• Zbyszek Es

    Zbigniew Boniek był wybitnym polskim piłkarzem, Wybitnym czyli takim, którego wkład w drużynę narodowągdy nie był kwestionowany. Kropka

  • Zbyszek Es

    Dla nieprzekonanych polecam półfinal Anglia-USA, mecz o kapitalnej dramaturgii i zwrotach akcji. A dla bardziej wciągniętych w temat finał gdzie można zobaczyć, że kobiety pod wzgledem taktycznym doganiają mężczyzn. Ale to trzeba się interesować i podziwiać radość Ellen White , mądrość i rozwagę Megan Rapinoe, dynamikę Rose Lavalle i współczuć Alex Morgan która jako niekwestionowana gwiazda była chyba najczęściej faulowaną zawodniczką na mundialu.

  • Zbyszek Es

    Porównywanie gry męskiej reprezentacji do kobiecej nie ma sensu. Że czwartoligowy Hutnik by wygrał? A Djokovic co by zrobił z Williams albo Halep,że o Radwańskiej nie wspomnę? Za męskim futbolem stoi przeszło sto lat tradycji i doświadczenia. Kobiet raczkują i poczynają sobie zupełnie dobrze. Obejrzałem wszystkie mecze mistrzostw świata i jestem pod wrażeniem zaangażowania i radości z gry. Ktoś widział kompilację kiksów, jakby poszukać to męskich jest też multum i dostępnych od ręki.