Cz-waCKM - lubi

 • Cz-waCKM lubi Komentarz

  no i Michałowi sodóweczka odwaliła! Prawda jest taka, że zachował się jak zwykły dziad i tyle. Klub chciał być ok i wybrać jednego zawodnika pod 24 lata żeby nie robić niepotrzebnej rywalizacji i zaraz po sezonie postawił na Gruchalskiego jednocześnie zrezygnował z Daniela a potem okazało się, że Grucha zachował się jak zwykły tchórz. Płacze o kasę a tak szczerze to jakie wyniki osiągnął? Obiecywał że będzie miał sprzęt eligowy a jaki miał? Mimo braku formy dostawał szanse na jazdę. W innym klubie by nawet na rezerwie nie siedział. Chore jest to że zawodnik z poziomem 2 ligowym stawia warunki zapłacenia za podpis ...... przed podpisem! Prawda jest taka, że wprowadzenie przepisu o zawodniku 24 lata uratowało mu tyłek i tyle. Chwali się ofertami z 7 klubów ale to tylko dzięki nowemu przepisowi bo jakby nie to to by prosił o kontrakt w Tarnowie albo wylądował w 2 lidze. Skoro taki gwiazdor to mógł wracać do Częstochowy przecież też szukali zawodnika 24 lata, dlaczego wybrali Duńczyka zamiast wychowanka? Czyżby Michał nie był taki dobry? A może też wyznali się na jego charakterku? Ciekawy jestem co będzie w Gdańsku bo tam jest chyba 3 zawodników pod 24 i to wcale nie gorszych niż Grucha wiec tylko czekam na pierwsze żale jak zostanie odstawiony od składu. Ten przykład ma też druga stronę medalu, pokazuje że Unia powinna wreszcie zrobić porządek z tymi finansami. Zacząć płacić regularnie a nie po sezonie równać zaległości to wtedy skończą się dywagacje. To też jest nauczka dla zarządu że dopóki nie ma podpisu nie ma zawodnika w klubie, mimo że był na rozmowach przybił piątkę i do końca obiecywał że zostaje. Zresztą to jest rynek transferowy i ten okres pokazał jak kluby wydzierały sobie zawodników. Pytanie czy Gruchalski był wart przebijania ceny? To się okaże w przyszłym sezonie. Gdańsk chciał na silę zbudować skład na awans, szkoda tylko że przed okresem transferowym im nikt nie powiedział że nawet gdy awansują nie dostaną pozwolenia na stary z powodu stadionu.

 • Cz-waCKM lubi Komentarz

  Drużyna jest odmłodzona ale osłabiona. Ewentualnie juniorzy mogą nadrobić pewne braki, tyle że to nie jest oczywiste, podobnie jak pozytywny wynik Jeppesena. Czas pokaże.

 • Cz-waCKM lubi Komentarz

  Marek , nie mogłes z Włokniarza zabrac tez Nikodema Dyzmę czestochowskiego sportu . Tak poprostu z szacunku do naszego Klubu .

 • Cz-waCKM lubi Komentarz

  @Night..: I znowu się zagotował XD. Klasa. Sam widzisz jak wygląda "merytoryczna" dyskusja z takim kimś jak Ty. Napluć, na bluzgać komuś i masz bekę, jak Ty to mówisz, to właśnie Twój znak rozpoznawczy.

 • Cz-waCKM lubi Komentarz

  Moim zdaniem Częstochowa zbudowała bardzo ciekawy skład. Woryna na pewno nie pojedzie gorzej niż w zeszłym roku, ma przecież potencjał, a zmiana klubu może mu wyjść tylko na dobre. Jeppesen ma zadatki na świetnego zawodnika i może być objawieniem ekstraligi. Jeżeli Smyk i Fredka pojadą równo bez większych wpadek, to Włókniarz jest kandydatem do medalu. Pozdro z Leszna ;)

 • Cz-waCKM lubi Komentarz

  @Night..: Night, uwielbiam jak Ci się gotuje pod kopułą hahaha

 • Cz-waCKM lubi Komentarz

  Brakuje Olkowicz,Ryczela,Slaka,Cugowskiego,Paczpana i lamotte-"najwiekszego znawcy speedwaya w Europie",tego ktory twierdzi ze Piotr Swist ma tytul IMP seniorow.

 • Cz-waCKM lubi Komentarz

  , A kto pamieta ze Nikodem Dyzma czestochowskiego sportu zrobił posmiewisko z naszego Klubu i miasta na całą Polskę. Smutne to .............

 • Cz-waCKM lubi Komentarz

  Stanisław Chomski jest najuczciwszym i najbardziej etycznym trenerem na świecie dlatego dostanie za całokształt nagrodę fair play a w szczególności za:
  1. najbardziej uczciwe i sprawiedliwe zastępstwo zawodnika(Jack Holder) w obliczu choroby(Covid-19) K.Kasprzaka i NK.Iversena w sezonie 2020.
  2. za wysłanie na staż do Tarnowa P.Hliba który dzięki objeżdżeniu u boku T.Golloba i T. Richardssona jest aktualnie jednym z najlepszych zawodników na świecie.
  3. za spowodowanie, że M.Vaculik sam zapłacił za swój transfer do Gorzowa.
  4. za wynegocjowanie z B.Zarzlikem umowy wg której zawodnik nie zarobi więcej niż 4 miliony za sezon 2021.

 • Cz-waCKM lubi Komentarz

  znalazł się etyk i moralizator od siedmiu boleści.Sprowadzanie w trakcie sezonu gdy dooopa się paliła zawodnika "gościa" w miejsce zawodnika, z którym się podpisało kontrakt przed sezonem żeby siedział na ławie i nie zarabiał już dla ciebie stasiu nie jest nieetyczne prawda? Nie mówiąc już o tych kombinacjach z torem,uciekaniem z meczu bo tor się nie podoba, rozdzielniach, walkowerach itp.
  Oczywiście kontrakt piszczały jest "normalny"
  No ale co tu dużo mówić.To zardzewiała stal gorzów.krytykują innych , siebie nie widzą :P

 • Cz-waCKM lubi Komentarz

  @Cz-waCKM: tak kolego zgadza sie i z całym szacunkiem on juz niczego poza nazwiskiem do Unii nie wniesie. potrzeba młodych i gniewnych

 • Cz-waCKM lubi Komentarz

  @Cz-waCKM: WIELKI SZACUN MASZ U MNIE ZA TO CO NAPISALES !!! Pozdrawiam.

 • Cz-waCKM lubi Komentarz

  Masakra w tym żużlu. Komedia. Przed laty w Ostrowie nie było wyroku a zasadzili 400 koła kary. Teraz z Czestochową jadą jak z jajkiem. Toruń za korupcję nie dostał żadnej kary, Drabik jeździ od roku jakby nie było problemu z wlewką. Naturalizują Ruska na Polaka w Wrocławiu i też bez echa.Układy i siano się liczy. To już nie jest sport.

 • Cz-waCKM lubi Komentarz

  Dokładnie tak jak piszecie, panowie. Demski wczoraj się skompromitował, nie potrafił merytorycznie odpowiedzieć na pytania, trząsł się, pocił i jąkał. Mowa ciała nie kłamie, widać że maczał paluszki w tym przekręcie z odnowieniem licencji. A nerwowy atak na redaktorów i gości nc+ był jak przyznanie się do winy. Wypisz wymaluj taktyka polityków, zwłaszcza jednej opcji - jak nie masz sensownej odpowiedzi, atakuj, drwij, zakłamuj rzeczywistość i odwracaj kota ogonem. Komentatorzy i prowadzący redaktor byli tak zażenowani, że dali sobie spokój i szybko zamknęli temat szybko przechodząc do luźnych pogaduszek z Tomkiem Gollobem. Szkoda, że zabrakło im odwagi by podrążyć temat i całkowicie pogrzebać Demskiego w tej plastelinie. Poczucie niesmaku jednak pozostało. Dryła z kwaśną miną siedział, jakby dopiero odkrył, co tak naprawdę dzieje się w polskim żużlu i jacy ludzie niszczą jego ukochaną dyscyplinę. Ten sezon to istna kumulacja wałków na linii działacze klubów - decydenci/oficjele: począwszy od naturalizacji obcokrajowców poniżej 21 lat, przez odwlekaną sprawę dopingową Drabika, przepisy o "gościach", machloje z torami, a kończąc na braku walkowerów w oczywistych sytuacjach. Żużel i tak powoli umiera, jeździ coraz mniej zawodników z coraz mniejszej liczby krajów, a takie oszustwa jak w tym roku tylko przyspieszą agonię. Dziwię się tylko telewizji, która trzyma żużel pod kroplówką, że na takie rzeczy pozwala. No chyba że ten cyrk podnosi im oglądalność...

 • Cz-waCKM lubi Komentarz

  Te tłumaczenia są tak bezsensowne, że ręce opadają. To ma być najlepsza liga świata!? Chyba największy (nie mylić z najlepszym) kabaret świata!!

 • Cz-waCKM lubi Komentarz

  Nie bardzo już wiem o co w tym wszystkim chodzi. Nie mam pojęcia. To już nie są nawet kpiny z kibiców. To wszystko dzieje się na serio. Ten sezon ostatecznie pokazał, jak beznadziejna jest cała PGE Ekstraliga, i że nadszedł czas, aby zakończyła swoje istnienie. Co roku nowe zapisy regulaminu, wiele sprzecznych ze sobą. Co chwilę oglądamy parawidowiska żużlowe, gdzie jedynymi emocjami są start i coraz rzadziej, to co na mecie. Sam się na tym łapię, że jak kiedyś rezerwowałem sobie czas w niedzielne popołudnie na to, aby spędzić czas z żużlem, tak dzisiaj kompletnie mnie nie interesuje to, co się dzieje na torze. Nawet w Lesznie.
  Pomijam już kompletną paranoję, covidową, gdzie nikt normalny już nie wie, co to za instytucja z gościem, i dlaczego jest on tak często nadużywany. Wspomnę, że w Lesznie nie występuje trzech gości z Rawicza, jak to jakiś gostek niemający pojęcia ostatnio zarzucał, bo Leszno i Rawicz dzisiaj to jeden klub, mający dwie drużyny. Nie chcę myśleć, co się stanie (czego absolutnie nie życzę), jeżeli ktokolwiek z gości się połamie na torze ekstraligowca. Czy Toruń zostawi taką sprawę bez działania?
  No i oczywiście sprawa Maxa Drabika. Złamał przepisy POLADY, ale jakoś cały czas jeździ. Jak mają się czuć kibice z Rybnika, czy Zielonej Góry? Czy tam POLADA działała wg innych przepisów?
  Działacze dzisiaj kreują wydarzenia na torze. Działacze dzisiaj decydują za trenerów. Działacze dzisiaj są najmądrzejsi. Swoimi decyzjami, działaniami szkodzą tak bardzo, że już nie widać motoru zza tych działań.
  Żużel kiedyś to było święto. Kto jest z mojego rocznika, ten pamięta, jak się siadało gdzie tylko możliwe, z kocami na schodach, na koronie, sprawniejsi na drzewach. Wszystko po to, aby oglądać prawdziwe zawody. To co jest dzisiaj, to nie ma nazwy.
  Sami zawodnicy także dokładają swoje. W jednym z programów Krzysztof Cegielski bronił zawodników, że słusznie się nie zgadzają, aby jeździć na torach niebezpiecznych. To fakt, zdrowie jest najważniejsze. Ale nie przesadzajmy w drugą stronę. Rozmawiamy o ludziach, którzy otrzymują milionowe kontrakty, oczekujemy więc, widowiska wartego miliony. Dzisiaj najwięcej emocji przynoszą biegi z udziałem młodzieżowców. Krakowiak, Miśkowiak, Kubera, Trofimow…
  A po ostatnie żale, to Regulamin i jego interpretacje na torze. Nie można znieść karania zawodników, za to, że wybitnie się przygotowują do startów. Nie można ciągle machać czerwonymi chorągiewkami tylko dlatego, że komuś udało się wstrzelić w taśmę. Nie można kategorycznie przerywać biegu z tego powodu w jednym meczu, bo ponoć nie można biegu powtarzać, aby w innym meczu na drugim dzień, spokojnie bieg powtórzyć i zostawić to bez żadnego działania.
  Czas ten cały burdel rozwiązać, i nawet kosztem wycofania się z rozgrywek międzynarodowych, odbudować tę dyscyplinę. Nie tylko dla kibiców, nie tylko dla sponsorów, ale przede wszystkim właśnie po to, aby żużel pozostał żużlem.
  Najwspanialsza liga świata? Chyba tylko w sloganie SyFów i na antenie Nsport+
  Wszędzie jeżdżą ci sami zawodnicy. Ale w Anglii, Szwecji, Danii, jeżdżą i narzekają.

 • Cz-waCKM lubi Komentarz

  mam nadzieje ze zaden sponsor nie da złamanego grosza na Włokniarz , miasto ani złotówki . Dyzma zrobił posmiewisko na lata z naszego Klubu z naszych barw , Musi zostac pogoniony

 • Cz-waCKM lubi Komentarz

  Woryna jest za słaby na e-ligę.

 • Cz-waCKM lubi Komentarz

  Szanowna pani Marto, jednak dało się zauważyć, że praca w boksach drużyny trenera Świderskiego różniła się od pracy w boksach drużyny trenera Cieślaka. Obecnie widać było współpracę zawodników. Widać było tą konsultację między zawodnikami. A to wpływa na sukces.

 • Cz-waCKM lubi Komentarz

  Niestety tak już jest wszystkie sporty ewoluowały. Tyle że nie wszystkie zmiany wyszły na korzyść kibiców. Kiedyś walczyli o mecz do końca. Robili wszystko żeby się odbył nawet jak padał deszcz. Zawodnicy jeździli na takiej nawierzchni jaką udało się przygotować, chyba że stała woda. Motory też brzmiały inaczej ( to był dźwięk maszyn aż dźwięczało w uszach ) , siedziałeś na wirażu to strzepywałeś z programu resztki nawierzchni po każdym wyścigu. To były czasy :-) Teraz .... Prognoza pogody jest nie taka jak powinna i już przekładają mecz, a kibic co urlop mam brać żeby zobaczyć mecz. Ja też muszę chodzić do roboty żeby na ten bilet zarobić. Pozdrawiam wszystkich fanów ŻUŻLA !!!