GKP Gorzów Wlkp. awansował do nowej I ligi

Mecz Rozwój - GKP zapowiadany był jako hit ostatniej kolejki. Gospodarze musieli wygrać, by zająć co najmniej 7. miejsce, dające prawo gry w nowej II lidze. Z kolei wygrana przyjezdnych oznaczała utrzymanie pozycji lidera, bez konieczności oglądania się na inne zespoły.

Krzysztof Skutnik

Spotkanie w Katowicach było bardzo emocjonujące. W 85. minucie piłkarz Rozwoju, Marcin Polarz nie wykorzystał rzutu karnego przy stanie 1:1. Trzy minuty później, w konsekwencji dwóch żółtych kartek, czerwoną kartką ukarany został Michał Brzozowski (Rozwój). Potknięcia gorzowian nie wykorzystał częstochowski Raków. Piłkarze z Częstochowy nie sprostali na wyjeździe Arce Nowa Sól, przegrywając 2:3. Zwycięstwo dałoby częstochowianom awans kosztem GKP.

Awans do nowej I ligi uzyskał GKP Gorzów Wielkopolski.
W nowej II lidze zagrają: Raków Częstochowa, Gawin Królewska Wola, MKS Kluczbork, Miedź Legnica, Polonia Słubice i Lechia Zielona Góra.
W nowej III lidze zagrają: Rozwój Katowice, Orzeł Ząbkowice Śląskie, Walka Zabrze, Koszarawa Żywiec, Chrobry Głogów, Arka Nowa Sól, Unia Kunice, Skalnik Gracze, Pogoń Świebodzin.

Wyniki spotkań 30. kolejki gr. 3 III ligi:

Rozwój Katowice - GKP Gorzów Wlkp. 1:1 (0:0)
1:0 - Colik 52'
1:1 - Malinowski (k.) 56'

Arka Nowa Sól - Raków Częstochowa 3:2
Bramki dla Rakowa: Skwara 17' oraz Trepka (k.) 21'

Gawin Królewska Wola - Lechia Zielona Góra 5:0 (3:0)

Bramki dla MKS: Sobota 17’, Hober 36’, Ulanowski 48’ oraz Begar 82’

Miedź Legnica - Polonia Słubice 1:2 (1:2)
1:0 - Garuch 29'
1:1 - Budzałek 38'
1:2 - Żukowski 42'

Orzeł Ząbkowice Śląskie - Skalnik Gracze 6:1 (5:0)
6:1 - Świerzawski 90'

Koszarawa Żywiec - Walka Zabrze 0:1 (0:1)
0:1 - Rejmanowski 44'

Chrobry Głogów - Pogoń Świebodzin 4:0 (2:0)
1:0 - Kowalski 8'
2:0 - Milkowski 32'
3:0 - Milkowski 60'
4:0 - Niedźwiedź 90'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!