Pelikan wygrywa kolejny mecz sparingowy

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Łowiczu, miejscowy Pelikan pokonał III-ligowy UKS SMS Łódź 2:1 (2:1). Bramki dla gospodarzy zdobywali Piotr Bajdziak oraz Marcin Pacan (z rzutu karnego).

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Mecz lepiej rozpoczął się dla drużyny przyjezdnych, którzy w 20. minucie objęli prowadzenie. Pięć minut później biało-zieloni wyrównali po bramce testowanego tego dnia w Łowiczu Piotra Bajdziaka. W 40. minucie wynik meczu strzałem z rzutu karnego ustalił środkowy obrońca Ptaków, Marcin Pacan.

Piotr Bajdziak to 23-letni pomocnik, który rozpoczął swoją przygodę z piłką w juniorskiej drużynie Łódzkiego Klubu Sportowego. W swojej karierze występował w Unii Janikowo, Unii Skierniewice i RKS-ie Radomsko. W latach 2005-2006 występował w Szwecji w III i IV lidze (Östersunds FK i Sandvikens IF). W sezonie 2006/2007 Bajdziak bronił barw III-ligowej Stali Głowno. Ostatnie pół roku spędził w I lidze irlandzkiej w drużynie Sligo Rovers FC.

Oprócz niego w drużynie Pelikana zadebiutowała dwójka juniorów: występujący na lewej pomocy albo obronie 21-letni Mateusz Zimecki i dwa lata od niego starszy obrońca, Patryk Demidowicz.

Jest to już drugi z meczy sparingowym, który biało-zieloni rozegrali po powrocie z obozu. Kolejny mecz czeka ich już w najbliższą sobotę, a ich rywalem będzie lider IV ligi, Aluminium Konin.

Pelikan Łowicz - UKS SMS Łódź 2:1 (2:1)
0:1 - 20'
1:1 - Bajdziak 25'
2:1 - Pacan (k.) 40'

Skład Pelikana: Ludwikowski (46' Studziński) - Znyk, Czerbniak (46' Styszko), Staniek, Pastuszka - Bajdziak (75' Zimecki), Hyży (46' Jóźwiak), Pacan, Kardasz (75' Demidowicz), Adamczyk (46' Gawlik) - Wilk (75' Kosiorek).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!