Premier League: Kolejna żałosna porażka Liverpoolu (video)

Trzeci mecz z rzędu (drugi w lidze) przegrał Liverpool. The Reds w zaległym spotkaniu Premier League ulegli beniaminkowi - Blackpool. The Seasiders zwyciężyli 2:1 i w tabeli mają trzy punkty więcej od The Reds.

Bartosz Zimkowski

Kenny Dalglish nie mógł skorzystać m.in. ze Stevena Gerrarda. Anglik pauzuje za czerwoną kartkę. Legenda Liverpoolu postanowiła postawić na trójkę defensywnych pomocników: Raula Meirelesa, Christiana Poulsena oraz Lucasa Leivę. Jednak ambitnie grający gospodarze przeciwstawili im się, chociaż mieli kiepski początek. Już w trzeciej minucie Fernando Torres trafił do siatki gospodarzy mocnym strzałem pod poprzeczkę.

Jednak nawet dziesięciu minut goście nie mogli cieszyć się z prowadzenia. Gary Taylor-Fletcher wykorzystał sytuację sam na sam z Jose Reiną i było 1:1. Do końca pierwszej połowy tempo gry było dobre, ale brakowało sytuacji strzeleckich.

Drugą część spotkania dobrze zaczęli piłkarze Iana Holloway'a. Najpierw strzał Charliego Adama obronił Reina, a po chwili także Davida Vaughana. Blackpool dopięło swego 21 minut przed końcem. Ian Evatt zgrał piłkę do DJ Campbella, a ten dopełnił formalności. Strzelił swoją ósmą bramkę w Premier League.

Liverpool do końca meczu nie zagroził poważniej gospodarzom. Blackpool wygrało 2:1 i minęło The Reds w ligowej tabeli. Ci doznali już ósmej wyjazdowej porażki.

Blackpool - Liverpool 2:1 (1:1)
0:1 - Torres 3'
1:1 - Taylor-Fletcher 12'
2:1 - Campbell 69'

Blackpool: Kingson - Eardley, Cathcart, Evatt, Crainey, Grandin (64' Phillips), Adam, Vaughan, Taylor-Fletcher (84' Baptiste), Campbell, Varney (83' Southern).

Liverpool: Reina - Johnson, Skrtel, Agger, Kelly, Meireles, Poulsen (85' Ngog), Lucas, Jovanović, Torres, Kuyt (76' Shelvey).

Żółte kartki: Jovanovic, Kelly, Torres (Liverpool).

Sędzia: Michael Oliver.