GKP Gorzów Wlkp. awansował do nowej I ligi

Mecz Rozwój - GKP zapowiadany był jako hit ostatniej kolejki. Gospodarze musieli wygrać, by zająć co najmniej 7. miejsce, dające prawo gry w nowej II lidze. Z kolei wygrana przyjezdnych oznaczała utrzymanie pozycji lidera, bez konieczności oglądania się na inne zespoły.

Krzysztof Skutnik

Spotkanie w Katowicach było bardzo emocjonujące. W 85. minucie piłkarz Rozwoju, Marcin Polarz nie wykorzystał rzutu karnego przy stanie 1:1. Trzy minuty później, w konsekwencji dwóch żółtych kartek, czerwoną kartką ukarany został Michał Brzozowski (Rozwój). Potknięcia gorzowian nie wykorzystał częstochowski Raków. Piłkarze z Częstochowy nie sprostali na wyjeździe Arce Nowa Sól, przegrywając 2:3. Zwycięstwo dałoby częstochowianom awans kosztem GKP.

Awans do nowej I ligi uzyskał GKP Gorzów Wielkopolski.
W nowej II lidze zagrają: Raków Częstochowa, Gawin Królewska Wola, MKS Kluczbork, Miedź Legnica, Polonia Słubice i Lechia Zielona Góra.
W nowej III lidze zagrają: Rozwój Katowice, Orzeł Ząbkowice Śląskie, Walka Zabrze, Koszarawa Żywiec, Chrobry Głogów, Arka Nowa Sól, Unia Kunice, Skalnik Gracze, Pogoń Świebodzin.