Sówka nowym zawodnikiem Ostrovii

Łukasz Sówka w przyszłym sezonie zdobywał będzie punkty dla drugoligowej Ostrovii Ostrów Wlkp. W minionych rozgrywkach 17-letni żużlowiec reprezentował Falubaz Zielona Góra, z którym wywalczył srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski.

Wojciech Ogonowski

W barwach drużyny z Winnego Grodu Sówka odjechał sześć meczów, po których jego średnia na bieg wyniosła 0,444. Indywidualnie największym sukcesem zawodnika w poprzednim sezonie był udział w finale młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Polski w Toruniu, gdzie z dorobkiem 3 punktów sklasyfikowany został na czternastym miejscu.

O kontrakcie w Ostrowie Wlkp. na antenie Radia Centrum poinformował ojciec żużlowca - Marek Sówka. - Ustalone zostały warunki kontraktu Łukasza na starty w Ostrovii w sezonie 2011. W poniedziałek oficjalnie podpisujemy umowę. W sezonie 2011 Łukasz Sówka legitymował się będzie KSM 2,50.