Podsumowanie siódmej kolejki LSK

Po prawie miesięcznej przerwie wznowiła rozgrywki Liga Siatkówki Kobiet. W meczu na szczycie BKS pokonał Muszyniankę i z kompletem punktów jest liderem, tabelę zamyka AZS Białystok, który jeszcze nie zdobył żadnego oczka.

Agnieszka Tomalik

Gedania Gdańsk - Winiary Kalisz 1:3 (15:25, 25:23, 21:25, 14:25)

Aktualne Mistrzynie kraju pozwoliły gdańszczankom na wygranie tylko jednego seta, więc spotkanie skończyło się bez niespodzianki, która miała miejsce w zeszłym sezonie gdy Kalisz musiał uznać wyższość gospodyń. Zawodniczką spotkania została wybrana Magdalena Godos.

AZS AWF Poznań - PTPS Farmutil Piła 1:3 (17:25, 25:19, 13:25, 18:25)

W derbach wielkopolski górą były podopieczne Jerzego Matlaka. Pilanki pozwoliły sobie tylko na stratę jednego seta i poza przegraną w drugiej partii spotkanie było jednostronnym widowiskiem.

Muszynianka Fakro Muszyna - BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (25:12; 23:25; 18:25; 20:25)

W Muszynie spotkały się jedne z głównych pretendentek do tytułu Mistrza Polski. Po rozbiciu w pierwszym secie przyjezdnych, w kolejnych partiach do głosu doszły bielszczanki i nie pozwoliły sobie wydrzeć ani jednego punktu, tym samym zachowując status niepokonanych w polskiej lidze. MVP została wybrana Joanna Staniucha-Szczurek.

Centrostal Bydgoszcz - MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (25:19, 25:21, 20:25, 26:28, 18:20)

Bydgoszczanki w meczu z beniaminkiem LSK chciały przerwać złą passę. Okazało się to niemożliwe i schodziły z własnego parkietu pokonane. Spotkanie nie stało na zbyt wysokim poziomie, mnóstwo było niedokładności w grze i niewymuszonych błędów po obu stronach siatki. MVP meczu została Ewelina Sieczka.

Stal Mielec ? AZS Pronar Zeto Astwa Białystok 3:0 (25:20, 25:18, 25:14)

Mielczanki pewnie w trzech setach pokonały siatkarki Dariusza Luksa. Białostoczanki miały duże problemy z przyjęciem zagrywki i ze sforsowaniem dobrze ustawionego bloku przez rywalki. Gospodynie wykorzystywały wszystkie nadarzające się kontry, a to okazało się kluczem do zwycięstwa. MVP spotkania została wybrana Iwona Niedźwiedzka.