Udany rewanż Akademików - relacja z meczu Delecta Bydgoszcz - Tytan AZS Częstochowa

Drużyna Tytana AZS Częstochowa udanie zrehabilitowała się ekipie Delekty za porażkę we własnej hali na początku sezonu. Podopieczni Marka Kardosza dość łatwo rozprawili się z bydgoszczanami w Łuczniczce.

Adrian Dudkiewicz

Środowy pojedynek był dla kilku zawodników okazją do wspomnień. Jeszcze rok temu Andrzej Wrona reprezentował barwy zespołu z Częstochowy, a Michał Dębiec przez dłuższy okres czasu był tylko rezerwowym libero, kiedy w Delekcie zatrudniono Richarda Lambourne. - Tego transferu nie postrzegam w sensie jakieś zemsty, ani tym bardziej jako prztyczka w nos dla działaczy z Bydgoszczy. Cieszę się z możliwości gry pod Jasną Górą. Na pewno dam z siebie wszystko - obiecywał przed sezonem Dębiec. Epizod w ''Łuczniczce'' zaliczył także Jakub Oczko.

Jednak to nie ta dwójka była głównymi aktorami ostatniego pojedynku. Przede wszystkim dobra zagrywka oraz blok była decydującymi elementami w grze częstochowskiego zespołu, którzy pewnie zwyciężyli w inauguracyjnym secie. Gospodarzom po kiepskim początku udało się wrócić do gry i w drugiej partii Delekta prowadziła nawet 5:2.

I to mógł być decydujący fragment spotkania, bo gdyby podopiecznym Waldemara Wspaniałego udało się pociągnąć wynik, sam mecz mógłby się ułożyć inaczej. Jednak częstochowianie dwukrotnie zdołali wrócić do gry. Nawet w samej końcówce, gdy przegrywali 23:19 goście zdobyli cztery punkty z rzędu. Później losy tego seta rozstrzygnęły się na przewagi. O triumfie siatkarzy wicelidera tabeli zadecydował autowy serwis Anti Siltali i przełożenia ręki przez Michała Masnego.

Nic więc dziwnego, że zawodnicy Marka Kardosza później chcieli szybko zakończyć mecz, a doświadczony Dawid Murek z łatwością obijał bydgoski blok. Ciekawie zrobiło się po wejściu na parkiet Dawida Konarskiego. Po kilku akcjach wychowanka Chemika przyjezdni szybko stracili wypracowaną wcześniej przewagę i przed końcem miejscowi doprowadzili do remisu 22:22. Przy stanie 22:23 dwukrotnie dobrym odbiorem popisał się Krzysztof Andrzejewski, ale akcję ostatecznie skończył Nowakowski. Szybko odpowiedział jednak Oczko i zanosiło się na czwartego seta. Atak ze środka Gierczyńskiego dał jednak triumf ''Akademikom''.

Delecta Bydgoszcz - Tytann AZS Częstochowa 0:3 (21:25, 25:27, 23:25)