Ci zawiedli najbardziej - runda zasadnicza w wykonaniu zawodników

autor: Fan z Tarnowa | 2013-10-03, 10:53 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Za nami kolejny sezon żużlowy. Jakiś czas temu pisałem o największych objawieniach w tym sezonie. Dziś skupię się na zawodnikach, którzy mocno rozczarowali swoje kluby.

1. Martin Vaculik (Unia Tarnów)

Kiedy w tamtym roku Słowak zdobywał złoto dla Tarnowa, kiedy wygrywał rundę SGP i w kolejnych spisywał się wręcz wyśmienicie, wszyscy mówili, że w tym sezonie powalczy o medal Indywidualnych Mistrzostw Świata. Niestety, ale to go przerosło i obecnie w klasyfikacji zajmuje odległą, 14 pozycję. W lidze polskiej szło mu niewiele lepiej, gdzie na palcach jednej ręki, można wyliczyć udane występy Vaculika w tym sezonie. Na otarcie łez pod koniec sezonu zdobył Indywidualne Mistrzostwo Europy, co napewno pozwoliło mu uwierzyć w siebie i niejako zrekompensowało cały ten sezon, który Martin chce mieć już jak najszybciej za sobą.
Średnia biegowa 2012 : 2,088
Średnia biegowa 2013 : 1,464


[b]2. Leon Madsen (Unia Tarnów)[/b]

Kolejny zawodnik z Tarnowa, który nie sprostał oczekiwaniom wszystkich. Po świetnym sezonie Leon, szczególnie na początku rozgrywek jeździł jak nie on. Jak wypalony. Co prawda duży wpływ na jego jazdę, miały problemy zdrowotne. Suma sumarum w najważniejszym meczu Leon pojechał dla "Jaskółek" wyśmienicie zdobywając w Częstochowie 11 punktów i walnie przyczyniając się do brązowego medalu, czym zrekompensował kibicom te słabe starty w tym sezonie.
Średnia biegowa 2012 : 1,877
Średnia biegowa 2013 : 1,694[b]3. Joonas Davidsson (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
[/b]

Zielonogórzanie zdobyli Mistrzostwo, a podobno zwycięzców się nie sądzi. Niestety ale Joonas w tym sezonie zawiódł chyna każdego. Tym bardziej, że w niedziele potrafił zdobyć 0-2 pkt w meczu, żeby później pojechać do Szwecji na mecz i tam zdobyć 12-13 pkt, żeby potem znów w niedziele nie zdobyć punktów dla swojej drużyny. Co prawda nie co poprawił się w stosunku do ubiegłesgo sezonu, jednak napewno nie takiej jazdy Davidssona życzyli sobie kibice na W69.  Przygota Joonasa z Falubazem już się raczej skończyła i teraz pójdzie do zespółów takich jak Gdańsk czy Wrocław, no albo trafi do I ligi, gdzi epowienien być silnym punktem swojej nowej już drużyny.
Średnia biegowa 2012 : 1,033
Średnia biegowa 2013: 1,136

[b]4. Greg Hancock (składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz)
[/b]

Kiedy Amerykanin przychodził do Bydgoszczy z Tarnowa, gdzie rok wcześniej zdobył dla niego Mistrzostwo Polski, wszyscy w Bydgoszczy mówili, że dzięki niemu miejscowa Polonia się utrzyma, Na słowach się skończyło, a Greg w kilku meczach jeździł wręcz tak fatalnie, że jechał za niego junior. Mimo słabego sezonu w polskiej lidze, Amerykanin napewno nie będzie narzekał na brak ofert w przyszłym sezonie.
Średnia biegowa 2012 : 2,302
Średnia biegowa 2013 : 2,000

[b]
[/b]
[b]5. Rafał Okoniewski (PGE Marma Rzeszów) [/b]


Tak słabego sezonu popularny "Okoń" nie spodziewał się chyba sam. W wielu meczach zawiódł, a szczegónie w tych najważniejszych kompletnie nie mógł się odnaleźć i głównie dzięki niemu rzeszowski zespół spadł do I ligi. Los Rafała nie jest jeszcze znany, ale sam zawodnik nie ukrywa, że dalej widziałby się w ekstralidze.
Średnia biegowa 2012 : 1,882
Średnia biegowa 2013 : 1,600[b]6. Jurica Pvlic (PGE Marma Rzeszów)
[/b]

Chorwat jest kolejnym zawodnikiem, który mocno rozczarował rzeszowskich fanów i bez którego spadek drużyny z Rzeszow anie byłby możliwy. W wielu meczach jechał po prostu beznadziejnie, często dziecinnie się tłumacząc. W przeciwieństwie do Okoniewskiego Jurcia dalej widziałby się w Rzeszowie.
Średnia biegowa 2012 : 1,724
Średnia biegowa 2013 : 1,524
[b]7. Sebastian Ułamek (Lechma Start Gniezno)[/b]

"Seba" napewno nie zaliczy tego sezonu do udanych. Zaliczył kilka znaczących wpadek. Napewno kibice liczyli na znacznie lepszą postawę Ułamka w tym sezonie, tym bardziej, że obok Mateja Zagara, miał być liderem Gnieźniejskiego zespołu, a okazał się jednym z ojców spadku. Jak sam mówi, nie wyklucza startów w przyszłym sezonie z orłem na plastronie.
Średnia biegowa 2012 : 1,711
Średnia biegowa 2013 : 1,597

A waszym zdaniem, kto najbardziej zawiódł? [b]Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach![/b]

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj: