Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • drmortus napisał/a komentarz do Żużel. Kluby z PGE Ekstraligi dzwoniły do Karola Żupińskiego. Junior raczej zostanie w Zdunek Wybrzeżu

  Myślę, że trochę ryzykowna decyzja, żeby się nie przenosić. Rozumiem jeżeli trzyma kontrakt . Widać, że coś ostatnio z tą młodzieżą w Wybrzeżu nie jest najlepiej i to nie tylko kwestia Żupińskiego. Chłopak ma już umiejętności by spróbować Ekstraligi - np. moim zdaniem Cierniak jeszcze nie i dlatego senior Cierniak podjął dobrą decyzję. Jeżeli Żupiński zaliczy kolejny słaby sezon w 1 lidze, to może zacząć się robić nerwowo. Generalnie mam takie wrażenie, że w Wybrzeżu regularnie pojawiają się talenty, ale po nagłym wystrzale coś później nie tak jest z ich prowadzeniem patrz np. Kossakowski.
  Rozumiem też, że chłopak ma 17 lat, jest jeszcze szkoła itd. Dlatego moim zdaniem jak miał gdzieś przechodzić to do GKM. Przemawiają za tym kilka argumenty. 1. Bliskość geograficzna. 2. Chłopak dobrze sobie radzie na grudziądzkim torze (przykładowo błędem Pieszczka było to, że poszedł do Zielonej Góry na tor który ewidentnie mu nie leżał), a to ważne dla juniora. 3. Miałby pewne miejsce w składzie, bo poza Turowskim w GKM nie ma juniora gotowego na Ekstraligę. 4. Nie byłoby wobec niego wielkich oczekiwań. Powiedzmy sobie szczerze, gdyby z Turowskim zrobili razem w meczu 4-5 punktów, to nikt nie oczekiwałby więcej. W efekcie Żupiński dostałby szansę na objeżdżenie w Ekstralidze bez nadmiernych oczekiwań ze strony klubu. Juniorka też w przyszłym roku będzie słabsza w Ekstralidze. 5. Trener Kościecha - Żupiński na pewno nie jest gorszym materiałem na żużlowca niż Turowski.

 • drmortus napisał/a komentarz do Żużel. Stal Gorzów zalega pieniądze Krzysztofowi Kasprzakowi. Od nich zależy jego przyszłość

  @drmortus: Rolowanie długu trwało od kilku sezonów

 • drmortus napisał/a komentarz do Żużel. Stal Gorzów zalega pieniądze Krzysztofowi Kasprzakowi. Od nich zależy jego przyszłość

  Słyszałem plotkę, że chodzi o około 500 tys. zł

 • drmortus napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Widać że dziwna pogoda we Wrocławiu, przy krawężniku pokropiło a na szerokiej była ulewa

 • drmortus napisał/a komentarz do Była szansa na KSM w sezonie 2019. Weto mistrza Polski

  Myślę, że na wprowadzenie KSM w tym roku jest już zbyt późno. Taką decyzję powinno się podjąć obecnie, ale dla sezonu 2020.

  KSM nie musi krzywidzić zawodników i klubów, jest to tylko kwestia dobrego ustalenia zasad.


  Proponowane przez siebie rozwiązanie nazwałbym kopertowym KSM, gdyż de facto dzieli on zawodników na grupy i ma przeciwdziałać budowaniu dream-teamów i wzajemnym wyrywaniu sobie przez kluby liderów. Jednoczesnie proponowane rozwiązanie nie karze zawodników za dobre wyniki, klubów za dobre szkolenie, a jednocześnie dopinguje kluby do dobrego szkolenia młodzieży, co stałoby się kluczowe dla walki o faze play-off. Stwarzałoby to szansę również biedniejszym klubom na sukces, przy założeniu, że sobie na to zapracują pracą z młodymi zawodnikami. Myślę, że kopertowy KSM mógłby się okazać ciekawy nawet dla Unii Leszno.

  Załóżmy, że indywidualny KSM zawodnika byłby obliczany jako czterokrotność jego średniej biegowej (kwestią otwartą pozostaje czy powinno to być liczone z perspektywy ostatniego roku, czy kilku ostatnich lat). W takim przypadku, jak wynika z doświadczeń ostatnich trzech sezonów w Ekstralidze, średnią przekraczającą 9 punktów uzyskuje raczej nie więcej niż 5 zawodników. Z kolei indywidualny KSM wynoszący co najmniej 8 punktów osiąga z reguły nie więcej niż 15-16 zawodników. W związku z tym można pomyśleć nad wprowadzeniem następujących zasad KSM w Ekstralidze:

  1. Maksymalny indywidualny KSM zawodnika nie może być wyższy niż 9,00 punktów - w ten sposób nie karzemy liderów za dobrą jazdę. Zwodnicy z taką średnią stanowią więc jedną kopertę.

  2. Minimalny indywidualny KSM zawodnika, seniora nie może być niższy niż 6,00 punktów - zawodnik po słabym sezonie może mieć problem ze znalezieniem klubu, ewentualnie pozostaje mu rola 5 seniora lub rezerwowego. Zawodnicy z taką średnią też tworzą jedną kopertę.

  3. Minimalny indywidualny KSM zawodnika, juniora nie może być niższy niż 2,50 punktu - to pierwsza zachęta do dobrego szkolenia młodzieży.

  4. W przypadku juniora, wychowanka danego klubu, KSM zawsze wynosi 2,50 punktu - drenowanie juniorów z innych drużyn przestaje być tak opłacalne i klub nie jest karany za dobrych młodzieżowców. W tym względzie pewnie trzaba byłoby wprowadzić okres przejściowy i uznać, że wszyscy zawodnicy juniorzy jeżdżący w sezonie 2018 w danym klubie, są uznawani do celu obliczania KSM jako jego wychowankowie.

  5. Przy obliczaniu KSM drużyny uwzględnia się 4 seniorów o najwyższym indywidualnym KSM oraz juniora o najwyższym KSM - ogranicza to trochę konieczność szukania zawodników tak by suma KSM pasowała - nie dotyczy to piątego seniora, który może mieć dowolny KSM, ale niższy (podkreślam nie równy a niższy -chyba że wynosiłby minimalne 6) od KSM 4 seniora.

  6. Minimalny KSM zawodnika, seniora który w poprzednim sezonie nie startował w Ekstralidze lub 1 lidze wynosi 7,50 punktu. Jeżeli ten zawodnik będzie stałym uczestnikem Grand Prix to jego KSM wynosi 8 punktów.

  7. Zastosowanie współczynnika 0,75 przy obliczaniu KSM dla zawodnika z 1 ligi.

  8. g. Przy obliczaniu KSM drużyny uwzględnia się 4 seniorów o najwyższym indywidualnym KSM oraz juniora o najwyższym KSM - w efekcie dobry junior ale kupiony "zjada" KSM seniorów.

  9. Limit KSM dla drużyny wynosi 33,5 punktu (obliczyłem go przyjmując 3*8 punktów+1*7 punktu+1*2,50 punktu - założenie wzięło się stąd, że drużyna nie będzie mogła mieć 4 liderów tzw. armat - chyba że trafi z transferem zawodnika, który wyrośnie na lidera.

  10. Drużyna mogłaby przekroczyć KSM w okresie jednego sezonu, pod warunkiem, że czterech seniorów służących do wyliczenia drużynowego KSM nie zmieniłoby się.

 • drmortus napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Zbyt poźno wystąpił o wizę

 • drmortus napisał/a komentarz do Przemysław Pawlicki jak wańka-wstańka. "Niejednemu napsuje sporo krwi"

  Przemek generalnie nie zawodzi. Troszkę barkuje mu zwycięstw indywidualnych, ale myślę ,że jest to kwestia trafienia ze sprzętem i spasowania się z torem, przede wszystkim w Grudziądzu. Może Johnes w końcu zrobi mu jakąś rakietę. Na razie nie jest źle, ale rewelacji też nie ma w jego silnikach.

 • drmortus napisał/a komentarz do GKM Grudziądz przedstawił ofertę karnetową

  Ktoś wie co się stało z klubowym forum ?

 • drmortus napisał/a komentarz do Zakontraktowali zawodników i złamali regulamin. Co na to GKSŻ?

  Proszę pamiętać, że parafowanie umowy, to nic innego jak przygotowanie umowy do podpisu, czyli ustalenie jej treści. Parafowanie umowy to nie to samo co jej podpisanie.

 • drmortus napisał/a komentarz do Nie ma decyzji w sprawie Grigorija Łaguty. O co chodzi z wnioskiem TUE

  A ja sądze, że sprawa może się rozstrzygnąć w przyszłym tygodniu. Kluczowa jest decyzja komisji wykluczeń. Co Łaguta mógł napisać we wniosku wstecznym. Że nie wiedział, że mu coś podali. To nie jest moim zdaniem tłumaczenie. Ok. Gdyby badanie było tydzień lub dwa po wyjściu ze szpitala to taki wniosek miałby sens, bo np. jeszcze jest w trakcie sporządzania stosownych wniosków. Miał jendak na to 3 i pół miesiąca. Zawodowy sportowiec musi wiedzieć, że nie może wszystkiego jeść i dokładnie analizować co mu podaje się w trakcie leczenia i od tego jest lekarz medycyny sportowej, z którym powinien się konsultować. Grisza sprawę co najmniej poważnie zaniedbał i wątpię, aby do jego wniosku się przychylono .To oznacza odebranie punktów i to pięciu, gdyż po przyłapaniu na dopingu nie ma prawa startować i tyle. Nie ważne czy melodonium miało wpływ czy go nie miało już wówczas na jego wyniki. Nawet jak złożył wniosek w języku rosyjskim to chyba sami mogą go przetłumaczyć u przysięgłego tłumacza. Zajmie mu to góra dzień.

 • drmortus napisał/a komentarz do Sparta - GKM: Lider ma o czym myśleć. Wszystko przez Łagutę (relacja)

  Czy zawuażyliście, że zawodnicy Sparty bardzo ryzykują na starcie w kolejnym meczu - bo mogą. Najwyżej pojedzie za nich Drabik, a zawsze kilka razy się uda. Przepis pozwalający wstawić po taśmie juniora sprzyja pod tym względem zachowaniom nieporządanym, czyli próbom kradzieży starty, a przynajmniej próbom wstrzelenia się w start. Ta taktyka przynosi Sparcie wymierne korzyści.

 • drmortus napisał/a komentarz do Sparta - GKM: Lider ma o czym myśleć. Wszystko przez Łagutę (relacja)

  Czy zauważyliście, że w kolejnym meczu zawodnicy Sparty bardzo ryzykują na starcie, bo mogą. Najwyżej pojedzie za nich Drabik. Przynosi im to wymierne korzyści, bo zawsze pare razy się uda. Trochę przepis dopuszczający do biegu po taśmie juniora jest pod tym względem patologiczny i sprzyja taktyce "na wstrzelenie się".

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.