Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Roman Mnich

  To już jest parodia, a nie igrzyska olimpijskie. Najpierw sędziowie pozwalają na ustawianie się zawodniczki do zmiany w sztafecie w dowolnym miejscu, zmieniają godziny zawodów, a teraz awansują zawodnika który był ostatni w biegu eliminacyjnym do finału. Sędziowanie powinno polegać na egzekwowaniu ustalonych przepisów. Po cóż rozgrywać eliminacje, po cóż organizować igrzyska?

 • Roman Mnich

  Philipp Aschenwald wygrał kwalifikacje, a więc powinien otrzymać nagrodę. To, że organizatorzy wprowadzili zamieszanie, nie powinno być przeniesione na sportowców. Niech poniosą konsekwencje.

 • Roman Mnich napisał/a komentarz do Mistrzostwa Polski. Dobre wieści o stanie zdrowia Kingi Rajdy

  Kinga, trzymamy za Ciebie kciuki.
  Mam nadzieję, że po tak groźnie wyglądającym upadku Twoja forma eksploduje wzorem Ammana, który na olimpiadzie, niestety odebrał złoto Małyszowi.
  Kinia, jesteśmy z Tobą.
  Jestem kibicem skoków od sukcesu Wojciecha Fortuny.

 • Roman Mnich

  Michał Żewłakow popełnił błąd do którego się publicznie przyznał, wyraził skruchę i jest gotów ponieść konsekwencje określone prawem. Zachował się z honorem. Szkoda, że nie wszyscy tak postępują, a przykładem niech będzie np. pan Najsztub, który nawet uniknął kary.
  Każdy kto z honorem przyzna się do winy i jest gotów ponieść konsekwencje swojego czynu zasługuje na słowa szacunku. Niech politycy wezmą przykład z Michała Żewłakowa.

 • Roman Mnich

  Określenie "Piękna dziewczyna" jest określeniem bardzo subiektywnym i każdy ocenia według swojego gustu. Nie lubię jak jakiś dziennikarz stara się narzucać innym swoje gusta.
  Owszem, dziewczyny są ładne, ale nie tylko wygląd zewnętrzny z makijażem stanowi o wyjątkowym pięknie. Cechy wewnętrzne, inteligencja, dobroć, czułość, ważniejsze są od uroku zewnętrznego.
  Na marginesie, niech każdy ocenia wdzięki kobiet według własnego uznania.

 • Roman Mnich

  Taka żółta kartka powinna być anulowana. Zawodnik strzelił bramkę jak chciał i kiedy chciał. Sędzia nadużył swoich uprawnień i zapewne nie zostanie ukarany.
  Taka jest sprawiedliwość. Sędzia jest nietykalny, a to powinno się zmienić. Za swoje błędy powinien być ukarany.

 • Roman Mnich napisał/a komentarz do Potężny hejt na Dylana Groenewegena. "Spójrzmy na tę sytuację szerzej"

  Każdy pisze co mu przyjdzie do głowy, ale nie zawsze są to przemyślane teksty. Często autorzy kierują się emocjami.
  Podobnie było podczas wypadku. Jestem przekonany, że do wypadku doszło nieumyślnie, w ferworze walki. Bardo często emocje towarzyszące rywalizacji biorą górę nad rozsądkiem.
  Sprawca wypadku żałuje swojego zachowania i powinien ponieść karę dyscyplinarną, która została już nałożona, ponadto sam równie się ukarał, bo doznał kontuzji.
  Hejt który się wylewa na różnych sportowców, z bardzo różnych przyczyn świadczy jedynie o małostkowości autorów tych, bardzo często mizernych pod kątem językowym wpisów.
  Radziłbym wszystkim cofnąć się do nauki poprawnej polszczyzny, bo przecież nasz język jest dobrem narodowym chroniony ustawą.

 • Roman Mnich napisał/a komentarz do Puchar Polski. Cracovia - Legia. "Po wszystkiemu, szkoda Pucharu". Twitter komentuje wpadkę Legii Warszawa

  Panie Wojciechu Kowalczyk,
  Niech Pan nie drwi z piłkarzy bo to też ludzie, a ocenia ich używając kulturalnych, a zarazem profesjonalnych określeń.
  Nigdy nie ceniłem Pana zbyt wysoko jako piłkarza, miał Pan bardzo dużo szczęścia i czasami jakiś instynkt piłkarski, który nie jest efektem dużych umiejętności a splotem wielu okoliczności w danej chwili.
  Proszę zatem nie uzurpować sobie prawa do nieomylności w ocenie kunsztu piłkarskiego poszczególnych piłkarzy.
  Gdyby był Pan tak dobrym obserwatorem, to dlaczego nie jest Pan dobrym trenerem - nie wie Pan, ja wiem. Jest Pan zarozumiałym, zbyt pewnym siebie, nie dostrzegającym własnych słabości, nie umiejącym racjonalnie i obiektywnie oceniać innych człowiekiem.
  Proszę zatem o powściągliwość w ocenach innych.
  Na pocieszenie Panu, stwierdzam, że niestety dotyczy to większości komentatorów sportowych i zwykłych kibiców, a także i ludzi w ocenie innych dziedzin życia społecznego, kulturalnego i gospodarczego.
  To przykre, ale niestety taka jest prawda.

 • Roman Mnich

  Panie Michale
  Proszę o trochę zastanowienia się na treścią wypowiedzi. Nie dolewajmy oliwy do ognia. Zawsze, odp[owiedzią na agresję jest agresja strony przeciwnej i takie zachowanie nie przystoi.
  Jeśli źle się ktoś zachował, można to podkreślić w delikatny, kulturalny sposób, a nie tak jak to Pan powiedział.
  Każdy żyjący na naszej planecie człowiek, jest, istnieje i nie ma nikt prawa mówić, że kotoś dla niego nie istnieje bez względu na jego indywidualną ocenę.

 • Roman Mnich napisał/a komentarz do Reprezentant Czech Josef Sural nie żyje. Zginął w wypadku

  Nie rozumiem dlaczego przy tragedii poruszany jest temat sympatii lub antypatii do ugrupowań politycznych. Wydarzyła się tragedia i nad nią należy się pochylić z odpowiednią powagą.
  Każdy fanatyzm, za lub przeciw, a za taki można uznać stanowisko przeciw partii PiS lub PO, jest chorobą psychiczną. Ja nie jestem zwolennikiem ani przeciwnikiem żadnej partii. Dla mnie nieważnym jest kto rządzi, ważne jest aby gospodarka się rozwijała i ludziom żyło się dobrze.

 • Roman Mnich napisał/a komentarz do Maciej Kmiecik: Antyreklama żużla. Niestrawny zakalec. I tylko kibiców żal (komentarz)

  Panie Macieju (do autora tekstu), to jest Pana opinia i proszę nie narzucać swojej opinii innym.
  każde miasto, nawet tam gdzie nie ma klubu żużlowego, jest dobrym miejscem na reklamę żużla.
  jeśli się Panu coś nie podoba, to proszę to zostawić dla siebie. Nie zwykłem czytać indywidualnych odczuć "pismaków" takich jak Pan, co tylko potrafią wszystko i wszystkich krytykować nie patrząc na siebie i swoje postępowanie. Nienawidzę takich jak Pan zarozumialców którzy starają się poprzez artykuły narzucać swoje odczucia i opinie. Każdy człowiek ma swój rozum, swoją wolę, swoje odczucia i sam może ocenić wydarzenia których doświadcza, czy których jest światkiem.
  Dziwię się WP, że dopuszcza do publikacji tak bardzo subiektywne artykuły.
  Zgodzę się, że tor mógł być lepiej przygotowany, czyli do "mijanek" co kibice najbardziej lubią i zgodzę się, że powinna być sprawna, rezerwowa maszyna startowa. Cóż stało się jak się stało, starty na sygnalizację świetlną, też są ciekawe.

 • Roman Mnich napisał/a komentarz do "Zdarzają się też skoki... na minus". Niespotykana sytuacja w MP w Zakopanem

  Szanowni dziennikarzu, a może dziennikarko. W polskim słownictwie używa się określenia "punkty ujemne" a nie minusowe. Zatem autora owego felietonu odsyłam do nauki języka polskiego. To było po pierwsze, po drugie natomiast, nie jest to pierwszy przypadek i dla ludi znających się na skokach taka sytuacja jest znana i w przypadku dużych rozbieżności w umiejętnościach zawodników skaczących tak się zdarza i to nie aż tak rzadko.
  Ponadto, jest to młody skoczek i taki kubeł pomyj jak w tym felietonie nie pomaga zawodnikowi w psychice. Każdy ma słabe początki, ale jak stare przysłowie brzmi " nie od razu Rzym zbudowano".
  Reasumując, szanowna osobo pisząca ten felieton; proszę trochę rozwagi, wiedzy językowej i sportowej, oraz kultury dziennikarskiej i osobistej - taka ma prośba.

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.