Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Andrzej Zaleski napisał/a komentarz do Iga Świątek wyrównała wynik Agnieszki Radwańskiej. Może przejść do historii

  bardzo powoli jej przychodzi poprawa gry . Trochę lepiej na nogach przy forhandzie i tyle . Serwis pierwszy jak był w siatkę tak i pozostał . Drugi też jakby niepewny , nie tak jak kiedyś prawie wygrywający . Collins zweryfikuje ją i zobaczymy ile piór na niej zostanie. Zaniedbania z zeszłego roku jeszcze jakiś czas bedą ciążyć i oby się wreszcie skończyły. Lepiej gdyby nie wymyślał jakiś teorii w wywiadach , bo jeszcze sama w nie uwierzy i dopiero stworzą się problemy.

 • Andrzej Zaleski napisał/a komentarz do Potężna afera z Djokoviciem. To dlatego Australijczycy są tak wściekli

  ćwiczenia z posłuszeństwa typu Baczność na lewo patrz - to dawka przypominająca o tym kto rządzi . Trzęsą tyłkami bo swoją wieloletnią polityką finansową i handlowo-gospodarczą doprowadzili do bankructwa , które skrywają pod hałaśliwymi kampaniami i czerpaniem ze zgromadzonych zasobów by się ludzie nie zorientowali w sytuacji. Jednak rzeczywistości nie oszukasz bankructwo jest bankructwem .

 • Andrzej Zaleski napisał/a komentarz do Złe wieści z Australii. Iga Świątek nie zagra w Sydney

  mądre żebra ma nasza tenisistka bo po obejrzeniu drabinki szykowało się lanie już od pierwszego gema . Problem w tym , że tylko z przegranych meczów można wyciągać nauki i jak kto nie potrafi przegrywać to nie powinien nigdy grać . Górale mówią : jak się nie przewrócisz , to się nie nauczysz.

 • Andrzej Zaleski napisał/a komentarz do Złe wieści z Australii. Iga Świątek nie zagra w Sydney

  mądre żebra ma nasza tenisistka bo po obejrzeniu drabinki szykowało się lanie już od pierwszego gema . Problem w tym , że tylko z przegranych meczów można wyciągać nauki i jak kto nie potrafi przegrywać to nie powinien nigdy grać . Górale mówią : jak się nie przewrócisz , to się nie nauczysz.

 • Andrzej Zaleski napisał/a komentarz do Tego nie ma w kontrakcie? Zbigniew Boniek obrywa od dziennikarza

  Boniek chciał do UEFA zwiać i zostawić to bagno ,które tu zrobił a tam potrzebne są głosy by dostać posadę . Czy zatrudnienie Sousy i dobicie z Węgrami szans Polskiej reprezentacji było w pakiecie zasług Bońka , które miały wpływ na uzyskanie nowej posady i ochronę przed odpowiedzialnością. Takie "kariery" już były w polityce i znów się szykują następne .

 • Andrzej Zaleski napisał/a komentarz do Jest nowy trener Legii. Sensacyjna decyzja!

  niebawem zabraknie trenerów przy takim tempie .

 • Andrzej Zaleski napisał/a komentarz do Poznaliśmy pary 1/8 finału Ligi Mistrzów. Ale losowanie będzie powtórzone!

  a dlaczego Legia nie ma wyznaczonego meczu ?

 • Andrzej Zaleski napisał/a komentarz do Katastrofa! Koniec marzeń Legii

  to będzie najlepsza drużyna w lidze okręgowej

 • Andrzej Zaleski lubi Komentarz

  @da-r-ko: Żaden trener z wysokiej półki nie pozwoli wtrącać się psycholog i 5ciu managerkom. Dopóki kwestia wpływu Darii na Igę nie zostanie wyjaśniina nikt jej nie przejmie.Wiktorowski coś tam może lekko poprzesuwać, ale jest zależny od Wójtowicz i Świątka, tak że jest częścią układu. Trochę obawiam się falstartu.

 • Andrzej Zaleski lubi Komentarz

  Ta koncepcja jest akceptowalna w krótkim okresie czasu, np. na Australię. Ja osobiście nie wierzę, że Wiktorowski profesjonalnie poprowadzi Igę. Być może na początku będzie impuls tzw. nowej miotły, ale docelowo Iga powinna zatrudnić trenera z samego topu. W Polsce nie ma trenerów wysokiej klasy, bo sama dyscyplina jest niszowa i w żaden sposób nie jest wspierana (nie to co piłka nożna), nie to co np. w Czechach. Im dłużej Iga będzie zwlekać, tym gorzej dla niej. W wielu 23-24 lat już nie będzie argumentów, że młoda i niedoświadczona.

 • Andrzej Zaleski napisał/a komentarz do Iga Świątek ma nowego trenera! Jest potwierdzenie

  Bardzo sympatyczny i miły trener . Tylko z nim Radwańska mogła wytrzymać , bo jej niczego nie narzucał do poprawy , co skwapliwie wykorzystała do końca nie nauczywszy się serwować drugim serwisem oraz mogła wciąż źle ustawiona dziwaczyć z hakowaniem forhandem , graniem w kucki bez pracy nóg . Ten trener pozwala na wszystko . Krótki epizod z Navratilową w roli trenerki skończył się szybko bo Navratilowa chciał jej cos zmienić i była krytyczna ale gdzie tam takie numery to nie z Radwańską - ona gra w to co wygrywa od samego początku dopóki taki styl mógł coś zdziałać . Zapewne miała rację Agnieszka , bo w tenisie najtrudniej jest wyzbywać się własnych błędów technicznych . Z Igą może być podobnie , a szkoda bo ona swoje niedoskonałości techniczne zaczęła pielęgnować bardzo niedawno wpadając w jakieś naśladownictwo i dziwactwa. Moim zdaniem Idze potrzebny jest trener z charakterem a nie miłe towarzystwo i kozetka u szamanki. Wybitni sportowcy wręcz nienawidzą trenerskich katów a potem są im wdzięczni za sukcesy.

 • Andrzej Zaleski lubi Komentarz

  Czy zauważył ktoś, aby pod wodzą Wiktorowskiego i Celta AR robiła jakieś postępy w swojej grze? Nie! Ona grała prze lata ten sam tenis, podczas kiedy inne tenisistki rozwijały swoje umiejętności. To dlatego AR widząc co się dzieje zrezygnowała z kariery tenisowej, (zaczeła już przegrywać z wszystkimi) pod pretekstem kontuzji stopy, ale prawda leżała gdzie indziej. Teraz Iga doświadczy ich umiejętności. Ech, szkoda dziewczyny!

 • Andrzej Zaleski lubi Komentarz

  Zmiana trenera słabego na średniego na pewno nie pozwoli na progres. Patrick Mouratoglou, powiedział na pierwszej konferencji po tym jak zaczął współpracę z Serena Williams : " Dla zawodniczki na tym poziomie, każdy trening nad danym aspektem gry, ma wpływ na pozostałe. Największa trudność, to utrzymać optymalny poziom tych już opanowanych elementów gry i jednocześnie podnieść poziom tych które tego wymagają Czy "nowy" trener to potrafi.... Wątpię.

 • Andrzej Zaleski napisał/a komentarz do Łzy Igi Świątek. Jej psycholog tłumaczy tenisistkę

  płacz to najlepszy sposób na wygrywanie czegokolwiek w życiu . W ten sposób tylko jałmużnę można zbierać , co niektórym całkiem dobrze się udaje ale nie w sporcie.

 • Andrzej Zaleski napisał/a komentarz do Chiny przyjęły wielki cios. "Takiej sytuacji jeszcze nie było"

  Chiny się z żalu popłaczą i zapomną dostarczać kolejnych komponentów do USA i UE tak by
  tu przemysł zaprzestał cokolwiek wytwarzać , a markety opustoszały.

 • Andrzej Zaleski napisał/a komentarz do Długo się nie zastanawiał. Gwiazdor skomentował Złotą Piłkę

  pod tą decyzją balonową należy doszukiwać się drugiej powłoki , a ta jest polityczna i to nie pierwszy raz polityka torpeduje sport ( np. Olimpiady ) . Polska musi być gnębiona na każdym kroku by nie śmiała myśleć o swoim interesie narodowym - te wszystkie certyfikaty praworządności wystawiane są przez ośrodki , które same przy każdej sposobności albo okupują albo kolonizują - posuwając się nawet do ludobójstwa bez mrugnięcia okiem . Bardzo to ukrywają i wielu sportowców myśli, że ich rywalizacja nie podlega ingerencji . No może chcieli by by tak było.

 • Andrzej Zaleski napisał/a komentarz do Afera podsłuchowa w PZPN. Zbigniew Boniek zabrał głos

  wystarczy sprawdzić stan baterii i można określić kiedy urządzenie zamontowano . Taka sekcja zwłok .

 • Andrzej Zaleski napisał/a komentarz do TVP straciła prawo do pokazywania skoków narciarskich i teraz komentuje: "liczymy na opamiętanie"

  TVP ze swoimi możliwościami budżetowymi i sprzętowymi mogło by przejąć wszystkie dziedziny atrakcyjne biznesowo w relacjach sportowych . Jednym ruchem pozbawiła by te tefałeny, polsaty dostępu do cycka - dlaczego tego nie robią, bo są w układzie i w tej formie podtrzymują finansowo kumpli politycznych udając ,że z nimi się spierają. Urodziny u redaktora i lista gości z prezentami wszystko wyjaśnia .

 • Andrzej Zaleski lubi Komentarz

  W całej cywilizowanej Europie poza byłymi Krajami Demokracji Ludowej i bodajże jednym krajem skandynawskim obowiązują normy 0,5 lub 0,8 promila. Np. w Niemczech dopuszczalna norma alkoholu 0,5 promila. W przedziale 0,5-1,1promila 500 euro kary, dwa punkty karne i zatrzymanie prawka na cały jeden miesiąc. Rowerzysta nie powinien wsiadać na rower, jeśli stężenie alkoholowe w jego krwi wynosi powyżej 1,6 promila. Wartość powyżej 1,6 promila jest sygnałem, iż rowerzystę uznaje się za niezdolnego do prowadzenia pojazdu. A wypadków kilka razy mniej niż u nas.

 • Andrzej Zaleski

  te badania alkomatem są niewiarygodne bo powinno się wpierw sprawdzić ile jest alkoholu w powietrzu wdychanym a potem w wydychanym. Jeśli w otoczeniu jest około promila a wydychanym 0,6 promila to znaczy, że badany osobnik dopiero właśnie się upaja.

 • Andrzej Zaleski napisał/a komentarz do Zaskakująca decyzja Ryszarda Czarneckiego! Jest potwierdzenie

  jak się nie udało załatwić stanowiska w drodze dyplomatyczno-politycznej odgórnie , to co za sens kandydować a potem sięgać po znaną formułkę , że wyborcy nie dorośli do demokracji ( Unia Wolności ze swoim światłym przywództwem ) , lub - przywódcy stracili zaufanie do narodu ( Honeker - Niemiecka Republika Demokratyczna ). Wszystko już było na tym świecie a rezygnacja jest najmniej bolesnym unikiem.

 • Andrzej Zaleski lubi Komentarz

  Iga zmęczona sezonem, mimo że zagrała jedynie 12 turniejów. Mniej od niej zagrały jedynie w całym top50 - nie licząc Sereny i nowej tam Emmy - Osaka, Muchova i Halep. Tylko że Muchova i Halep borykały i nadal borykają się z kontuzjami, a Osaka z mentalem. Zatem z całego top50 tylko 5 zawodniczek zagrało mniej turniejów niż Iga: Kiepska polityka startowa trenera. Odpuszcza turnieje na rzecz treningu. Przez to przeciążenie treningami przy jednoczesnym nieograniu meczowym zawodniczki.

 • Andrzej Zaleski napisał/a komentarz do Kiedy i z kim Hubert Hurkacz zagra o tytuł w turnieju ATP w Metz?

  bardzo solidna gra Hurkacza . Ciekawe co na to Busta :)

 • Andrzej Zaleski napisał/a komentarz do Dwa sety w meczu Igi Świątek!

  Iga powoli powraca do swej gry po kilku miesiącach eksperymentów technicznych z pracą nóg ( raczej brakiem ) , forhendem pochodzenia radwańskiego ( pod górkę i spóźnionego ustawienia) , serwisu w pół siatki . Widocznie jej szamanka jest na urlopie, bezterminowym - miejmy nadzieję. Powrót do 100 % Igi może jeszcze potrwać niestety bo najtrudniejsze jest pozbywanie się narosłych błędów .

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.