Observator - lubi - strona 2

 • Observator lubi Komentarz

  Observator, szukasz myśli trenerskiej? od czasów Jankowskiego nic się nie zmienia i się nie zmieni gdy bedzie Marzec. Był wolny Tetelewski swojego czasu, ale nie odpowiadał pewnym osobom (w tym niestety niektórym zawodniczkom). A z Tetelewskim mogłaby przyjść z Gdyni Matieli, a nie Achruk, która po Niedźwiedź jest dla mnie aktualnie największym rozczarowaniem w historii klubu (biorę pod uwagę oczekiwania co do zawodniczki-tj. mózg drużyny, liderka; jej zarobki na tle ligi; to kogo zastępowały - de facto miały zastąpić Dorę Małek; wreszcie formę prezentowaną na boisku, w tym na tle liderek konkurencyjnych zespołów). Niestety, ale u nas rządzą układy i wygląda to jak wygląda - co do ostatnich transferów chyba szkoda papieru, a ew. Kudłacz w Lublinie to też chyba żart? potrzeba leworęcznego rzutka wysokiej klasy, ale zabrakło ''woli'' żeby zakontraktować chociażby kogoś z dwójki Kobi-Jakubowska, w zeszłym roku środek rozegrania? szkoda słów...a konkurencja na lokalnym podwórku rośnie w siłę i 2 tys. kibiców na trybunach na meczach Perełek to chyba będzie nieosiągalne marzenie

 • Observator lubi Komentarz

  No to wypada mi odszczekać pewien wpis, który popełniłem po pierwszym meczu Zagłębia w sezonie (porażka po karnych z Piotrcovią) - ściągnięcie Drabik (a także Kochaniak) okazało się jednak strzałem w dziesiątkę i na szczęście dla klubu to koleżanki dostosowały się poziomem do nich, a nie odwrotnie ;). Gratulacje dla całej drużyny i pani Bożeny, która przynajmniej raz na 10 lat nie musi wysłuchiwać szyderczych przyśpiewek o srebrze i to nie tylko ze względu na puste trybuny.

 • Observator lubi Komentarz

  Gratulacje! Pokażcie się w końcu w Europie!!!

 • Observator lubi Komentarz

  Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że z Moniki Marzec będzie taki sam trener co z Bożenki? Zobaczcie co dzisiaj zrobiła Majdzińska, a w zasadzie ile wariantów rozegrania/obrony miała w zanadrzu, a u nas...przykre jak ten zespół się stacza...

 • Observator lubi Komentarz

  @Observator: Szkoda tylko, że to podobno jedyna leworęczna zawodniczka w swoim roczniku.

 • Observator lubi Komentarz

  Byliśmy słabsi we wszystkich elementach gry od Austryjaczek, a za chwilę będziemy słabsi od Szwajcarek, które też grają szybko i zdecydowanie, z zawodniczkami grożącymi rzutem z drugiej linii.
  My boimy się szybkiej gry i gramy najczęściej bezpiecznego chodzonego.
  Jak to zmienić? Ba!
  Młody zagraniczny trener i młode zawodniczki.
  Barbara Zima, Kinga Jakubowska ... trzeba ich szukać i dawać szansę.

 • Observator lubi Komentarz

  To trzeba było zatrudnić zagranicznego trenera, żeby w trakcie wziętego czasu prawił takie nic nie znaczące mądrości. A efektywność tych czasów znikoma, skoro zawodniczki muszą potem tłumaczyć jedna drugiej co trener powiedział. ŻENADA.

 • Observator lubi Komentarz

  Polska piłka ręczna nie istnieje ani męska , ani żeńska, Austriaczki cały czas prowadziły, były lepsze i zasłużenie wygrały. W bramce zamiast zawodniczki była firanka.

 • Observator lubi Komentarz

  Mieliśmy przypilnować zwłaszcza Frey. No właśnie - mieliśmy... Jeśli po przerwie kilka razy dobijaliśmy do wyniku dającego awans, to głównie zasługa indywidualnych zrywów Kudi i Nosek. A nasze bramkarskie trio? W sumie chyba sześć odbitych piłek, czyli jakieś 17% skuteczności...

 • Observator lubi Komentarz

  Dno i metr mułu.
  Zero charakteru , taktyki i stylu pomimo tego że to mecz o wszystko i na własnym terenie.
  Frey przez cały mecz robi sobie co chcę i nikt nie reaguję a przecież było wiadomo że to ona robi grę Austrii.
  Dlaczego nie dostała plastra aby wybić ją z gry i Austriaczki?
  Uważałem Senstada za solidnego trenera ale po tym meczu muszę zmienić zdanie.
  Skoro nie idzie to się odpowiednio reaguję
  Młode nic nie wnoszą do tej kadry a ile gra może opierać się na weterankach.
  Ten mecz pokazał co znaczą zawodniczki z polskiej Superligi oraz jej poziom.
  Zespół nie zasłużył na awans i nie ma co zwalać na sędziny gdyż albo się "gryzie parkiet"i wygrywa albo dostaje się bęcki z nic nie znaczącą obecnie w światowym handballu Austrią.

 • Observator lubi Komentarz

  Taki niestety jest poziom naszej Żeńskiej Piłki Ręcznej. Mimo to powinniśmy ten mecz zwłaszcza u siebie wygrać!!!

 • Observator lubi Komentarz

  JAK SENSACJA , zawodniczki z Austrii były lepsze , nasi trenerzy i panie mieli przewidzenia że remis tam DA U NAS WYGRANĄ . Goście cały czas miały przewagę i po zawodach .
  Szkoda .

 • Observator lubi Komentarz

  Po pierwsze Roszak zdobyła 3 bramki (3 karne).
  Po drugie po co do Austrii pojechała Achruk? Na wycieczkę?
  Po trzecie, dlaczego trener nie powołał Kingi Jakubowskiej jako drugiej prawej rozgrywającej?
  Po czwarte, czy wzrok mnie mylił i dostrzegłem stronniczość sędziów?

 • Observator lubi Komentarz

  Remis przy dość wysokim wyniku to też niezła zaliczka, ale niedosyt faktycznie pozostaje, tym bardziej że bramkarka Blażek nie miała swojego dnia, a u nas Romka i Zimny skutecznie wypełniały lukę po niezbyt jeszcze dysponowanej Achruk. Szkoda tego przestoju od 39 do 47 minuty - w tym okresie mieliśmy chyba tyle samo błędów własnych, co przez resztę spotkania. Ciekawe, czy w rewanżu od pierwszej minuty wyjdzie Romka - dzisiaj pomimo kilku strat nieźle rozruszała nasz atak.

 • Observator lubi Komentarz

  Nawiązując do słynnego hasła pewnego klubu - Gosiu, nigdy nie będziesz szła sama. Trzymam kciuki i głowa do góry!

 • Observator lubi Komentarz

  PS. Jeśli Kochaniak tak samo odważnie weźmie sprawy w swoje ręce w dwumeczu z Austrią, to może wreszcie doczekamy się pełnowartościowej następczyni Kudi i Achruk w kadrze.

 • Observator lubi Komentarz

  PS. Oczywiście Zagłębie będzie już "pewne mistrzowskiego tytułu" - ach, gdzie te czasy, gdy posty można było edytować w ciągu kilku minut po wysłaniu.

 • Observator lubi Komentarz

  Widać było,że Kinga nie miała ochoty rozmawiać o grze w kadrze,a wręcz prawie doprowadziło ją to do łez.Przykry obraz.Niepotrzebnie to w ogóle drążyli.Co do samego meczu,to duży potencjał pokazała Kochaniak,oby w kadrze też tak śmiała.

 • Observator lubi Komentarz

  Wynik ważny nie tylko dla Lublina, o ile złoto dla Zagłebia pewne to pozostale medalistki poznamy zapewne w ostatniej kolejce i niewykluczone jest, że sezon z medalem zakonczy Piotrcovia.

 • Observator lubi Komentarz

  @Observator
  "Ciekawa wymiana skrzydłowych na linii Piotrków - Lublin ( Szynkaruk/ Królikowska ) - trochę to dziwne i sportowo mało wytłumaczalne ( no chyba jedynie to to, że Pati chce być bliżej domu - Łódź ) !"

  Też się nad tym zastanawiam i szukam wytłumaczenia, zwłaszcza w kwestii "królika". Dla
  Patrycji to jednak mały zjazd w dół. Dla Darii oczywiście sportowy awans i szansa na dalszy ( i przede wszystkim szybszy) rozwój. O ile będzie dostawać odpowiednią ilość minut na parkiecie. Obu zawodniczkom życzę powodzenia w nowych klubach.