Polacy w ligach zagranicznych

Spośród polskich piłkarzy grających w czołowych i mniej znaczących ligach zagranicznych bramki zdobyli: Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) oraz Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela). Aż dziesięć spotkań, w którym mogli uczestniczyć Polacy, zostało odwołanych ze względu na złe stany boiska spowodowane opadami śniegu. Na wszystkich boiskach europejskich ujrzeliśmy 20 Polaków.

Mateusz Kołtoniak

Robert Lewandowski strzelił bramkę w meczu z Nürnberg 2:0 (1:0). Polski napastnik rozegrał całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w 88. minucie pojedynku, także został odnotowany przez sędziego, otrzymując żółty kartonik. Dla byłego zawodnika Lecha Poznań było to piąte ligowe trafienie w obecnym sezonie. Inni Polacy, czyli Łukasz Piszczek rozegrał cały mecz, a Jakub Błaszczykowski pojawił się na boisku w 61. minucie, zmieniając Kevina Großkreutza.

Marcin Wasilewski zdobył w meczu przeciwko SV Zulte Waregem 2:1 (1:0). Polski obrońca rozegrał 90 minut wpisując się na listę strzelców w 42. minucie spotkanie, także został odnotowany w protokole sędziowskim otrzymując żółtą kartkę. Dla defensora Anderlechtu było to pierwsze trafienie ligowe w obecnym sezonie.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier League

Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - 90 minut w meczu ligowym z Fulham (2:1)
Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - rezerwowy w meczu ligowym z Fulham (2:1)
Tomasz Kuszczak (Manchester United) - spotkanie z Blackpool przełożone ze względu na obfite opady śniegu.

Championship
Tomasz Cywka (Derby County) - 90 minut w meczu ligowym z Norwich (1:2)
Radosław Majewski (Nottingham Forrest) - spotkanie z Bristol City przełożone ze względu na obfite opady śniegu.

League One
Paweł Abbott (Charlton Athletic) - spotkanie z Rochdale przełożone ze względu na obfite opady śniegu.
Bartosz Białkowski (Southampton) - spotkanie z Hartlepool przełożone ze względu na obfite opady śniegu.
Artur Krysiak (Exeter City) - spotkanie z Tranmere przełożone ze względu na obfite opady śniegu.

League Two
Bartosz Fogler (Crewe Alexandra) - spotkanie z Wycombe przełożone ze względu na obfite opady śniegu.

Belgia

Jupiter League

Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela) - 90 minut, bramka i żółta kartka w meczu ligowym z Waregem (2:1)

Cypr

Protathlima A

Grzegorz Rasiak (AÉL Limassol) - do 56. minuty w meczu ligowym z APOEL (2:2)
Arkadiusz Malarz (AÉL Limassol) - nie wystąpił w meczu ligowym z APOEL (2:2)
Kamil Kosowski (FC Apóllon) - nie wystąpił w meczu ligowym z Omonią (1:3)

Francja

Ligue 1

Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - ze względu na kontuzję nie wystąpił w meczu ligowym z Lens (1:1)
Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - 90 minut w meczu ligowym z Lens (1:1)
Ludovic Obraniak (LOSC Lille Métropole) - rezerwowy w meczu ligowym z Lorient (6:3)

Ligue 2
Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims Champagne) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Sedan (0:0)

Grecja

Alpha Ethniki

Marcin Baszczyński (AÓ Atrómitos Peristeríou) - 90 minut w meczu ligowym z AEK (1:1)
Marek Saganowski (AÓ Atrómitos Peristeríou) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z AEK (1:1)
Patryk Aleksandrowicz (AÓ Kavála) - od 71. minuty w meczu ligowym z Olympiakosem (0:1)
Roger Guerreiro (AEK Ateny) - do 30. minuty w meczu ligowym z Atromitosem (1:1)
Robert Szczot (AÓ Iraklís Saloniki) - rezerwowy w meczu ligowym z Ergotelis (1:1)
Mirosław Sznaucner (PAÓK Saloniki) - poza kadrą w meczu ligowym z Larissa (2:1)
Tomasz Wisio (Ergotelis Iraklion) - 90 minut w meczu ligowym z Iraklisem (1:1)

Hiszpania

Primera Division

Jerzy Dudek (Real Madryt) - rezerwowy w meczu ligowym z Valencią (2:0)

Holandia

Eredivisie

Przemysław Tytoń (Roda JC Kerkrade) - spotkanie z Venlo przełożone ze względu na opady śniegu.
Mateusz Prus (Roda JC Kerkrade) - spotkanie z Venlo przełożone ze względu na opady śniegu.
Paweł Wojciechowski (Willem II Tilburg) - poza kadrą w meczu ligowym z Feyernoordem (1:1)

Niemcy

Bundesliga

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - od 61. minuty w meczu ligowym z Nurnberg (2:0)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - 90 minut w meczu ligowym w meczu ligowym z Nurnberg (2:0)
Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) - 90 minut, bramka i żółta kartka w meczu ligowym z Nurnberg (2:0)
Adam Matuszczyk (FC Köln) - 90 minut w meczu ligowym z Bayerem (2:3)
Tomasz Bobel (Bayer Leverkusen) - poza kadrą w meczu ligowym z Köln (2:3)
Sebastian Boenisch (Werder Brema) - ze względu na konruzję nie wystąpił w meczu ligowym z VfL Wolfsburg (0:0)
Alan Stulin (1.FC Kaiserslautern) - poza kadrą w meczu ligowym z St. Pauli (0:1)

2. Bundesliga
Tomasz Zdebel (TSV Alemannia Aachen 1900) - poza kadrą w meczu ligowym z Oberhausen (2:1)
Sebastian Tyrała (VfL Osnabrück) - 90 minut w meczu ligowym z Paderborn (2:2)
Marcus Brzenska (Energie Cottbus) - 90 minut w meczu ligowym z Augsburg (0:4)

3. Liga
Marcus Piossek (Rot Weiss Ahlen) - ze względu na zły stan boiska z powodu opadów śniegu, mecz z Hansą Rostock został przełożony.
David Blacha (Rot Weiss Ahlen) - ze względu na zły stan boiska z powodu opadów śniegu, mecz z Hansą Rostock został przełożony.

Rumunia

Łukasz Szukała (Gloria Bistriţa) - 90 minut i asysta w meczu ligowym z Timisoara (3:3)

Szkocja

Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - spotkanie z Aberdeen przełożone ze względu na obfite opady śniegu.
Dawid Kucharski (Heart of Midlothian) - spotkanie z Rangers przełożone ze względu na obfite opady śniegu.
Adrian Mrowiec (Heart of Midlothian) - spotkanie z Rangers przełożone ze względu na obfite opady śniegu.

Turcja

Süper Lig

Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor Kulübü) - ze względu na kontuzję nie wystąpił w meczu ligowym z Bucaspor (2:0)
Marcin Kuś (İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü) - rezerwowy w meczu ligowym z Antalyaspor (0:1)
Michał Żewłakow (MKE Ankaragücü SK) - rezerwowy w meczu ligowym z Sivasspor (1:1)