Jagiellonia Białystok - OKS 1945 Olsztyn 1:3 w meczu sparingowym

Pierwszej porażki w meczach sparingowych doznali piłkarze białostockiej Jagiellonii. W swoim drugim spotkaniu w dniu dzisiejszym podopieczni trenera Artura Płatka przegrali z trzecioligowym OKS 1945 Olsztyn 1:3 (1:2).

Tomasz Kozioł

Prowadzenie dla gości już w 14. minucie uzyskał Paweł Szypulski, który w sytuacji sam na sam "położył" Jacka Banaszyńskiego i skierował piłkę do pustej bramki. W 27. minucie żółto-czerwoni doprowadzili do wyrównania. Z rzutu wolnego ładnie przymierzył Vuk Sotirović, piłka odbiła się od poprzeczki, po czym trafiła do Remigiusza Sobocińskiego, który w polu karnym został sfaulowany przez Pawła Alancewicza. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Sotirović. Pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy przyjezdni ponownie wyszli na prowadzenie. Tym razem oko w oko z "Bananem" stanął Sebastian Spychała i strzałem z szesnastu metrów umieścił piłkę w bramce. Po zmianie stron, w 54. minucie wynik meczu ustalił w zamieszaniu podbramkowym Tomasz Zakierski.

Trener gości Andrzej Nakielski był pozytywnie zaskoczony postawą swojego zespołu. - Nie spodziewałem się zwycięstwa, ponieważ w ostatnim czasie ciężko trenujemy. Jesteśmy po jednym obozie, a za chwilę jedziemy na drugi. W moim zespole zabrakło czterech zawodników, którzy są studentami i w tym czasie byli na uczelni. Przewagę fizyczną i więcej siły miała Jagiellonia. Myślę, że był to pozytywny sparing, a pochopnych wniosków nie należy wyciągać zarówno w jedną jak i w drugą stronę. Była to bardzo dobra lekcja dla mojego młodego zespołu, w którym najstarszy zawodnik ma dwadzieścia cztery lata. Mam nadzieję, że to zwycięstwo pozwoli moim chłopcom uwierzyć w siebie.

Mimo porażki w nie najgorszym humorze był także szkoleniowiec Jagi Artur Płatek. - Uważam, że to był bardzo dobry mecz w wykonaniu obu zespołów, a w wykonaniu mojego tym bardziej dobry. Jestem zadowolony z tego spotkania, chociaż przegraliśmy 1:3. Straciliśmy trzy kuriozalne bramki, z czego... dwóch nie widziałem. Jeżeli ma się taką skuteczność i gra się tak opornie jak my dzisiaj, to nie można wygrać meczu. Z czego wynika moje zadowolenie? Tylko z gry młodzieży.

Jagiellonia Białystok - OKS 1945 Olsztyn 1:3 (1:2)
0:1 - Szypulski 14'
1:1 - Sotirović (k.) 31'
1:2 - Spychała 40'
1:3 - Zakierski 54'

Jagiellonia Białystok: Banaszyński - Łatka (75' Wilczewski), Kałużny (70' Sołdecki), Napierała (75' Czykier), Jarecki (75' Sulkowski) - Dzienis (67' Stachelski), Kwiek (66' Gondek), Markiewicz (73' Śliwa), Bruno (46' Renusz) - Sobociński (69' Janik), Sotirović (53' Niedziela).

OKS 1945 Olsztyn: Sobiech - Gabrusewicz, Aziewicz, Zakierski, Rzeźnikiewicz - Michałowski (46' Podhorodecki), Alancewicz, Harmaciński (46' Szostek), Azis - Spychała (46' Kaszuba), Szypulski (46' Łukaszewski).

Widzów: 250.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!