WTA Brisbane: Jans i Rosolska przegrały w finale

Klaudia Jans i Alicja Rosolska przegrały z Alisą Klejbanową i Anastazją Pawljuczenkową 3:6, 5:7 w finale turnieju Brisbane International.

Dla Polek był to drugi finał w Brisbane. W 2009 roku przegrały z Niemką Anną-Leną Grönefeld i Amerykanką Vanią King 6:3, 5:7, 5-10. Jans i Rosolska pozostają z jednym wspólnym tytułem wywalczonym w 2009 roku w Marbelli (pokonały Anabel Medinę i Virginię Ruano). Bilans ich finałów to 1-6. Alicja święciła jeszcze triumf w Viña del Mar (Chile) w 2008 roku w parze z Łotyszką Ligą Dekmeijere.

Klejbanowa zdobyła swój trzeci tytuł w deblu (2009 - Fes, Budapeszt, Tokio, każdy z inną partnerką). Dla Pawljuczenkowej to drugi deblowy triumf (w 2008 roku w Fes w parze z Soraną Cirsteą, gdzie w finale pokonały... Klejbanową i Jekaterinę Makarową).

W I secie Rosjanki prowadziły 4:1 (pierwszego gema przy 0:2 wywalczyła Rosolska po obronie trzech break pointów), ale Polki zbliżyły się na 3:4 przełamując Klejbanową, która na zakończenie popełniła podwójny błąd. Pawljuczenkowa utrzymała serwis kończąc asem, a w dziewiątym gemie Rosjanki zaliczyły jeszcze jedno przełamanie. Przy piłce setowej Jans popełniła podwójny błąd.

W trzecim gemie II seta Polki przełamały Pawljuczenkową. Mimo dwóch podwójnych błędów Rosolska utrzymała serwis, broniąc dwóch break pointów. W piątym gemie polskie deblistki odebrały serwis Klejbanowej, ale w kolejnym gemie Rosjanki przełamały Jans. Klaudia jeszcze raz oddała serwis i rywalki od 3:5 wyrównały na 5:5. Po raz pierwszy w meczu podanie straciła również Rosolska i Rosjanki wywalczyły tytuł.

Brisbane International, Brisbane (Australia)
WTA Tour International, kort twardy (Plexicushion), pula nagród 220 tys. dol.
sobota, 8 stycznia

finał gry podwójnej:

Alisa Klejbanowa / Anastazja Pawljuczenkowa (Rosja) - Klaudia Jans / Alicja Rosolska (Polska) 6:3, 7:5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)