Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • geminus lubi Komentarz

  @HDO: Hmmm... z tym zwalnianiem to różnie można interpretować.
  Przecież ten sam zarząd, dyrektor Małysz był gdy trenerem był Horngacher i... "wyniki były". Inaczej - co ci da najlepszy dyrektor szkoły skoro nauczyciele są "do banii"??? Nie bronię nikogo z PZN ponieważ TO ONI są odpowiedzialni za obecną "mizerę". Poszli po jak naprostrze rozwiązanie. Teraz szukają na wszystko jakieś wytłumaczenie. Już w innym miejscu na ten temat pisałem. Czy naprawdę to umiejętności sztabu trenerskiego są przyczyną mizernych wyników??? TAK!!! DOWÒD!? „Gdzie byli” niemieccy skoczkowie przed objęciem ich kadry przez Horngachera? Jakie wyniki osiągają obecnie!?!?!? Po odejściu austriackiego szkoleniowca Stoch i s-ka osiągali wyniki „siłą rozpędu" po tym co pozostało po poprzednim trenerze”. W tej chwili PZN „zbiera owoce” po swoich decyzjach. „Za czasów” Horngachera: Wolny zaczynał konkurować z najlepszym naszej kadry - Żyłą. Hula pokazał, że umie skakać. Stękała – objawienie. Zapomnieli naraz jak się skacze? W tej chwili nawet ci „co trzymali sztandar” skaczą jak nowicjusze. Obecnie „nasi” nawiązują równorzędną walkę z... Turkami - pierwszy konkus turnieju. Jeżeli nic się RADYKALNIE nie zmieni, kto wie… w letnim GP 2022 Polscy skoczkowie rywalizować będą z ukraińcami, kazachami itd. No chyba że "rozszerzą" kadrę o zespół narodowy C i będzie "jeszcze większa" konkurencja - ci z A kadry będą rywalizowali z C kadrą. Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa. Jak to możliwe, że Horngacher mieszkający w austrii potrafił wszystko "trzymać w ryzach"? Doleżał trener "zza miedzy nie wie co dzieje się w grajdole".

 • geminus napisał/a komentarz do Tragiczny występ Stocha. Tak zareagował na prośbę dziennikarza

  Przecież wszyscy na raz nie zapomnieli jak się skacze. Za moich młodych lat, taką sytuację nazywano "przetrenowaniem". Gdzieś ktoś przegrzał trening siłowy w okresie letnim u chłopaków i takie są skutki. Siła jest tylko energii i szybkości brak. Sezon w zasadzie stracony. Powrót organizmu do normalności to co najmniej 4-5 miesięcy niestety.

 • geminus lubi Komentarz

  DOKŁADNIE przed tygodniem na ten sam temat pisała Pana Koleżankaredakcyjna. Odpowiedziałem, zapytałem - żadnej reakcji. "Wklejam" w NIEZMIENIONEJ FORMIE to co pisałem prze tygodniem: .....Szanowna Pani Redaktor Pawlik! Czy może mi Pani zdradzić ile Pani dostaje wynagrodzenia za pisanie… powiedzmy sobie… dość miernych artykułów??? W przypadku Igi Świątek wiemy: jak gra i jakie wynagrodzenie otrzymuje za swoją pracę. Ile zarobi niekoniecznie dowiadujemy się ze stron ‘’informacyjnych’’ serwisu interia.pl. Można o tym dowiedzieć się korzystając z wyszukiwarki internetowej. Kilkakrotnie pytałem Pani Kolegów, którzy również popisywali się ‘’znajomości’’ tematu i podawali ’’ile zarobiła Iga’’? Prosiłem aby napisali nie tyle na temat zarobku podanego przez organizatorów – zarobku brutto, ale aby poinformowali ile ‘’z tego’’ np. Idze pozostanie? Ile faktycznie zostanie jej ‘’w kieszeni’’? Ile wynosi podatek? Czy płaci podatek w miejscu gdzie rozgrywany jest turniej czy podatek ściąga Polski fiskus? Ile z ‘’tego zarobku’’ musi przeznaczyć na sztab szkoleniowy, medyczny itd.? Jak wygląda sprawa kosztów przemieszczania, zakwaterowania? Zapewne bardziej ciekawsze byłyby takie informacje a nie ‘’zaglądanie komuś do kieszeni’’. PRZYKŁAD: Wszyscy liczą ile zarabia Lewandowski – 20 mln euro. ALE ŻADEN Z PANI KOLEGÓW NIE PODAŁ ILE Z TYCH 20 mln DOSTAJE NA KONTO. Nikt nawet o tym nie wspomniał, że to zarobek brutto. Zdradzę Pani i niech dowiedzą się inni ile zarabia Lewandowski w Bayernie Monachium /nie piszę o dodatkowych umowach sponsorskich/. Otóż w roku 2021 przy zarobku 20 mln rocznie odprowadzane jest automatycznie: podatek od zarobku: 8 959 390,- euro; dodatek solidarnościowy: 492 766,- euro; 8% podatku ‘’kościelnego”; 716 751,- euro. Ponadto musi zapłacić ‘’ze swojej kasy’’ ubezpieczenie zdrowotne, które jest obowiązkowe. Ile? Zależy od indywidualnej umowy. Zaraz wielu napisze że i tak dużo mu zostaje. Tak racja - TYLKO mnie nie chodzi ile zarabia ale chodzi o PORÓWNANIE: ile wynosi zarobek BRUTTO a ile wynosi faktyczna kwota NETTO, która przychodzi w tym wypadku na konto sportowca. Dlatego proponują napisać coś bardziej sensownego, ‘’treściwego’’ a nie przepisywać z obcych portali parę cyfr, ubrać w ‘’szykowne zdania i…. gotowe. Mówi się, że kobiety to istoty słabe ale mocne intelektualnie. Ano zobaczymy!? Czy następny Pani artykuł będzie ‘’miał treść’’ czy będzie to kolejne ‘’wodolejstwo’’. Horacy powiedział: ,,Sapere principium et fons est recte scribendicc“ (być mądrym to początek i źródło poprawnego/sensownego pisania). Dlatego proszę nie mieć złudzeń, że do dobrego pisania wy­starczy komputer i klawiatura. Miłego wieczoru. Na koniec informacja - ile wynoszą podatki, ubezpieczenia itd można znaleść na niemieckich portalach. Mogą one być pomocne osobą pracującym sezonowo w D przy sprawdzeniu obliczenia wypłaty...... Redaktorze Czykiel DOTYCZY TO I PANA. Jestem PEWIEN, że zamiast odpowiedzi jak zwykle skasuje Pan mój komentarz!

 • geminus napisał/a komentarz do Ile zarobili Hurkacz i Świątek? Są dokładne kwoty

  Czy możecie podać, jakie koszty ponieśli Hurkacz i Świątek.
  1. To o czym piszecie to nie są zarobione przez nich pieniądze. To potencjalna kwota sumy nagród, które wygrali, a które nigdy nie dotarły do ich kont, bo są od nich potrącane odpowiednie kwoty podatków,
  2. Kto i ile wydaje na utrzymanie niezbędnych sztabów tych zawodników,
  3. Ile kosztują noclegi, pobyt, podróże, jedzenie etc. do kolejnych turniejów. Wszak nie zawsze i nie za wszystkich płacą organizatorzy.
  Dopiero jak to zsumujecie razem, to możecie mówić o zarobkach.
  Choć nawet i to kosztów poniesionego zdrowia nie pokazuje.

 • geminus napisał/a komentarz do Eksperci zgodni po meczu Świątek

  Do wszystkich komentujących. Czym Iga jest winna, że ma TALENT i ma WRAŻLIWY charakter? Dotyczy to i tych życzliwych i i tych złośliwych.
  Czyż nie po to ludzie chodzą do kina aby łezkę upuścić czasami.
  Przyzwyczajcie się wszyscy, ze takie reakcje Igi były i będą. Nie musi się zmieniać. Wystarczy, że będzie rozwijać swój talent i w tym jej pomagajmy.
  Dalej Iguś walcz o swoje 5 minut, bo takie jest życie sportowca. W 5-10 lat musi zarobić na całe życie, przedtem poświęcając 15 lat młodości.

 • geminus napisał/a komentarz do Liga Narodów. Vital Heynen znowu to zrobił! Znamy skład na mecz z USA

  cyt. Do tej pory w Rimini Amerykanie wygrali dwa spotkania ... Pokonali Kanadę i USA ...
  Kurka wodna - Dlaczego USA ma przywileje i w Lidze Narodów grają dwoma reprezentacjami. Amerykanie i USA.

 • geminus napisał/a komentarz do Liga Narodów. Vital Heynen znowu to zrobił! Znamy skład na mecz z USA

  cyt. Do tej pory w Rimini Amerykanie wygrali dwa spotkania ... Pokonali Kanadę i USA ...
  Kurka wodna - Dlaczego USA ma przywileje i w Lidze Narodów grają dwoma reprezentacjami. Amerykanie i USA.

 • geminus lubi Komentarz

  jak juz dolar autralijski, co za matol pisze te artykuly

 • geminus napisał/a komentarz do Australian Open. Spore pieniądze dla Igi Świątek. Wiemy, ile już zarobiła

  A nie są to przypadkiem wygrane w dolarach australijskich ? :-)))
  Trochę więcej rzetelności. Kurs dolara australijskiego A$ - około 2,86 zł. jest znacząco niższy od kursu dolara amerykańskiego oznaczanego samym symbolem $.
  Dla ciekawych i zazdrosnych jest to około 900 tys. zł. minus koszty wpisowe, koszty pobytu, wyżywienia itp. związane z kwarantanną dla całego sztabu Igi, nie licząc kosztów trenera, fizjoterapeutów i wyrzeczeń związanych z latami wcześniejszych przygotowań.
  Nic za darmo Kochani :-))

 • geminus napisał/a komentarz do 35 lat temu wyleciał z Polski. Już nie wrócił. Co się dzieje z gwiazdą Grzegorzem Filipowskim?

  Taaaak - pamiętam !!! W 1979/80 totalnie przegrał Mistrzostwa Polski z Grzegorzem Głowanią, który był w życiowej formie. Ale na MŚ poleciał Filipowski - bo był zawodnikiem z plecami i totalnie umoczył występ. I dziwicie się, że wybuchł Sierpień 80.
  Marku Bobakowski - dowiedz się więcej o tamtych czasach bo jeszcze napiszesz, że prezes stworzył Solidarność. Jeszcze żyją Ci co to pamiętają !!!

 • geminus lubi Komentarz

  Niezapomniany Arthur Ashe. Wojtek Fibak pokonał Amerykanina na początku swojej kariery.

 • geminus napisał/a komentarz do #DzialoSieWSporcie. Wykształcony, elokwentny, ustatkowany i z... AIDS. Ameryka była w szoku

  @tomek33: i co wam się nie podoba w tym komentarzu, że minusujecie. Zawiść czy młodość? Właśnie wygrana W.Fibaka z A.Ashe otworzyła Wojtkowi wrota do kortów światowych.

 • geminus napisał/a komentarz do Liga Narodów. Znamy skład reprezentacji Polski na turniej w Chinach. Biało-Czerwoni bez kilku gwiazd

  Jak byś śledził Ligę Narodów przez kilka lat to byś wiedział, że podróże ze zmianą stref czasowych bardzo źle wpływają na formę zawodników. I dotyczy to nie tylko Polaków. To problem wielu drużyn. Już w zeszłym roku była propozycja aby grać dwiema reprezentacjami i jak widać V.Heynen chce tego spróbować. Przy okazji chłopaki nabiorą doświadczenia.

 • geminus napisał/a komentarz do Liga Mistrzów 2019. Ajax - Tottenham. Erik ten Hag: To jest ta okrutna strona futbolu

  I stało się :-))) 4 drużyny angielskie w finałach europejskiego futbolu

 • geminus napisał/a komentarz do Liga Mistrzów 2019. Ajax - Tottenham. Erik ten Hag: To jest ta okrutna strona futbolu

  W latach 60-70 liga angielska była najmocniejsza na świecie. A teraz dwa zespoły angielskie w finale LM. Historia się powtarza :-)

 • geminus lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • geminus napisał/a komentarz do MŚ 2018: zobacz miejsce Polaków w tabeli po meczu z Serbami

  kristobal ma rację. Min. 61 zdobytych punktów przy porażce 3:0 (normalnej do 25 - nie na przewagi) jest liczba graniczną przy której zajmujemy drugie miejsce za Serbią. Poniżej tej liczby punktów - wchodzą Serbia i Włosi. Powyżej 61 punktów wchodzimy my i Serbia. Natomiast wygrany set i każdy korzystniejszy wynik daje nam pierwsze miejsce w grupie i prawdopodobnie Brazylię w półfinale.
  A przypadek szczególny byłby wtedy gdybyśmy spotkali się z Serbią trzeci raz w meczu końcowym - obojętnie czy o złoto czy brąz :-DDD Wtedy również Amerykanie graliby drugi raz z Brazylią. Jeśli taki przypadek się zdarzy to zapewne byłby to ostatni turniej rozgrywany wg tej metody :-DDD

 • geminus lubi Komentarz

  Bardzo dobry pomysł ... zauważ że Brazylia ma tak samo jak my ... ogólnie byliśmy na 2 pierwszych miejscach a jak zaczęliśmy podróżować to spadek i to w 2 wylotach ... bo w 1 jeszcze daliśmy radę i Brazylia też ale 2 seria wyjazdów i już zmęczenie i osłabienie zawodników było widoczne na ich twarzach ... jesteśmy ludźmi a nie cyborgami ... musimy wypoczywać i to dużo bo inaczej funkcje życiowe spadają mocno w dół .... Pozdrawiam !

 • geminus napisał/a komentarz do Liga Narodów: turniej w Chicago fatalny w wykonaniu Polaków. Zobacz miejsce Biało-Czerwonych w tabeli po meczu z Serbią

  Liga Narodów (dawniej Liga światowa) stałą się jakimś szaleństwem. Czasami mam wrażenie, że powinniśmy mieć dwie reprezentacje. Przecież zmiany stref czasowych, w tak krótkim czasie Polska-Japonia-Chicago i z powrotem Australia wykończą chłopaków. Ma rację Michał Kubiak: "To karygodne, co zrobiła z nami światowa federacja". Następnym razem w takim wypadku powinniśmy mieć dwa zespoły. Jeden na Japonię i Australię (ta sama strefa) i zupełnie inny na Chicago. Może warto takiego rozwiązania spróbować. Jakby reprezentacja A-bis nawet umoczyła to i tak wyjdzie na to samo, ale przynajmniej chłopcy byliby wypoczęci w Australii, a my wiedzielibyśmy gdzie faktycznie jesteśmy z przygotowaniami do MŚ.

 • geminus napisał/a komentarz do Dyrektor klubu Nowakowskiej krytykuje biathlonistkę. "Nie powinna zniżyć się do tego poziomu"

  A może właśnie ten wcześniejszy hejt odbił się na wynikach sztafety?
  Taką przyjemność macie z chamskich odzywek i wq...nia drugiego człowieka.
  Bawi Was to? Po co? Macie kompleksy?
  A Może należy uruchomić narodowy program leczenia zawiści, pychy i chamstwa. Może nie żyłoby się nam lepiej ale na pewno spokojniej i sympatyczniej :-)

 • geminus napisał/a komentarz do Wstrząsające szczegóły zbrodni piłkarza Villarrealu. "Jak z najostrzejszego filmu Tarantino"

  Dziwna sonda. Czy Semedo wróci do futbolu?
  Winniście chyba zapytać.
  Czy psychole winni grać w futbol i być wzorami dla młodej publiczności ???
  To byłoby pytanie na miejscu !!!

 • geminus napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Spójrzcie obiektywnie. To VAR określił spalonego (może to była stopa albo 5 cm w chwili podania ale był). Po prostu Lewandowski przy tej samej pozycji tułowia jest świetnie wybiegany i ma długie nogi.
  Pozostałe decyzje sędziego są w jak najlepszym porządku. I przy karnym i w polu.

 • geminus napisał/a komentarz do MŚ 2018: grupa śmierci i grupa marzeń dla Polski. Nie unikniemy przynajmniej jednego silnego rywala

  Ważne dla wszystkich, którzy chcą się bawić w przewidywania.
  Jest jeszcze dodatkowy warunek w losowaniu grup, że nie może być w jednej grupie na MŚ więcej niż dwie drużyny z Europy !!!

 • geminus napisał/a komentarz do Anthony Modeste: Możesz świetnie trenować, a i tak zagra Lewandowski

  Kariera piłkarska, a w zasadzie sportowa to jakieś 10..12 lat w tym tylko kilka lat na maxymalnych osiągnięciach. W tym czasie musisz zarobić tyle ile inni zarabiają w lat 30 i więcej.
  tak też odpuść zawiść. One jeszcze nigdy do niczego dobrego nie doprowadziła. Spójrz na tragedię smoleńską :-(

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.