Niespodzianka w Kielcach na zakończenie kolejki (wynik)

W niedzielę 11. kolejkę spotkań dokończyły piłkarki ręcznie z PGNiG Superligi. Szczypiornistki KSS Kielce sprawiły dużą niespodziankę, pokonując przed własną publicznością Politechnikę Koszalińską.

Sławomir Bromboszcz

Spotkanie od początku ułożyło się po myśli kielczanek, które w 3 minucie prowadziły już 2:0. Zespół z Koszalina zdołał co prawda doprowadzić do remisu - 2:2, jednak tego dnia KSS prezentował się naprawdę dobrze. Kielczanki ponownie uzyskały 2-3 bramkowe prowadzenie, a w końcówce pierwszej połowy "odskoczyły" rywalkom na pięć trafień 16:11.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, w dalszym ciągu przeważały kielczanki, które utrzymywały wypracowane w pierwszej połowie prowadzenie. Akademiczki nie były w stanie odrobić strat i niespodziewanie musiały uznać wyższość KSS-u 24:30.

KSS Kielce - AZS Politechnika Koszalińska 30:24 (16:11)
Najwięcej bramek: dla KSS - Katarzyna Grabarczyk 7, Agata Kabała 4, Marta Rosińska 4, Marija Giedroit 4, Lina Abramauskaite 4; dla AZS - Joanna Dworaczyk 8, Paulina Mochocka 4.