Serie A: Trento zwyciężone w Łodzi, ale niepokonane w kraju

Siatkarze Itasu Diatec Trentino szybko pozbierali się po porażce z PGE Skrą Bełchatów w Lidze Mistrzów i z kwitkiem odprawili kolejnego rywala w rozgrywkach krajowych. Zespół Łukasza Żygadły bez problemów pokonał drużynę Tonno Callipo Vibo Valentia i nadal pozostaje niepokonany w Serie A1.

Anna Dmochowska

Pierwsze dwa sety miały podobny przebieg: Itas Diatec Trentino wypracowywało sobie 2-3 oczka przewagi, utrzymując ją do końcowej fazy każdej z partii. Na finiszu podopieczni Radostina Stojczewa jeszcze się rozpędzali, by pewnie wygrywać każdą z odsłon. Jedynie trzeci set był bardziej wyrównany, ale na prowadzenie zaczęli wysuwać się przyjezdni z Vibo Valentii (6:4, 12:9). Zacięty bój trwał do stanu 21:21. Błąd Metodiego Ananiewa dał piłkę meczową Itasowi, którą skutecznie wykorzystał Osmany Juantorena. Polski rozgrywający, Łukasz Żygadło pojawił się na krótką zmianę w trzecim secie.

Klubowi mistrzowie świata byli skuteczniejsi w każdym elemencie. Czterema z pięciu asów serwisowych ekipy z Trydentu popisał się MVP spotkania, Matej Kazijski (18 pkt). Na wyróżnienie zasługuje też Osmany Juantorena, który zapisał na swoim koncie 15 oczek, w tym 4 bloki punktowe, atakując ze skutecznością 67 proc.

Ta pewna wygrana Trento sprawia, że z 14 punktami nadal zajmuje pierwszą lokatę w tabeli Serie A1 i nadal pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w tej stawce. Drugie miejsce niezmiennie należy do Lube Banca Marche Maceraty, która w 6. kolejce pewnie 3:0 pokonała beniaminka, BCC-NEP Castellana Grotte. Trzecia i czwarta lokata - również bez zmian. Zajmują je odpowiednio Bre Banca Lannutti Cuneo i M. Roma Volley.

Itas Diatec Trentino - Tonno Callipo Vibo Valentia 3:0 (25:19, 25:18, 25:23)