Gorzej być nie mogło - podsumowanie ME w wykonaniu polskich siatkarzy.

autor: Fan z Tarnowa | 2013-09-25, 10:49 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Mimo, że dziś rozpoczną się dopiero ćwierćfinały nam już nie dane będą emocje związane z tą wielką imprezą. Po frajerskiej porażce z Bułgarami Polska żegna się z Mistrzostwami Europy. Niestety słaba forma z IO i LŚ potwierdziła się i Polacy odpadli w meczu barażowym ME. Jak po każdej przegranej imprezie (do czego przywykliśmy nie tylko w siatkówce ale i w piłce nożnej, ręcznej czy koszykówce) czas zadać sobie pytanie kto zawinił? Na pierwszy plan napewno wysuwa się trener Andrea Anastasi. Z tylko sobie wiadomych przyczyn zrezygnował z jednego z najlepszych na świecie libero - Krzysztofa Ignaczaka i jednego z najlepszych na świecie rozgrywającego - Pawła Zagumnego. Za nich powołał Pawła Zatorskiego (libero) i Łukasza Żygadłe (rozgrywający). Ten pierwszy mając nawet prostą, spadającą piłkę tuż przed nim nie potrafił odbić, drugi z kolei błądził jak dziecko we mgle, dając piłkę to na jedną, to na stronę, a rywal jeszcze przed podaniem mógł spokojnie, w ciemno skakać do bloku, tak czytelne były te zagrania. Środek nie funkcjonował w ogóle. Kolejna plama Anasstasiego to rezygnacja z Wlazłego. Jak można zrezygnować z jednego z najlepszych na świecie serwującego? Te nasze serwisy, z właszcza wczoraj wołały o pomstę do nieba. I tu właśnie przydałby się taki Wlazły, który wprowadziłby sporo zamieszania po drugiej stronie siatki. Przecież to jest taki polski Michałov, więc kompletnie nie rozumiem decyzji trenera.
Całe nieszczęscie zaczęło się podczas Irzysk Olimpijskich. Anastasi przesadził z trenigniegm wytrzymałościowym naszych chłopców. Efekt? porażka z Australią i odpadnięcie z gry o medale. Kolejna wielka impreza to LŚ i brak awansu z grupy. Kolejna to właśnie ME i wygrane tylko z Turcją i Słowacją, a przegrane z Francją i Bułgarią. Moim zdaniem trener Anstasi powinien odejść. Widzieliśmy w nim zbawcę? Był nim bo był tym pierwszym, który poprowadził nas do zwycięstwa w LŚ, ale dziś ani jemu ani polskiej reprezentacji nie po drodze, coś się wypaliło, w tym kontakcie nie ma już motywacji, apelowanie do profesjonalizmu nic nie daje, nie jesteśmy nigdzie, jesteśmy w tym miejscu w którym byliśmy gdy Andrea Anastasi obejmował polską kadrę. A miało być lepiej i te słynne powiedzenia Anastasiego że krok po kroku będzie lepiej, będziemy dobrze grali, że wskoczymy na wysoki poziom i tego nie było widać, pomysłu nie było widać, nie ma myśli w grze naszego zespołu. Niestety ale zespół się nie przebudził. Nie było zespołu. nie było woli walki, dynamiki, dokładności, nie było drużyny takiej jaką pamiętamy z LŚ 2012. Wczoraj w tych 3 ostatnich setach graliśmy jak wypaleni, graliśmy żenująco, nic nie tłumaczy takiej postawy, nawet samo zaangażowanie, które mimo wszystko było duże (co było widać po zachowaniach siatkarzy), ale żal było patrzeć na to pożegnanie z Mistrzostwami, żegnamy się w żenująco słabym stylu.
Od wielu lat nie widziałem tak słabo grającej reprezentacji Polski i to nie tylko na tych Mistrzostwach ale też na IO i LŚ. Tysiące polskich kibiców, fantastyczna atmosfera, wielkie oczekiwania, chęć uszczęśliwienia tych kibiców i taki marazm, który nic nie wnosi, nic nie daje, tylko wciąż jesteśmy rozczarowani, zdegustowani, choć jako kibice wierzymy, że będzie lepiej, MUSI BYĆ LEPIEJ, BO GORZEJ JUŻ BYĆ NIE MOŻE.
Ciekaw jestem czy Andrea Anastasi całą wine za porażkę weźmie na siebie, czy też zacznie nam tłumaczyć, że nie potrafimy gracz, że Polacy nie zrealizowali tego co nakreślił, ale gdzieś Panie trenerze odpowiada Pan za to, że ten zespół wygląda tak jak wygląda, na tych ME, czy parętygodni temu podczas LŚ, że o IO nie wspomnę.
I to nie jest tak, że z tej Reprezentacji nie można nic wykrzesać, po korektach, po podziękowaniu kilku siatkarzom i po wprowadzeniu nowe grupy.
Przed nami Mistrzostwa Świata. Jeżeli chcemy uniknąć kolejnej kompromitacji, trzeba wprowadzić wiele zmian. Na początek proponował bym zmianę trenera. ANASTASI MUSI ODEJSĆ! Kto na jego miejsce? Ja bym proponował Krzysztofa Stelmacha. Był on asystentem Casstelaniego, więc dużo mógł się nauczyć, poza tym na codzień jest trenerem w Pluslidze siatkarzy, więc jest na bieżąco z formą zawodników, i wie kogo kiedy powołać. A wy jak myślicie? Zapraszam do dyskusji!
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
Fan z Tarnowa

Dokładnie. A na MŚ już nowy trener powinien dać taki skład:
1.Wlazły 2.Pliński 3.Kurek 4.Zagumny 5.Bociek 6.Ignaczak (libero) plus oczywiście zminnicy : Winiarski, Ruciak, Kubiak, Drzyzga, Możdżonek i Bartman

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [4 komentarze tej dyskusji]

Mnie najbardziej raził brak rozgrywającego i atakującego. Żygadło to zwykły przeciętniak, który kilka sezonów siedział na ławce w Trentino. Jarosz, to po prostu kpina. Brak nam atkującego na miarę Sokołowa,...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kasyx

Mnie najbardziej raził brak rozgrywającego i atakującego. Żygadło to zwykły przeciętniak, który kilka sezonów siedział na ławce w Trentino. Jarosz, to po prostu kpina. Brak nam atkującego na miarę Sokołowa, Grozera, Michajłowa czy Rouziera. Wg mnie, Anastasi po ME, powinien zostać zwolniony.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

ostatnia odpowiedź: 25 września 2013 [4 komentarze tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Fan z Tarnowa

Dokładnie, choć uważam że przy takich drużynach jak Brazylia, Rosja, Bułgaria, Włochy, Francja, Kuba czy Serbia to sukcesem będzie już finał.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

Popieram.Anastasi musi odejść.Coś się wypaliło.Potrzeba teraz ostrego trenera ,który wstrząsnie ta ekipa.Np.Alekna.Do kadry muszą wrocic Wlazły,Zagumny i Ignaczak.Koniecznie.Tylko wtedy jest szansa na...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Apator Fan

Popieram.Anastasi musi odejść.Coś się wypaliło.Potrzeba teraz ostrego trenera ,który wstrząsnie ta ekipa.Np.Alekna.Do kadry muszą wrocic Wlazły,Zagumny i Ignaczak.Koniecznie.Tylko wtedy jest szansa na sukces na MŚ.A dla mnie sukcesem będzie na własnej ziemi tylko i wyłacznie złoty medal.Potencjał mamy ogromny i jestesmy w stanie tego dokonac.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)

ostatnia odpowiedź: 25 września 2013 [1 komentarz tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.