Premier League: Chelsea znów nie wygrała. Kiedy to się skończy?

Piątego meczu z rzędu nie wygrała w lidze Chelsea Londyn. The Blues w derbach Londynu zremisowali z Tottenhamem Hotspur 1:1, ale mogli wygrać. W 90. minucie Didier Drogba nie wykorzystał rzutu karnego.

Bartosz Zimkowski

Carlo Ancelotti posadził na ławce rezerwowych Didiera Drogbę. W ataku miał brylować Nicolas Anelka, ale sporą uwagę mógł zwracać na siebie Frank Lampard. Pomocnik reprezentacji Anglii nie gra od sierpnia z powodu najpierw operacji przepukliny, a następnie urazu pachwiny. Lampard miał nie wystąpić przeciwko Kogutom, dlatego jego pojawienie się na ławce rezerwowych było sporym zaskoczeniem.

Kwadrans potrzebowali gospodarze, aby pokonać Pera Cecha. Roman Pawluczenko odpłacił za zaufanie Harry'emu Redknappowi, który w rezerwie pozostawił Petra Croucha oraz Robbiego Keane'a. Dla Rosjanina była to piąta bramka w Premier League w tym sezonie.

Pierwsza połowa była szybka, a Tottenham grał bardzo dobrze. W przerwie Ancelotti sięgnął po Drogbę. I to właśnie zawodnik z Wybrzeża Kości Słoniowej 20 minut przed końcem doprowadził do wyrównania. Błąd w tej sytuacji popełnił bramkarz Kogutów Gomes źle interweniując po strzale z ostrego kąta.

W doliczonym czasie gry Gomes znów był antybohaterem. Sfaulował we własnym polu karnym Ramiresa i sędzia wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Drogba i role się odwróciły. Antybohaterem był napastnik Chelsea, a bohaterem Gomes, bowiem obronił uderzenie z jedenastu metrów.

Tottenham zremisował z Chelsea 1:1. The Blues zajmują czwarte miejsce, mając tyle samo punktów co trzeci Manchester United. Czerwone Diabły w przypadku porażki z Arsenalem Londyn zajmą czwartą lokatę. Chelsea nie wygrała już piątego z rzędu meczu w lidze. Ostatni raz zwyciężyła 10 listopada, pokonując Fulham Londyn 1:0.

Tottenham Hotspur - Chelsea Londyn 1:1 (1:0)
1:0 - Pawluczenko 15'
1:1 - Drogba 70'

W 90. minucie Drogba (Chelsea) nie wykorzystał rzutu karnego.

Tottenham: Gomes - Hutton, Bale, Bassong, Dawson, Assou-Ekotto, Lennon, Palacios (89' Sandro), Modric, Pawluczenko (78' Keane), Defoe (60' Crouch).

Chelsea: Cech - Ivanovic, A.Cole, Ferreira, Terry, Essien, Ramires, Mikel (46' Drogba), Malouda (77' Lampard), Kalou (68' Sturridge), Anelka.

Żółte kartki: Assou-Ekotto, Gomes (Tottenham) oraz Drogba (Chelsea).