Henryk Rozmiarek trenerem gorzowian

Zespół AZS AWF Gorzów Wielkopolski ma nowego szkoleniowca. Drużynę beniaminka PGNiG Superligi i aktualnego outsidera tabeli poprowadzi Henryk Rozmiarek - pisze Gazeta Lubuska.

Sabina Szydłowska

Henryk Rozmiarek jest już trzecim szkoleniowcem, który objął zespół Akademików w tym sezonie. W połowie grudnia gorzowski klub, z powodu bardzo słabej postawy drużyny w PGNiG Superlidze, zwolnił ze stanowiska ówczesnego trenera Dariusza Molskiego. Nowym został Mariusz Czubak, który poprowadził drużynę zaledwie w jednym meczu. Pojedynek 15 kolejki PGNiG Superligi, w której gorzowianie wysoko polegli w Głogowie (26:36), był pierwszym i zarazem ostatnim spotkaniem beniaminka pod okiem tego szkoleniowca, gdyż po tym meczu złożył on rezygnację z zajmowanego stanowiska.

Rozmiarek ma 62 lata. W przeszłości grał na pozycji bramkarza. Reprezentował barwy klubów polskich i niemieckich. Z reprezentacją Polski trzy razy występował na Igrzyskach Olimpijskich oraz dwa razy na mistrzostwach świata. Jako trener pracował ostatnio z zespołem Piotrkowia Piotrków Trybunalski.

W Gorzowie czeka go niełatwe zadanie - utrzymanie gorzowskiej drużyny w PGNiG Superlidzie. Beniaminek po 15 kolejkach spotkań, z 7 punktami na koncie, zamyka stawkę ligowej tabeli. W 8 ostatnich meczach nie zdołał zdobyć chociażby punktu. Nowy szkoleniowiec spotka się z zespołem w poniedziałek. Rozgrywki ligowe wznowione zostaną na początku lutego. Gorzowianie rozpoczną je dwoma spotkaniami przed własną publicznością, w których będą mieli okazję przerwać fatalną passę porażek.

Źródło: Gazeta Lubuska