
  Grand Prix Cardiff 2012 - Bieg 8
  Grand Prix Cardiff 2012 - Półfinał 1
  Grand Prix Auckland 2013 - Bieg 20
  Grand Prix Bydgoszcz 2013 - Bieg 15
  Grand Prix Bydgoszcz 2013 - Półfinał 2
  Grand Prix Daugavpils 2013 - Finał
  Grand Prix Toruń 2013 - Finał
  Grand Prix Auckland 2014 - Półfinał 1
  Grand Prix Auckland 2014 - Finał
  Grand Prix Bydgoszcz 2014 - Bieg 15
  Grand Prix Bydgoszcz 2014 - Półfinał 2
  Grand Prix Bydgoszcz 2014 - Finał
  Grand Prix Vojens 2014 - Finał
  Grand Prix Toruń 2014 - Bieg 7
  Grand Prix Toruń 2014 - Bieg 20
  Grand Prix Toruń 2014 - Półfinał 1
  I wiele, wiele innych. To nie tłumiki determinują ciekawe zawody. Determinuje je w głównej mierze sposób przygotowania nawierzchni oraz stawka zawodników biorących w nich udział.

  coraz mniejsza frekwencja widzów


  Średnia frekwencja w Ekstralidze 2010 (ostatni rok starych tłumików): 8,536 widzów
  Średnia frekwencja w Ekstralidze 2011 (pierwszy rok nowych tłumików): 9,984 widzów
  Średnia frekwencja w Ekstralidze 2014 (stan obecny): 9,518 widzów

  Muszę przyznać, że na co dzień nie czytuję Pańskich felietonów, ale jeśli zawierają one podobną ilość półprawd i tak zwanych faktoidów to stwierdzam, że nie tracę zbyt dużo ; ]

 • wycieczkowicz lubi Komentarz

  Dawno nie czytałem tak inteligentnych komentarzy. Bez napinki, z ciekawą wiedzą oraz własnym zdaniem. Brawo;)

 • wycieczkowicz lubi Komentarz

  Czekański postanowił odnieść się do twojego komentarza na swoim fejsowym profilu. O dziwo nie wyzwał Cię od gimbusów i hejterów :), a określił mianem "pyskującego kibica". Cóż za klasa!

 • wycieczkowicz lubi Komentarz

  Czekański postanowił odnieść się do twojego komentarza na swoim fejsowym profilu. O dziwo nie wyzwał Cię od gimbusów i hejterów :), a określił mianem "pyskującego kibica".


  Wbrew pozorom to akurat ma dla mnie pozytywne znamiona ; ] Oznacza bowiem, że autorowi artykułu brak odwagi i najprawdopodobniej argumentów, żeby polemizować w miejscu, w którym przeczytał komentarz i ucieka na inne portale (z których akurat ja nie korzystam). Na szczęście mam znajomych, którzy byli łaskawi przekleić mi tę odpowiedź.

  Przechodząc więc do meritum.

  Jeśli ktoś się nadal zachwyca cyklem GP to trudno z nim polemizować, bo to rzecz gustu.


  Zero odniesienia do kwot porównujących nagrody w SGP i SEC. Zero odniesienia do przewidywań na temat frekwencji w SGP 2015. Zero odniesienia do wyprzedanych w piorunującym tempie biletów na rundę na Narodowym. Zdaję sobie sprawę Panie Czekański, że z osobami, które nie łykają bezreflesyjnie wszystkiego co Pan napisze i przedstawiają kontrargumenty, do których należałoby się odnieść w bardziej rzeczowy sposób trudno jest polemizować, ale mógłby Pan przynajmniej spróbować ; ]

  Ale trzeba być żużlowym ignorantem lub ślepcem, żeby wmawiać nam, iż na nieprzelotówkach była wspaniała walka na torze i wszechstronne ataki. Owszem, walka się zdarzała, lecz po dużej można było wyprzedzać głównie z wyjścia z pierwszego łuku. Od drugiego wirażu dało się przedzierać głównie po małej. I właśnie o te szaleńcze ataki po dużej (były sporadyczne) żużel nam zubożał przez trefne nieprzelotowe rury.


  Są na to jakieś dowody? Czy jedynym dowodem jest redaktorskie "widzimisie"? To właśnie miałem na myśli pisząc o półprawdach. Nie ma żadnego zestawienia porównującego ilość i styl ataków wykonywanych na przestrzeni powiedzmy czterech ostatnich lat obowiązywania starych tłumików i czterech lat obowiązywania nowych. Nie ma, bo w zasadzie nie sposób jest takowe zestawienie stworzyć. W takiej sytuacji do ludzi najczęściej trafia przekaz formułowany przez media. Jak jeszcze osoba, która ów przekaz formułuje ma status "eksperta" to jest w zasadzie pozamiatane. Zaczyna się takim ludziom wierzyć na słowo (bo przecież jest ekspertem, poza tym mówi/pisze o tym publicznie, więc nie może się mylić). Koło się nakręca i po pewnym czasie teksty o zabiciu walki na dystansie można propagować bez żadnych zahamowań co zresztą przez kilka lat miało miejsce.
  Daleki jestem od stwierdzeń, że nowe tłumiki wpłynęły pozytywnie na walkę na dystansie. Ale daleki jestem również od popadania w jakąś histeryczną paranoję i oskarżania nieprzelotowych wydechów o wszystkie plagi świata. W mojej opinii mają one po prostu marginalne znaczenie dla widowiskowości zawodów, ale o tym pisałem w jednej z poprzednich wypowiedzi i nie mam zamiaru się powtarzać.
  Swoją drogą - pamiętam jak przed sezonem 2011 jednym z głównych argumentów podnoszonych w różnego rodzaju mediach była opinia, iż żużel na nowych tłumikach będzie mniej atrakcyjny, bowiem motocykle będą jeździły znacznie wolniej. Być może warto byłoby się rozliczyć również z tych słów, zwłaszcza w obliczu tylu rekordów torów ustanowionych w ostatnim czteroleciu? ; ]

  Mądrzący się kibic oczywiście nie wspomina o bezpieczeństwie zawodników, którzy sami twierdzili, że silniki miały stłumioną moc, więc ciężko było się bronić przed wpadnięciem na deski i w innych groźnych sytuacjach. Ale co to kibica obchodzi, on przecież płaci za bilet, niech więc gladiatorzy się dla niego zabijają! Szkoda gadać...


  Nie wspomina, bo to też zależy od tego, jakiego zawodnika się zapyta o zdanie. Pan oczywiście wierzy tylko tym, którzy potwierdzają pańską teorię, normalka. Natomiast do dennych zaczepek w stylu: "Ale co to kibica obchodzi, on przecież płaci za bilet, niech więc gladiatorzy się dla niego zabijają!" nie mam zamiaru się odnosić.

 • wycieczkowicz lubi Komentarz

  Pan redaktor pisze na swoim FB, bo tam nikt go nie skrytykuje :), sami klakierzy. Nawet jeśli ktoś ma inne zdanie to nie napisze, bo Czekański i tak usunie, a potem jeszcze wyrzuci niepokornego ze znajomych.
  Zresztą na merytoryczną polemika i tak nie ma co liczyć. Manipulowanie faktami, pomijanie kwestii niewygodnych i odwracanie kota ogonem, a ostatecznie wiadro pomyj.

 • wycieczkowicz lubi Komentarz

  Podsumowując tę korespondencyjną "dyskusję" napiszę tak. Wyzywanie adwersarzy od "gnid" to poziom rynsztoku (choć tym epitetem akurat nie ja oberwałem). Nie różni się pan w tej sytuacji niczym od typowego narcyza z przerośniętym ego, który dostaje ataku histerii zawsze kiedy ktoś śmie mieć inne zdanie od niego. Nie mam nawet zamiaru komentować takiego zachowania. Sam pan sobie w tym momencie wystawia laurkę...
  Wracając jeszcze na chwilę do tego edita na facebooku.

  a co do kwot dobrze by było przypomnieć, że BSI za swoją GP bierze od organizatorów, czyli miast i klubów, znacznie, znacznie większy haracz niż Sport One za swoje SEC


  Z haraczem mamy do czynienia w sytuacji, w której płatnik wbrew swojej woli jest zmuszony do uiszczenia zobowiązania. W przypadku sprzedaży praw do SGP o żadnym haraczu nie może być mowy. To taka darmowa lekcja języka polskiego. Kluby płacą tyle ile uznają za stosowne. Za dużo? Nie ma obowiązku organizowania rund SGP. Więcej niż w innych częściach Europy? W naszym kraju jest zawsze kilku chętnych na organizację Grand Prix i trudno się dziwić BSI, że sprzedają prawa tym, którzy zaproponują najkorzystniejszą ofertę. Kłania się prawo popytu i podaży.

  Czy ten koleś w ogóle stał w życiu obok motoru żużlowego? Bo ja na nim jeżdżę.


  No cóż, w klasyfikacji najśmieszniejszych żartów na prima aprilis zajął pan u mnie bezkonkurencyjne pierwsze miejsce :D Dawno się tak nie uśmiałem ; ]

  I on chce mnie i zawodników (a mam z nimi ciągły kontakt) przekonywać, że czarne jest białe? Teoretyk od siedmiu boleści się znalazł.


  Pisałem już o tym wcześniej - różni żużlowcy wyrażają na ten temat różne opinie. Mamy więc do czynienia ze słowem przeciwko słowu i każdy sam powinien ocenić, która grupa zawodników jest dla niego bardziej wiarygodna.

  I ile lat on ogląda żużel? Bo ja jestem wewnątrz tego sportu od 1974 roku.


  No to mamy samobója. Idąc tym tokiem rozumowania to rozumiem, że gdyby natrafił pan na kibica głoszącego piramidalne bzdury na temat żużla, ale okazałoby się, że śledzi on rozgrywki powiedzmy od roku 1960 to pan pokornie by schylił głowę i przyznał rację tylko dlatego, że ktoś dłużej się tym sportem interesuje? Tego typu atrapowymi argumentami przyznaje pan w zasadzie rację stronie przeciwnej. Ja nie mam zamiaru wstydzić się za to, że ktoś się wcześniej ode mnie urodził. Proszę się również pogodzić z faktem, że nie jest pan żadnym autorytetem, który usiądzie wygodnie w fotelu, wygłosi wykład, a wszyscy z wypiekami na twarzy będą się przysłuchiwać jego treści, nagradzając pana na koniec gromkimi brawami.

 • wycieczkowicz lubi Komentarz

  Na tym polega komentarz, że się porusza kwestie z którymi czytający się nie zgadza. A że autor postanowił (wprawdzie niebezpośrednio), ale jednak odpowiedzieć to wywiązała się taka quasi dyskusja. Z mojej strony nie ma to nic wspólnego z uwzięciem się na kogoś.

 • wycieczkowicz lubi Komentarz

  "Bez hamulców" to także tytuł cyklu pod którym swoimi przemyśleniami dzieli sie Pan red. Ostafiński z PS. I można się z nim zgadzać czy nie ale akurat On potrafi dyskutować w tym miejscu gdzie to powinno mieć miejsce. Fakt, że nie odpowiada każdemu z osobna, ale Jego posty, które czasem są "zbiorczą" odpowiedzią kilku uczestnikom dyskusji na raz, pojawiają się pod tym co sam napisał, a nie na fejsie albo naszej klasie czy innym twitterze. I tu akurat Pan red. Ostafiński ma u mnie szacun i bez względu na to czy się z nim czasami zgadzam a czasami nie, podziękowania za "Testament diabła".
  To tak na marginesie, żeby podać przykład, że można inaczej. Pozdrawiam :)

 • wycieczkowicz napisał komentarz na tablicy Alaska

  Cześć! Uprzejmie proszę o kontakt ws. Twojego wpisu dotyczącego prawdziwej historii i obecnej sytuacji klubu z Częstochowy. GG 52164889

 • wycieczkowicz lubi Komentarz

  Myslałem, że przynajmniej w temacie techniki nasz Don Bartolo nie będzie pisał jak zawsze "ja to, ja tamto, ja mówiłem, ja myślałem, ja miałem rację", ale widać w tym tez jest ekspertem. Mnie wystarczy, że "yamacha" pisze przez "ch". :D

 • wycieczkowicz lubi Komentarz

  "tyle, że ta kaucja nie starcza potem na remont po takim badaniu - kolejna głupawka w polskim speedwayu"-Czekański niby się znasz a nigdy chyba nie widziałeś litrażowania silnika.Jaki remont??!!! CO za głupoty wypisuje a SF to publikują.

 • wycieczkowicz lubi Komentarz

  Dziwny ten news. Po pierwsze nie ma tu żadnej wypowiedzi Tomka Jędrzejaka. Po drugie on od jakiegoś czasu twierdził, że czuje się Wrocławianinem, że Sparta to jego klub i że tutaj chce jeździć. Zostawał nawet wtedy kiedy wszyscy inni odchodzili. Poza tym to tutaj odnosił swoje największe sukcesy.... Dlatego nie specjalnie wierzę w takie rewelacje. Tomek może odejść tylko w dwóch przypadkach. Jeśli sam uzna, że już nie nadaje się na ekstraligę (a póki co jak najbardziej się nadaje) albo jeśli w Sparcie nagle będzie taki dobrobyt, że Jędrzejak będzie za słaby (na to się nie zanosi i długo zanosić nie będzie...)
  Ja jestem spokojny o to, że Ogór u nas zostanie.

 • wycieczkowicz lubi Komentarz

  Impossible !!! poza tym bardzo słaby artykuł... zero konkretów, zero komentarza samego zainteresowanego. Ktoś wcześniej napisał że Tomek ma z sezonu na sezon ma coraz niższą śr. biegową... ja z kolei napiszę że poziom artukułów w SF z sezonu na sezonu stacza się po równi pochyłej do sz....

 • wycieczkowicz lubi Komentarz

  A OD CZEGO PAN CZEKAŃSKI MA TAKĄ CZERWONĄ BUZIĘ ...ode metanola..hi hi ale "góży" na tym forum ...ale lepszym gaduła jest Lorek z kluchą w gardle podobnie Darżynkiewicz ..pluje sie jak komentuje..

 • wycieczkowicz lubi Komentarz

  Czekanski zajmi sie komentarzami np radio maryja albo obradami sejmu!!dziadygo

 • wycieczkowicz napisał/a komentarz do Grand Prix Polski oczami Bartłomieja Czekańskiego

  "Przeczytałem w jakimś poście na SF..."
  No zaraz... i to mówi ktoś kto się 100 razy zarzekał, że nie czyta komentarzy? :)

 • wycieczkowicz lubi Komentarz

  Czekański jak każdy bokser ma stłuczony mózg! Ale pośmiać się można...

 • wycieczkowicz lubi Komentarz

  Czekański pisałem CI nawet na Facebboku- można przegrać ale walcząc! Pan ma jakiś problem z czytaniem ze zrozumieniem. Wymagaliśmy tylko walki, niczego więcej. Niech pan to w końcu zrozumiie.

 • wycieczkowicz lubi Komentarz

  To w ogole nie jest dziennikarz. To zwykly troll jest

 • wycieczkowicz lubi Komentarz

  Wiem.Czekański dla mnie to też pseudo-dziennikarz.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

wycieczkowicz

Dziękuję za linka. Przejrzałem i przeczytałem wszystkie "odcinki". Zwłaszcza brazylijska Makumba i wojaże po dawnej C.K. Monarchii przypadły mi do gustu. Urzekająca różnorodność. I o żużlu, i o skokach można by przy okazji tej wycieczki jeszcze sporo... To Ty byłeś kierowcą Jumpy'ego? W sumie to pytań sporo, a nie chciałbym tutaj zaśmiecać Ci skrzynki. Czy ten mail "do autora" pod tą relacją to do Ciebie?
Pozdrawiam!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

Dziękuję za dobre słowo. Bloga nie prowadzę. Czasami piszę artykuły do prasy branżowej, jestem inżynierem. Dla swoich znajomych piszę relacje z niektórych wyjazdów. Jeśli Twój nick zgodny jest z zainteresowaniami...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
nitty-gritty

Dziękuję za dobre słowo. Bloga nie prowadzę. Czasami piszę artykuły do prasy branżowej, jestem inżynierem. Dla swoich znajomych piszę relacje z niektórych wyjazdów. Jeśli Twój nick zgodny jest z zainteresowaniami to może Cię to zainteresuje. Zapraszam na http://tarasy.of.pl/geo/

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

ostatnia odpowiedź: 26 listopada 2012 [1 komentarz tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.