Udało się! W końcu się skończyła! - podsumowanie 5. kolejki FGE

Kolejki w Ford Germaz Ekstraklasie mają to do siebie, że potrafią ciągnąć się w nieskończoność. 8. trwała miesiąc, 5 z kolei prawie 2 miesiące. Najważniejszy jest jednak fakt, że w końcu się zakończyła. Emocji w niej nie zabrakło. Blisko sensacji było bowiem w Gorzowie Wielkopolskim. Bardzo ważny pojedynek odbył się natomiast w Łodzi, gdzie w pojedynku outsiderów Odra Brzeg pokonała ŁKS Siemens AGD.

Krzysztof Kaczmarczyk

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - Widzew Łódź 70:68 (24:15, 18:20, 15:17, 13:16)

Dla wicemistrzyń Polski miał to być kolejny spacerek przed własną publicznością. Pierwsza kwarta wydawało się, że tylko potwierdzi przedmeczowe przypuszczenia, ale potem do głosu doszły rywalki. Beniaminek już nie raz udowodnił, że w tej lidze żaden rywal mu nie straszny. Podopieczne Miodraga Gajicia rozpędziły się tak mocno w pogoni za wynikiem, że o mały włos nie sprawiły kolejnej wielkiej sensacji, bo po pokonaniu Lotosu Gdynia, wygrana w Gorzowie Wielkopolskim była na wyciągnięcie ręki. Łodzianki miały swoje dwie szanse na wygranie meczu, ale niestety nie znalazły pomysłu jak umieścić piłkę w koszu gospodyń.

MVP spotkania: Samantha Jane Richards; 14 punktów (3/5 z gry), 6 asyst, 3 zbiórki, 3 bloki, przechwyt

Przeczytaj szczegółową relację z tego spotkania: http://www.sportowefak...zu-kssse-/ >-> Zwycięstwo zrodzone w wielkich bólach <-

Lotos Gdynia - Super Pol Tęcza Leszno 76:45 (24:15, 15:13, 14:10, 23:7)

Super Pol Tęcza Leszno to ambitna drużyna, która walczy w każdym meczu o sukces. Niestety Lotos Gdynia to jeden z tych zespołów, który leszczyniankom z pewnością nie leży i to bynajmniej nie z tego powodu, że jest mistrzem Polski. Tęcza potrafi walczyć z najlepszymi o zwycięstwa, ale tym razem rywal okazał się zdecydowanie za mocny. Trener Jarosław Krysiewicz określił go nawet mianem "z innej bajki". Lotos wygrał różnicą 31 punktów, z czego 16 dołożył dopiero w ostatniej kwarcie i chyba tego ekipie z Leszna najbardziej szkoda, bo końcowy wynik nie do końca odzwierciedla przewagę gdynianek.

MVP spotkania: Sandora Irvin; 14 punktów (4/5 z gry), 8 zbiórek, 4 przechwyty, 2 asysty

Przeczytaj szczegółową relację z tego spotkania: http://www.sportowefak...lotos-gdy/ >-> Wysokie zwycięstwo mistrzyń Polski <-

Wisła Can Pack Kraków - UTEX ROW Rybnik 75:50 (17:9, 21:11, 14:14, 23:16)

Pojedynek pod Wawelem miał swojego wielkiego faworyta, a ten nie zawiódł. Ekipa Jose Ignacio Hernandeza szybko rozwiała nadzieje rywalek na korzystny wynik, a na parkiecie karty rozdawała przede wszystkim Magdalena Leciejewska, która dopiero zaczęła wtedy powracać do gry po przerwie. Wszystko w tym meczu rozstrzygnęło się w pierwszej połowie, a w drugiej gospodynie mocno się już oszczędzały. Fakt ten zdołały wykorzystać przyjezdne, które w końcowych fragmentach meczu doszły do granicy przyzwoitości, czyli bariery 50 zdobytych punktów.

MVP spotkania: Magdalena Leciejewska; 21 punktów (10/16 z gry), 9 zbiórek, 2 przechwyty

Przeczytaj szczegółową relację z tego spotkania: http://www.sportowefak...sla-can-p/ >-> Biała Gwiazda nadal świeci jasno <-

INEA AZS Poznań - Artego Bydgoszcz 70:78 (18:22, 16:26, 17:10, 19:20)

Poznanianki we własnej hali chciały pokusić się o wygraną z Artego i gdyby nie przespały pierwszej połowy meczu, to może i ta sztuka by się udała. Niestety dla nich, po pierwszych dwudziestu minutach Artego miało już 14 punktów przewagi i wydawało się, że jest po meczu. Ambitne Akademiczki rzuciły się do odrabiania strat po przerwie, ale w ekipie przyjezdnej była Agnieszka Szott. Ta pokazała pełnię swoich umiejętności i poprowadziła swój zespół do cennego sukcesu, jakim niewątpliwie była wygrana w stolicy Wielkopolski.

MVP spotkania: Agnieszka Szott; 19 punktów (7/12 z gry), 6 zbiórek, 2 asysty, przechwyt

Przeczytaj szczegółową relację z tego spotkania: http://www.sportowefak...-poznan-a/ >-> Pierwsza wyjazdowa wygrana <-

CCC Polkowice - PTS Lider Pruszków 45:38 (17:10, 11:10, 8:4, 9:14)

To był zdecydowanie pojedynek z gatunku tych dziwnych, w których królowała nieskuteczność i fala błędów, a drużyny łącznie zdobyły zaledwie 83 punkty. Zakończyło się zgodnie z planem, bowiem wygraną odniósł faworyt, czyli CCC, ale styl w jakim to osiągnął, z pewnością nie zadowala Krzysztofa Koziorowicza. Trener Pomarańczowych zadowolony mógł być praktycznie tylko z Agnieszki Majewskiej, która zagrała na niezłym poziomie. Cóż... mawiają, że i takie mecze trzeba rozegrać i umieć je wygrać. Pomarańczowym sztuka ta się udała. Rywalki natomiast mogą żałować, że udało się zatrzymać CCC na 45 punktach w ich własnej hali, ale wygranej odebrać się już niestety nie udało.

MVP spotkania: Agnieszka Majewska; 12 punktów (4/5 z gry), 10 zbiórek, 2 bloki, przechwyt

Przeczytaj szczegółową relację z tego spotkania: http://www.sportowefak...ice-pts-l/ >-> Festiwal nieskuteczności <-

ŁKS Siemens AGD Łódź - Odra Brzeg 52:64 (17:14, 15:15, 15:17, 5:18)

To miał być mecz, w którym łodzianki miały nieco odbić się od dna tabeli Ford Germaz Ekstraklasy. Podopieczne Piotra Neydera po trzech kwartach prowadziły różnicą jednego punktu i były nadzieje na sukces. Rywalki jednak zagrały niesamowicie w pierwszych minutach decydującej części meczu, zdobyły 12 punktów z rzędu czym rozwiały nadzieje na dobry wynik gospodyń. Bardzo dobry mecz rozegrała Magdalena Gawrońska i chyba to było największym zaskoczeniem dla łódzkiej defensywy, która to zdecydowanie nastawiała się na zatrzymanie Amerykanek Odry. Dzięki temu triumfowi Odra zakończyła serię 9 porażek z rzędu.

MVP spotkania: Magdalena Gawrońska; 19 punktów (7/13 z gry), 5 asyst, 4 zbiórki, 2 przechwyty

Przeczytaj szczegółową relację z tego spotkania: http://www.sportowefak...meczu-lks/ >-> 7-minutowa zupełna nieporadność gospodyń <-

Pauza: Energa Toruń

MVP 5. kolejki FGE wg SportoweFakty.pl: Daria Mieleszyńska (Lotos Gdynia)

Kapitan Lotosu Gdynia rozegrała jedno z najlepszych, o ile nie najlepsze spotkanie w barwach swojego nowego zespołu. W rywalizacji przeciwko Super Pol Tęczy Leszno "Didi" wywalczyła 18 punktów (7/8 za dwa, 1/4 za trzy, 1/2 za jeden), 10 zbiórek, 2 bloki, przechwyt i asystę. Skuteczna gra Mieloszyńskiej bardzo przyczyniła się do wysokiego triumfu nad rywalem z Wielkopolski, a sama skrzydłowa z pewnością chciałaby utrzymać taką dyspozycję w większości spotkań.