Systemy alarmowe poprawiają bezpieczeństwo

autor: maros23p | 2017-07-04, 09:40 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Systemy alarmowe, oraz inne systemy zabezpieczeń są co raz częściej wykorzystywane, ale również co raz częściej za pośrednictwem urządzeń składowych dochodzi do aktów tzw. cyberprzestępczości. Kiedyś było to związane głównie z danymi przesyłanymi za pomocą komputerów i laptopów, jednak w tej chwili na taki hakerów są również narażone inne urządzenia, np. kamery ip, czytniki kontroli dostępu, dzięki którym osoby nie powołane uzyskują dostęp do cennych oraz ściśle chronionych danych.

Systemy zabezpieczeń a cyberprzestępczość
Na ataki hakerów narażone są przede wszystkim duże korporacje i spółki, agencje rządowe, przemysł energetyczny i wiele innych. Ówczesne systemy zabezpieczeń wykorzystują do przesyłania danych sieć internet, którą również następuje komunikacja między poszczególnymi urządzeniami. Tym samym, aby zabezpieczyć system alarmowy, kontroli dostępu itp. należy wykorzystywać specjalne certyfikaty, dzięki którym elementy składowe systemu zabezpieczeń będą mogły identyfikować się między sobą. Dzięki temu nie dojdzie do sytuacji, kiedy osoba niepowołana podmieni sprzęt do identyfikacji kart i zastąpi go urządzeniem ze złośliwym oprogramowaniem, które zainfekuje wszystkie urządzenia sieciowe. Haker w ten sposób może uzyskać dostęp do wszelkich przejść, konfiguracji systemu, oraz dostęp do wszystkich systemów zintegrowanych, w tym np. systemu alarmowego. Certyfikaty przypisywane są tylko konkretnym osobom w korporacji lub agencji rządowej, a sami producenci nie mają do nich dostępu. Takie rozwiązanie może uchronić firmę przed wyciekiem cennych informacji oraz modyfikacją danych, utratą środków finansowych lub co najgorsze utratą reputacji, a tym samym klientów na rynku.
Polecamy systemy alarmowe z tego sklepu: http://www.ctr.pl/produkty/wszystkie-systemy-alarmowe/index.html

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.